Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Směrové opční strategie.


jancocer

Doporučené příspěvky

xzajic: Zo zaujmom sledujem tvoje pocinanie v opciach. Ak si pametas, vzdy mi na tvojej strategii vadila nepritomnost SL. Opciami si to elegantne vyriesil.
Osobne na smerove strategie pouzivam klasicky SL a PT, lebo ho viem nastavit v platforme rovno s nakupom a ist do prace.
Dalsi problem je, ze ja vacsinou nastupujem do "rychloletiaceho" trhu a tam nemam cas zadavat limitne prikazy na nakup opcii.
Ale v prudkych prepadoch trhu si kludne kupim kratkodobe vertikalne spready a pockam na short covering.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když jsem to poprvé (a podruhé a ...) testnul, tak mi trvalo dost dlouho, než jsem to strávil a rozchodil.
Naštěstí reál sedí s testy až neuvěřitelně.

Zřejmě se tady projevuje fenomén, který není nikde v literatuře podchycen - týdenní (weeks) opce. Rozpad s blížící se dobou expirace převálcuje jakýkoliv šum, který by mohl "škodit".

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sory

Můj komp občas žije svým vlastním životem.

Tak si obchod aspoň probereme celý.

Nákup byl 10.10.2011 po otevření burzy za 18.119,- USD Plovoucí profit k dnešku (15.11.2011) cca 3.400,- USD neboli cca 18% a protože zítra asi dojde k ukončení (nejpozději pozítří) tak je to cca 18% za týden. Je vidět že strategii ukončím s potěšením klidně druhý den. To celé není o délce obchodu, ale o profitu. Strategie přináší nižší výnos a nižší riziko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo Napsal:
-------------------------------------------------------
> xzajic: Zo zaujmom sledujem tvoje pocinanie v opciach. Ak si pametas, vzdy mi na tvojej
> strategii vadila nepritomnost SL. Opciami si to elegantne vyriesil.
> Osobne na smerove strategie pouzivam klasicky SL a PT, lebo ho viem nastavit v platforme rovno s
> nakupom a ist do prace. Dalsi problem je, ze ja vacsinou nastupujem do
> "rychloletiaceho" trhu a tam nemam cas zadavat limitne prikazy na nakup opcii.
> Ale v prudkych prepadoch trhu si kludne kupim kratkodobe vertikalne spready a pockam na short covering.

Proč to nepřiznat: Pro nákupy opcí s úspěchem používám scaletrader v IB, prostě nastavím počátek, inkrement, celkový počet opcí které chci nakoupit a rozpětí a platforma ty opce potom za LIMIT cenu dokupuje. Pokud se povede správně zadat cenové rozpětí - a to chce cvik - tak ztráty jsou menší než u odpovídajících akciových obchodů, riziko striktně limitované a zisky větší. Tzn. pro moji náturu "ideální" strategie...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajíc

Mám k tomu fundament.

Proti: Nový operační systém nesoucí číslo 5 je nedovařený, strašlivě žere batekru. Android s ním také bojuje a technologický náskok, který měli u AAPL Googl smazal tím že si koupil Motorolu a Microsoft se svými "telefonními" wokny má velkou alianci s Nokií. A trh se začína sytit.

Pro: Mít jejich telefon je prostě "in" a hlavně vánoce jsou na krku.

Takže je třeba jen hlídat nějakou psychologickou hranici, kdy už se bude zdát akcie už drahá a hlídat další patentové soudy. Minulý týden jeden AAPL ve Španělsku prohrál. Nebál bych se o jejich právníky, jen veřejnost tomu občas nerozumí a chová se podle toho.

Má potenciál růst až k hodnotě okolo 424, už tam byla (teď je na někde okolo 389) Tak držím palečky, ať se ty vánoce vydaří. [bold] [/bold] :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... já to prodal, zisk 1000 USD za 5 dnů mi stačil. Jinak o tomto AAPL zrovna fundamenty sleduju, tady jsem v obraze, ale jinak se přiznám, že jedu spíš podle technické analýzy.

Když chci koupit opce, tak maximálně si zjistím, zda se neblíží nebo nebylo zveřejňování výsledků, zda není nějaký spike ve volume nebo nějaký gap v poslední době, ale jinak dám fakt spíš na tu TA. Krom toho - hodně testů na opce dopadlo velmi dobře, když jsem kupoval opce na indexy, resp. na ETF typu SPY, DIA, QQQ ... až jsem se divil, jak to šlape.

Nevím, možná dělám chybu, ale mě na těch 6-10 dnů alespoň zatím technická analýza "stačí".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic

Obávám se že máš pravdu s tou korekcí. Já to USO obchodují tak jak jsem psal, jen kontraktů mám místo dvou pro změnu 10. Zatím plovoucí profit přes 1.100,- USD. V noci prolezu futures na ropu a jak se mi něco nezdá vezmu klidně prašule a jdu. Nejpozději v pátek zredukuji počet pozic nejméně na 1/2.

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě k opčním směrovým strategiím. Tentokráte k horizontálnímu spreadu. Samotné obchodování opcí může být velice výnosné ale i nebezpečné. Pokud vezmeme v úvahu statistku CBOE, tak víc jak 80% všech opcí marně vyprší, tedy vydělali ti, kteří je vypsali, nikoliv ti kteří je nakoupili. Pro přesnost, je třeba konstatovat, že část opcí je užívána jako pojistka, na místo STOP/LOSSU. O tom zase jindy. Tedy z této statistiky vyplývá že šance na náš úspěch u směrových strategií je 20%. To není nijak oslnivé. Pojďme se spolu zamyslet, co nám brání víc profitovat a jak to změnit. Co proti nám jde to je 1) čas a občas i 2) trh. Tedy oproti obchodování akcií, kdy jde proti nám případně jen trh. Zase je tady příjemně nízká cena, definovaná ztráta a pákový mechanismus, kde případné profity jsou velice příjemné. S trhem je to velice podobné, jako s akciemi, hodně pomáhá, když uhodneme směr. tady lze použít veškeré znalosti a zkušenosti z technickou a fundamentální analýzou. Horší to je s časem u opcí, ten jde nemilosrdně proti nám. Můžeme si koupit opci s delší exspirací, ale ta je dražší díky časové složce. Tedy naše investice pozvolna ubývá pokud titul roste málo, nebo stagnuje. To u akcie aspoň neproděláváme. Proto se mi jeví jako vhodné nakoupit, tak jak jsem již dříve popsal, podkladové aktivum třeba LEAPS opci, na dlouhou dobu, ta je sice dražší ale její časový rozpad je velice pozvolný. A jako část obchodu vypisujeme kryté CALL opce na vyšším strike. Rozmezím obou strike, nakoupený a vypsaný, také řídíme částečně naše riziko. Doposud ale nic nového. Dnešní příklad má být o tom že tuto strategii lze používat s úspěchem méně obvyklým způsobem. Na následujícím obrázku je vidět běžící HORIZONTAL SPEAD s opcemi hliníkařského nadnárodního koncernu ALCOA (AA). Za zmínku stojí, že vyhlášením jejích hospodářských výsledků začíná výsledková sezona v USA. Pokud se podíváte na její roční graf, tak je hodně nízko. Společnost je podle fundamentální analýzy zdravá, provedla řadu expanzí a jakmile se kdekoliv na světě nastartuje hospodářský vzestup, tak hliník a ALCOA u toho budou. Z technické analýzy vyplývá, že akcie dlouhodobě klesají, a i dlouhodobé opce jsou levné. Že lze na tomto předpokladu občas i profitovat je z běžícího obchodu patrné. Dál to jr už o MM. Můžeme obchod ukončit kdykoliv, není nikde psáno že až za měsíc, za rok za dva. Končíme obchod tehdy, když si myslíme, že případné riziko z budoucího vývoje trhu je větší než případný výnos.

17806

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...