Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Osobní tradingové vychytávky!!!


Pavel K.

Doporučené příspěvky

ahojte, nic moc asi nenabidnu, kazdopadne me tohle pomaha sledovat vlastni zapal v reseni ukolu, ktere si prirazuji. Dany excel pouzivame bezne v praci, ja si ho upravuji pouze "skrytim" nekterych sloupcu, jinak vyuziti by melo byt snad jasne. U souboru ukoly_obchodovani_.jpg prejmenujte koncovku z .jpg na .xls R.

17542

17543

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RobCz Napsal:
-------------------------------------------------------
> ahojte, nic moc asi nenabidnu, kazdopadne me tohle
> pomaha sledovat vlastni zapal v reseni ukolu,
> ktere si prirazuji.
> Dany excel pouzivame bezne v praci, ja si ho
> upravuji pouze "skrytim" nekterych sloupcu, jinak
> vyuziti by melo
> byt snad jasne. U souboru ukoly_obchodovani_.jpg
> prejmenujte koncovku z .jpg na .xls
>
> R.


Ahoj, vypadá to pěkně, už jsem si to stáhl, něco podobného jsem doteď dělal ručně, tohle je rozhodně lepší řešení... dost mi to připomíná excel, co si vedeme v práci taky (neděláš náhodou v IBM? :D I když podobné excely si asi vedou i mnohé další firmy... :D), jen mě nenapadlo to takhle využít :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zpravy a fundamenty

Pro informace o aktualnim deni pouzivam Feed Notifier, ktery me vyhovuje vice nez RSS ktere je obsazene v NinjaTradru. Kazdou minutu kontroluje co publikuji hlavni financni servry a co se deje ve svete. Posledni dobou toho je celkem dost diky situaci v Evrope. Kdejaka prupovidka dokaze otrast trhy a vytovorit silne momentum, ktere muzete vyuzit ve svuj prospech at uz zavrenim obchodu nebo zvetsenim PT.

Dale samozrejem kazdy den kontroluji ekonomicke vysledky a pro notifikaci o jejich vyhlasovni pouzivam jtEconNews, ktery me upozorni o 3 minuty predem ze jiz nemam vstupovat.

V DOM okne jsem si nechal zobrazit jen jeden level nabidky na bid a ask. Ostatni urovne jsou tvoreny prevazne marketmakry a nemaji pro me vyznam. Pohyb spreadu je pote daleko citelnejsi

Nedavno jsem cetl na blogu jednoho tradera ze z grafu odstranil udaje o vstupu aby ho neovlivnoval pri jeho vnimani a vyhodnocovani chovani trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Já sem přidám malé cvičení pro market/volume profilisty ... Na konci každého týdne si (krom jiného) vytisknu "čistý" market profile graf se strukturou trhu a jen s těmi nejdůležitešími úrovněmi/referencemi. K tomu si pak o víkendu sednu a zakreslím zeleným fixem malé bodíky jako moje LONG vstupy, červeným fixem SHORT vstupy. Když na to pak budete chvíli koukat, tak si začnete uvědomovat, jaké děláte kontextuální chyby, začnete si více všímat špatného umístění obchodu vůči tržní struktuře. Možná si uvědomíte, že vlastně vůbec nevíte nadefinovat jak v různých strukturách obchodovat, což je takové malé upozornění, abyste věnovali více času výzkumu a tréninku. Pro mě je tohle cvičení malou třešničkou týdenního review, protože je člověk odproštěný od tržního šumu a vnímá tržní informace jinak. Uvidíte, že se kolikrát plácnete do hlavy, jak jste mohli tak hloupě vstoupit! Přikládám ukázku "čistého" profilu za minuly tyden

18285

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím, zkusím přispět troškou do mlýna. Požívám podobné členění jako Majkll, jen jiným způsobem. Screeny z obchodních dní si ukládám jako .JPG (s .PNG bývají potíže) a používám tzv. klíčová slova. Solidnější program na fotky umí filtrovat pomocí klíčových slov. Výsledek je, že každý screen si nese sám v sobě informace, které mu zadám. Proto jsem schopen vyfiltrovat například všechny zadané patterny 0v, TNG a tak podobně, vyhledávat lze i v podsložkách, což mi vyhovuje. Zda je počet klíčových slov omezený nevím, ale některé obrázek mají i 10 takových poznámek a funguje to bez potíží.

18578

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravim vas vsechny

Zajimalo by me, kdyz dostanete v otevrene pozici signal na druhou stranu, jestli aktualni obchod okamzite uzavrete, nebo jej nechate kdyztak dojet na stoploss nebo cekate jak se situace vivine a postupujete podle planu - napriklad ze vystupujete s posouvanym stoplossem.
Jak se v takovych situacich chovate? Diky
Luk. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Toto je konecne dobra rada! Diky za inspiraci. Protoze na sledovani trhu s ruznymi moznymi a nejmoznejsimi filtry uz zacinam byt alergicka, nebot muze dochazet k preoptimalizovani, ktere je nepredpoveditelne a neda se jeho vznik nijak podchytit. Napr. budu sledovat jestli je trh v chopu, ok. Ale sledovat jestli na ZLRW se V utvori po 4., 5. ci 6. svicce je uz trochu moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moverock - čas na vyhodnocení/přehodnocení a testování vašeho systému. Principiálně, když máte signál, tak očekáváte, že daný signál má své důvody a smysl, proto jej realizujete. Pokud jste long a systém vám dá short signál, jaký máte důvod setrvávat v long pozici? Neporušujete tím svoje signály? Podle mne nejlepší bude vyhodnotit na bactestu, jakou úspěšnost mají tyto signály, pokud jste v pozici a pokud nejste v pozici, a podle toho se zařídit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...