Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Opce namísto akcií ve swingových obchodech?


xzajic

Doporučené příspěvky

Tom_crz: hej, ale toto je trosku ine :D

Dagobert: ja ti verím, ze je tam mnoho inych moznosti, ale zarazilo ma trochu, ze na takúto známu akciu sa neobchodujú skoro žiadne opcie.

Môžem sa ešte niečo spýtať ? Všimol som si podstatné rozdiely v prémiach na opciách na akcie. Niektoré akcie mali úúplne nezaujímavé prémia (napr. pri stratégií covered call). Napr. akcia stála 40 USD a keby som chcel vypísať ATM call opciu, tak by som dostal nejakých 25 USD (čo je veľmi málo podľa mňa pri ATM). Na druhej strane, taká akcia ako PFE alebo MGM ale aj napr. MSFT tam sú tie prémia podstatne lepšie (v relatívnom vyjadrení v pomere k cene akcie). Ja viem, že tieto rozdiely sú spôsobene tym, niektoré akcie sú veľmi "silné" a stabilné a iné akcie ako MGM sú menej "isté" a to sa odráža aj v cenách prémií. ALe tu sa mi naskytá otázka, že mám radšej ísť do tých "istejších" akcií a na ne vypisovať covered call alebo naked put, alebo mám ísť do trochu rizikovejších akcií a inkasovať vyššie prémia ? Ja viem, že to záleží najmä od povahy obchodníka, ale čo by som mal brať ešte v úvahu ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Ahoj,

na simu IB jsem začal testovat obchodávní opcí na akcie a rád bych si ověřil že chápu nabyté poznatky :-).
Tedy příklad:
nakoupím CALL opci za 1.15 tj z účtu se mi odečte 115 USD, v account přehledu vidím části market value real fx balance options 115.
Za týden opce povyroste a má nyní hodnotu 2. V unrealized PL vidím 85 ((2-1.15)x100).
Pokud opci nyní prodám, zobrazí se 85 v realized PL, sloupec options se sníží o 200.
115 a zisk 85, tj. 200 je mi připsáno do položky cash v sekci balances.

Tedy zaplacené prémium 115 se mi vrátilo plus jsem vidělal 85 USD.

V TOS mě trochu mate BE, v podstatě jak to vidím teď tak stačí když opce povyroste i o kousek a nikoli až na strike a když ji prodám tak inkasuju rozdíl.

Můžete mi prosím potvrdit že jsem pochopil správně? (v příkladu neberu v potaz poplatky).

Díky
Brdy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ano pochopil si to spravne. Opcie sa daju takto obchodvat aj intradenne za predpokladu ze trh ma dostatocnu likviditu...
Robi to tak vela obchodnikov...najznamejsi titul s najvacsou likviditou je asi SPY..bohuzial vela dalsich trhov s nim silno koreluje a preto vyber titulov nie je az taky velky...ako vsade v tradingu aj tu plati ze to na prvy pohlad vyzera dobre v skutocnosti ale musis vediet kedy vstupit...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...