Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Program MultiCharts: špičkový analytický, backestový a obchodní software


Doporučené příspěvky

Prosím, měl bych pár dotazů k multicharts, pokud se najde někdo, kdo odpoví, budu moc rád:

1) Mohu mít (licenčně vzato) multicharts na dvou PC? S tím, že na jednom vyvíjím, na druhém pak automaticky obchoduju z jiného stroje? Podle tohoto: "A single license may be used on one computer at a time, we reserve the right to cancel your license if this rule is violated." asi ano. Máte to tak někdo?

2) Na grafu nelze nastavit ani základní věci intuitivně. Ví někdo například, jak bych mohl nastavit OHLC graf tak, aby při růstu byla úsečka zelená a při poklesu červená? Třeba tak, jak to má www.freestockcharts.com?

3) ještě jsem se neponořil do toho jejich "programovacího jazyka" "EasyLanguage "(který mi mimochodem přijde opravdu zcela strašný), ale třeba někdo bude vědět z hlavy - můžu zde napsat věci typu "kup akcii A" jestliže "akcie B roste" a "akcie C klesá" atd? Prostě odkazovat se na různé instrumenty (a různé timeframy) v rámci jediné strategie?

Váhám, zda dát 1500 USD za něco, co má tak otřesnou dokumentaci. To, že na ofiko stránce (www.multicharts.com/multicharts/help/documentation/) je manuál k verzi 5.5, zatímco poslední verze je 7 mě jen utvrdilo v tom, že support bude zcela zoufalý ;-(((

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 53
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pročetl jsem oficiální fórum k programu, např. zde:

www.multicharts.com/discussion/viewtopic.php?f=1&t=9352&sid=e74ecb7e3a473ce43038c3fb80f9b9cd

Amatérsko - diletantské odpovědi firemních adminů mě nicméně přesvědčily, že 1500 USD za to, že si ze mě bude dělat někdo legraci je fakt moc. Multicharts možná ano, ale až si dají ten software do kupy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Užito jedním počítačem v čase by mělo znamenat že buď jeden nebo jiný jeden. I tak se v případě lámání chleba bude problematicky dokazovat že vždy jede jen jeden je-li to na víc než jednom. Někdy by však užití mohlo znamenat už i jen tu instalaci na PC, což by v licenčním textu mělo být ještě nějak upřesněno. Někdy se povoluje (jedna) kopie ale ta by pak neměla běhat současně. Takže nepřipojovat do internetu a pro jistotu ani do společné PC síťě, a i tak to má určitě nějaké logování v čase které může příležitostně zradit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uff ... NEpřipojovat do internetu program na autotrading mi přijde zcela nemožné, ale já té licenci taky rozumím tak, že by nemělo jet více než 1 kopie NAJEDNOU.

Mno, nicméně, spíš mě udivuje, že to spousta lidí chválí, když to má tak příšerné rozhraní, téměř žádnou dokumentaci a směšný support. Asi to hodně bude vyhovovat těm, kteří mají požadavky na rychlost a stabilitu a zbytek si dokáží sami nějak dobastlit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic Napsal:
-------------------------------------------------------
> Prosím, měl bych pár dotazů k multicharts, pokud
> se najde někdo, kdo odpoví, budu moc rád:
>
>
> 3) ještě jsem se neponořil do toho jejich
> "programovacího jazyka" "EasyLanguage "(který mi
> mimochodem přijde opravdu zcela strašný), ale
> třeba někdo bude vědět z hlavy - můžu zde napsat
> věci typu "kup akcii A" jestliže "akcie B roste" a
> "akcie C klesá" atd? Prostě odkazovat se na různé
> instrumenty (a různé timeframy) v rámci jediné
> strategie?
>

Me prave ten EasyLanguage opravdu odradil. To je nocni mura. Nechapu, proc si kazdy diletant musi udelat vlastni "programovaci jazyk". Nakonec pouzivam OpenQuant, i kdyz ten je na tom co se tyka dokumentace taky bidne...ale aspon API ma slusne a clovek vyviji strategie primo v .NET...zrejme si tam brzy zkusim naprogramovat a zbacktestovat tu Vasi FAZ/FAS strategii :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • 1 month later...

to tom_czr:

Môžem sa opýtať, ako dlho trvá CA v tvojom excele?

Vychádza mi to očkom na asi 1.000.000 riadkov s dátami. To je myslím max. počet riadkov v excele. Asi to bude pre neho riadna masáž.
(Pri pozeraní na minutové intrabar hodnoty je to 60 min x cca 8 hod x cca 250 dn x 10 r história = 1.200.000 dát).

Aspoň orientačne. Povedzme 5 parametrov a každý napr. s 20 krokmi.
Ide tam robiť aj genetické výpočty?

Ospravedlňujem sa za off topic. Stačí stručná odpoveď. Zaujíma ma to.

Dík.


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...