Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Opce namísto akcií ve swingových obchodech?


xzajic

Doporučené příspěvky

luo:

Zodpovídám položené námitky a řešení je celkem jednoduché.

1 a 2) Pokud půjde trh dolů, vyhodí mě na stoplossu, tak mi zůstalo premium vypsané opci. Stejná opce se v tu chvíli ale bude obchodovat levněji a tak si ji koupím. Optimální pak pochopitelně je, pokud připsané premium za vypsanou opci bylo větší než stoploss + cena koupené opce.

3) Pokud půjde cena akcie hned nahoru, tak až bude na strike ceně opce, tak bude mít deltu 0,5, tj. opce se bude pohybovat polovičním tempem oproti akcii. Než se delta dostane na hodnotu 1, tak bude muset akcie vyrůst alespoň 10 % nad strike cenu opce. Opce by se asi prodala v okamžiku, kdy by bylo velmi pravděpodobné, že trh jde nahoru a neotočí se (technická analýza v grafu akcie)

Smyslem celé myšlenky s call opcí je dostávat se do obchodů bez rizika. Za tu "bezrizikovost" zaplatím částí prémia vypsané opce. Vydělám tedy nepatrně méně, oproti variantě koupě akcie, jenže mám velmi malou pravděpodobnost, že na obchodu prodělám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michaliero,
ak sa stanovia správne pravidla,tak táto stratégia má určitý potencial...podobne som uvažol s opciami na EURUSD,kde by som napríklad predal CALLku na 1,55,kde je v pomere cena prémia na zablkokovaný margin velmi slušný potencial vzhladom na WIN cez 90%. V prípade,že cena prekročí túto hranicu jednoducho idem LONG EURUSD...tu vzniká problém ten,že cena sa može okolo hranice 1,5 pekne vyhrať...avšak je len 20%pravdepodobnosť,že sa tam trh dostane:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže, pokusil jsem se udělat nějaké testy prvotní myšlenky, a tady jsou moje postřehy: a) Je zcela nemožné sehnat smysluplná historická data opcí zadarmo b) Interactive Brokers, pokud vím, poskytuje historická data opcí, ovšem pouze těch, které ještě nevypršely c) Sehnat kvalitní EOD historická data opcí není legrace, nakonec jsem zkusil http://www.historicaloptiondata.com/ a nelituju d) Pracovat s historickými daty opcí je práce pro odvážné lidi. Sama databáze letošních EOD opcí má přes 39 GB (to není překlep) a obsahuje přes 77 miliónů řádků. e) 20 nejobchodovanějších opcí letos jsou tyto: SPY,C,BAC,SPX,VIX,AAPL,SLV,IWM,GLD,QQQ,CSCO,XLF,F,MSFT,EEM,INTC,T,VZ,GE,PFE f) v příloze na obrázku testuji chování systému na akcii AAPL. Vstupní podmínky se tu někde válejí v mém vlákně o akciích, výstup je RSI(2)>70, data EOD. Pro jednoduchost jsem zvolil odvstupňování vstupů na 100+200+300 akcií. Tedy koupím 100, pokud je další den cena níže tak dokoupím 200, pokud je někdy v budoucnu cena ještě níže tak dokoupím 300. Na Akcii Apple toto vygenerovalo letos do srpna 8 obchodů, 7 ziskových, zisk 10585 USD. Toto je sice zajímavé, ale jinak nuda. Zajímavé je to, že k uskutečnění obchodu v tomto rozsahu musíte mít na účtu prostředky pro koupi až 600 ks akcií AAPL, což je bratru 200 000 USD. Děs. Jak to vypadá s první ITM opcí namísto akcie a s expiry za více než 30 dnů ode dne obchodu? Well, moc hezky. Jak vidno, zisk je 8269 USD, ovšem při maximální částce za opce 8350 USD. Co si o tom myslíte? Kritika i jakékoliv postřehy jsou vítány!

17498

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj xzajici !
Co na to říct ?
Třeba to, že si udělal pořádný kus práce ! Kritika z mojí strany žádná. To všechno dává smysl. Lidí co sem dávají něco co má smysl tu není mhoho a spíše jich ubýva. Takže díky !
Mně se už od začátku ten Tvůj systém líbí a kupovat opce bylo to první co mě napadlo místo kupování pár kusů akcíí mnohdy velice drahého podkladu.
Takže palec nahoru !
Kdy to pojedeš live ? Nebo aspoň paper ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teď jsem udělal paper od 1.1.2011 dosud na skupinu deseti akcií, na něž se obchodují opce v brutálních objemech (to portfolio není tajné, je tam BAC, EEM, F, INTC, MSFT, QQQ, SLV, T, VZ a XLF) a výsledky jsou tyto:

1) - akcie - vždy nákup 100, 200 a případně 300 akcií jako v předchozím případě (scale-in), výstup taky jako v předchozím případě. Celkem 32 obchodů, 26 ziskových, 6 ztrátových, celkový zisk cca 2000 USD. Nejvyšší ztráta na obchod cca 1000 USD.

2) - opce - vždy nákup 1, 2 a případně 3 opce (první ITM) za první expiry delší než 30 kalendářních dnů. Výstup stejný. Celkem pochopitelně taky 32 obchodů, ale ztrátových pouze 5. Nejvyšší ztráta na obchod 223 USD.

A teď pozor - zisk z opčních obchodů je 2x takový(!), konkrétně 5500 USD s nákupem vždy jedné, dvou a tří (tedy max. šesti na pozici) opcí. To je docela síla.

Kapitálová náročnost při akciích je 53000 USD (tzn. maximální částka, která během testu "ležela" v jeden den v akciích), zatímco při opcích je to pouze nějakých 1200 USD, tzn. nesrovnatelně méně.

Zjímavé ...

Live? Mno, včera si nešlo nevšimnout, že XHB bylo tvrdě překoupené, tzn. nákup pár desítek PUT to samozřejmě jistil. Pokud bude zájem, dám sem jak to dopadlo. Samozřejmě, jeden obchod jaro nedělá!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Výsledky jsou dechberoucí! Pokud bych měl zbytečných 80000 USD a obchodoval bych akcie dle tohoto systému, tak letos udělám 14 obchodů, z toho 10 ziskových a 4 ztrátové. Pochopitelně, že budu nějakých 500 dolarů v mínusu, protože "průplach" z kraje srpna mi spolehlivě vygumuje celé letošní zisky (dlouhodobě, nicméně, tato strategie funguje moc hezky, dá se jet i na short a září ten srpen vynahradí, já však pro jednoduchost testuju pouze LONG stranu). Replikovat tento systém s použitím opcí má kapitálovou náročnost cca 2600 USD (víc prostě nepořebuju, když namísto 100 ks akcií koupím 1 ks odpovídající opce) a celé to skončí ZISKEM více než 5000 USD. Asi nejzajímavější fakt na tom celém je ten poslední obchod. Zatímco při sázce na akcie bych ztratil 4500 USD, při odpovídajících pozicích v opcích by to bylo "jen" 1000 USD.

17586

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Výborná práce. Chci se zeptat jestli v té tabulce není drobná chyba. Ve sloupci "celkem" není v následných vstupech započítán zvýšený počet pozic (kontraktů). Počítáš vždy jeden kontrakt, přesto že ve sloupci "počet" u akcií je 200, 300 nabo 2 a 3 u opcí. Celková kapitálová náročnost je pak vyšší (viz. obrázek pro poslední pozici XLE) V konečném zisku/ztrátě je však vše správně.

17590

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechápu. Když koupím 200 ks XLE za 74.22, tak je to celkem za 14844 a ne 22477. Nepočítám "vždy jeden kontrakt", ale 1,2 nebo 3.

Tu kapitálovou náročnost pochopitelně musím brát jako součet ze všech tří políček "celkem", tzn. "co jsem dal za 100 ks" plus "co jsem dal za 200ks" plus "co jsem dal za 300 ks".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Upravil jsem si pro testy množinu podkladů na: C,BAC,SLV,IWM,GDX,QQQ,CSCO,XLF,F,MSFT,EEM,INTC,T,VZ,GE,PFE

Odmazal/nahradil jsem ty nejdražší, u opcí je nejvýhodnější hledat co nejlevnější podklad, je jen potřeba hlídat volume, aby byly dostatečně likvidní.

Zkusím otestoval long i short za 2011, pro vstup do shortu obrátím pravidlo na long :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...