Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Směrové opční strategie.


jancocer

Doporučené příspěvky

kbtm:

Dobry den,

zaujal me Vas system na tydenni bazi. Sam jsem se o podobnou strategii pred nedavnem zajimal, nicmene jsem ji musel pro nedostatek casu a kapitalu zavrhnout. Byl bych vsak rad, pokud by jste zde mohl alespon trosku rozvest Vas zakladni koncept, pripadne uvest nejake obchody. Pokud jste jiz neco podobneho postoval a ja jsem to prehlidl, tak se omlouvam.

Sentrix.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

základní koncept :
- SPY
- každý pátek výpis DD - front je weeks, back nejbližší další "normální" expirace
- front s delta cca 25 (20-30)
- rozpětí front/back 1-5 bodů
- při napadení vypsané strany vertikální roll napadené strany (pondělí-středa) nebo rovnou přesun do dalšího týdne (ve čtvrtek jsou už opce weeks aktivní), roll opačné strany také (v obou případech)
- poslední týden je možné pozici převést na IC (já to nepoužívám, proto jsem od pátku už v "novém" DD)

Jedná se o debetní strategii s velice nízkou marginovou náročností, v praxi hrozí přeobchodování účtu. Tj. musí být zvládnut precizně money-management - resp. musíte dobře vědět, co děláte.
Vypsané opce se pohybují časově blízko kolem expirace, pozor na exnutí - na SPY se vyplácí dividenda.

Vše je velice variabilní a stabilní, testovat to jde dobře v TOSu. Mám na to sice tester v Excelu, momentálně ho nevyužívám.

Měl bych dotaz ... co to je "nedostatek času" ? Buď to myslíte vážně a do tradingového byznysu jdete naplno, nebo to rovnou zabalte a věnujte se naplno něčemu jinému.

S pozdravem kbtm

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Predne bych se vyjadril k tomu nedostatku casu. Vzhledem ke studijnim povinnostem nemohu pro trading obetovat veskery svuj volny cas a denne mi na nej vychazi zhruba 3-4 hodiny, o vikendech samozrejme vice. V soucasne dobe se zabyvam vice strategiemi, mezitim predevsim o IC a dale take o statisticke/risk arbitraze.

Co se tyce Vaseho systemu: Co presne minite pojmem front je weeks? Jak se srovnavate s obcasnou rozkolisanosti trhu po vikendech? Existuje k tomuto zpusobu nejaka volne pristupna literatura? Dale bych velice ocenil, pokud byste mi mohl poskytnout (ci alespon poradit) s vasim excelovym testerem.

Sentrix.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opce front je časově "bližší" - má expiraci v pátek za týden (minulý týden v pátek jsem vypisoval OCT11, není to typická weeks, ale opce normální - měsíční - s 1 týdnem do expirace, opce back je opce ve vzdálenějším expiračním termínu - momentálně DEC11.

Pojem "rozkolísanost" neznám/ignoruji ... nejsem jakkoliv schopen predikovat chování trhu v nejbližší sekundě, natož jak dopadne zítřek (kdo dnes věděl, že se objeví prohlášení agentury Fitch, na které trhy zareagovaly tak, jak zareagovaly ?).
A pokud se trh rozkolísá, vyletí volatilita a to dělá DD jen dobře.
Chápu a používám termín statistika ...

Mě osobně nejvíc dala kniha od Rosse Ziskové strategie pro opce a komodity. Weeks opce a jejich obchodování ale nikde asi detailně popisovány nebudou, nejedná se o žádnou "specialitu".

Tester jsem plnil daty naposledy před několika měsíci, podívám se na to a zkusím data zaktualizovat.

Pokud si projdete pár vláken, tak na můj přístup/názor/testy k obchodování IC asi narazíte. K obchodování DD jsem byl také skeptický, weeks-trading toto pozměnil.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kombinovaná směrová strategie. Abychom co nejvíce podpořili svoje profity na burze pochopitelně kombinujeme vzájemně jednotlivé strategie. Pojďme ke konkrétnímu obchodu. Není nad praktickou ukázku. Nejdříve fundament. V hledáčku našich obchodních příležitostí uvízla 5.11.2011 společnost Cardtronics, Inc. (Nasdaq: CATM ) To je velký provozovatel bankomatů v USA a nejenom tam. Řadou fúzí v minulých letech pozvolna začala ovládat podstatnou část tohoto lukrativního trhu a mezi její zákazníky patří i mnohé velké banky v USA. Zejména pak Citigroup, JPMorgan Chase, Scotiabank a Sovereign Bank. Celkové příjmy ve druhém čtvrtletí vzrostl o 11% oproti předchozímu roku na 147,3 milionů dolarů. Na akcii zisk vyskočil o 31% na 34 centů na akcii. Analytici očekávají za třetí čtvrtletí zisk o 37 centů na akcii, o 32% než před rokem. Vidí růst zisku o 31% za celý rok, na 1,31 dolarů na akcii, a dalších 18% nárůst v roce 2012. Společnost v pondělí 7.11.2011 po uzavření burzy ohlašuje hospodářské výsledky. Jsme přesvědčeni, že krátkodobě, ale i z dlouhodobějšího hlediska by měla mít vzestupnou tendenci. Otevíráme následující obchod: Na strike 25 s exspirací MAR 2012 nakupujeme příkazem MARKET 20 CALL opcí společnosti CATM a na strike 35 se stejnou exspirací a počtem . Příkaz vypadá následovně : BUY +20 VERTICAL CATM MAR 12 25/35 CALL MKT Poměr P/L je 14.900,-/5.169,95 USD tedy cca 3/1. Současně bez ohledu na přesvědčení svoje a analytiků se ale raději krátkodobě zajistíme. Nakoupíme 20 PUT opci na strike 22.50 s exspirací NOV11. Příkaz vypadá následovně : BUY +20 CATM NOV 11 22.50 PUT MKT Pojistka stojí jen 73,95 USD a pokud cena poroste tak jak očekáváme tak 8.11.2011 ochranné opce s menší ztrátou prodáme. Obchod ukončíme: Jakmile dosáhne 30% ztráty. Pokud dosáhneme profitu nad 100 % zavíráme polovinu kontraktů s profitem a zbytek necháme v trhu. Končíme obchod, pokud je vypsaná opce mírně v penězích , nebo očekáváme fundament proti naší pozici. 18.11.2011 Před otevření burzy Obchod běží zatím docela zdárně je na něm něco přes 800 USD plovoucího profitu tedy okolo 16% za necelé dva týdny. Obchod kombinuje slušný poměr cena/výkon se současno rozumnou mírou rizika.

17827

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jancocer:

Tak jsem zkusil - na papíře i v praxi - tu moji swingovou strategii "obohatit" Tebou navrženou ochrannou opcí (tzn. já koupím ATM opci, protože čekám swing v řádu dnů, s expirací 2 měsíce a vypíšu opci na vyšším strike s expirací 1 měsíc) a světe div se, ono to funguje ;-)

Mínusy: Je to víc práce, omezuju si zisky

Plusy: To, co jsi psal plus jedna podstatná věc, která mi nedocvakla - jestliže se obchod nevyvíjí mým směrem, tak mi vypsaná opce (někdy i výrazně) výrazně pomáhá krýt ztrátu, což je pochopitelně jak kapitálově výhodnější, tak i psychicky snesitelnější.

A protože obchod je hlavně o tom neprodělat, tak mi to v testech i v pár reálných obchodech přijde zcela OK ;-)) Díky moc.

Reálný příklad: Včera jsem koupil silně krátkodobě přeprodaný AMZN (AMZN 120121C00200000) a hle, ono to mrcha dál klesá. Mno, nic se neděje, protože jsem zároveň vypsal AMZN 111217C00220000, čímž jsem tu houpačku trochu přibrzdil.

Pokud budu dokupovat další CALL opce, tak mi nic nebrání i vypisovat odpovídající počet opcí na vyšším strike.

POCHOPIL JSEM TO SPRÁVNĚ???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kbtm

Zdravím,

zkusím přes víkend otestovat Váš koncept, ale chtěl bych upřesnit jednu věc, která mi není jasná. Pokud každý týden vypisujete nový DD, tak back opce si při expiraci front opcí stále ponecháváte až do jejich expirace, nebo je např. 2 týdny před expirací prodáte a koupíte následující měsíc?

Pokud otevřu např. tento pátek DD s parametry

SELL -1 SPY NOV4 11 126 CALL
SELL -1 SPY NOV4 11 119 PUT
BUY +1 SPY DEC 11 131 CALL
BUY +1 SPY DEC 11 114 PUT

tak potom již příští pátek dělám jen výpis dalších weeklys a calls DEC11 si ponechávám až do jejich expirace 16.12.2011? Potom již v tento den koupím opět DD (výpis front weeklys a nákup back JAN 12)? Děkuji za upřesnění.

Michal




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

jak jsem už psal, vždy se jedná o DD - tj. back opce "žije" do předposledního expiračního weeks termínu (do pátku před svou vlastní expirací). Pak se přesouvá do dalšího měsíce.
Minulý pátek jsem odprodával opce, které dnes končí a kupoval opce DEC11.

Ale je možné si opce ponechat a poslední týden končit v IC. Výkonnost to příliž nezmění.

PS : právě jdu (pomalu) promyslet, co s dnešním výpisem - zkusím sem pak postnout risk-graf těsně před adjustací na další týden a po přesunu (i když to asi až v pondělí, weeks opce risk-graf v TOSu moc dobře nezpracovává).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den, risk-graf před rolem je v příloze. Pozice "ustála" týdenní pohyb bez zásahu cca 4.5 bodu (kolem 3.5%) - to by odpovídalo 14% na měsíčním timeframe. Pokud odečtu fees, jsem na asi 40 USD/pozice (adjust jsem provedl na ceně cca 122.2). Graf je samozřejmě pro 1 pozici ! S pozdravem kbtm

17832

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kbtm,

jiz nejakou dobu testuji stejny koncept, ale s DXS (dvojitym kalendarem). B/E body jsou stejne a max profit v podstate tez jako u DD, avsak bez blokace marginu (u srovnani DXS a DD s jednim strikem rozdilu mezi vypsanou a nakoupenou opci). Jedine v cem by mohla byt vyhoda u DD, ze se setri cast poplatku u ponechanych ochrannych opci do dalsich tydnu. Jen si zatim nedokazu moc predstavit, ze rozdil mezi vypsanymi a nakoupenymi opcemi se tyden po tydnu meni, aby nebylo potreba ochranne opce tyden co tyden prodavat a nakupovat zpet. Chapu to spravne? Priznam se , ze mne ani nenapadlo uvazovat o rolovani pri priblizeni k B/E, jelikoz mam zafixovano, ze na tak kratke periode se to nemuze vyplatit. Mrknu na to do ToS.

Diky za reakci a omlouvam se za off topic.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm:

Pokud tedy chapu Vasi strategii spravne, vypisete prvni patek weekly opci na index SPYv rozmezi +-3 body a zaroven nakoupite ochranne back opce, jejichz strike urcite podle delty. V tutu chvili se vsak muzu dostat do ztraty, nebot cena nakoupenych ochrannych opci muze presahnout premium z weeklys. Tuto ztratu pote umoruji postupnym vypisovanim dalsich front kazdy nasledujici patek, pricemz pokud neni back opce atakovana, neprodavam ji a ponechavam si ji jako ochranu. Chapu to tak spravne?

Sentrix

PS: Rad bych Vas poprosil o nejake ty vysledky z testeru o kterem jste mluvil. (Relany priklad by taky nebyl spatny)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sentrix,

ja to vidim nasledovne: klicove jsou vypsane opce a ke vzdalenosti od aktualni ceny SPY se da pristoupit bud fixne (napr. 2 nebo 3 striky nebo variabilne dle delty (dle aktualni situace na trhu pri zachovani priblizne stejne pravdepodobnosti - ono v ramci tydne moc na vyber stejne neni), ochranne opce mohou zafungovat pro nekolik vypisu weeklys opci - pokud trh bude spolupracovat - a tak se usetri komise (jinak strategie se samozrejme muze po tydnu zavrit a otevrit komplet novy DD). Zajima me napadena vypsana opce respektive pokud volim rizeni DD, tak pri priblizeni k B/E bodu (je kousek za vypsanou opci) na te ci one strane roluju vypsanou opci na nizsi strike (put) nebo vyssi strike (call) a tim si posunuji B/E bod strategie. Pokud je treba rolovat do stredy, tak na te same weeklys opci, od ctvrtka jiz na dalsi weeklys. Cena nakoupenych ochrannych opci presahuje cenu vypsanych,proto je to debetni strategie, to nesouvisi se ziskem/ztratou. Edge je ve "spaleni" vypsanych opci pri idelane udrzeni se trhu blizko jedne z vypsanych opci, kde je max. profit. Jinak DD strategie je VEGA pozitivni a tudiz nam pomaha rust volatility a trpi pri poklesu volatility.

Treba usetrim kbtm par vet

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...