Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action II


Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 52
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahoj, na zaciatok prajem uspesny a stastny cely rok 2012.. ..rozmyslala som, ze ci mam dalej prispievat (kedze mi to pride "mrtve"), na jednej strane mi to pomaha pri discipline, no na druhej by som brala aj prispevky od ludi co to fakt vedia "robit", PA myslim (: ..dnes som "vyprodukovala" jeden SL, vie mi to niekto okomentovat co som tam pokazila?

18298

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ardore >> Tak já určitě nevím co robit :-) Ale i tak se Ti k tomu vyjádřím. Mrkni na obrázek. Na Tvém screenu jde jasně vidět, že jde trh short, když si uděláš TL. Cca v 17:30 byla TL proražena a začal se vytvářet kanál do longu. Alespoň pro mě, který leze jen do trendu je to jasný signál, že do shortu už raději ne. A mrkni na tu černou TL, tam je jasný RoleReversal. Být Tebou tak ty 123 vyhedávám u TL, kde ještě nebyla překročena, např. v místech, které jsem označil červeně. PA vlákno je mrtvé, přispívej na diskuzi Nasdaqu, je nás tam pár co jedou PA a IA divergence. Martin

18300

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj ardore: nepovedal by som ze tento obchod je podla PA, je to proste bezny break nadol. Ten si zobrala v oblasti niekde v strede medzi low a vrcholom korekcie. Takyto vstup sam o sebe nema ziadnu zvysenu pravdepodobnost uspechu, je to 50 na 50. Ak sa pozries na 5 graf, uvidis ze korekciu, ktoru robil NQ od 16.25 skoncila okolo 18.00 a potom siel trh nadol cca 10 bodov. Tam si ty vstupila, co mne nedava ziadnu logiku. Zaujimavy potencialny vstup bol po 18.00 po odozneni korekcie, ale na RB grafe to vobec nie je vidno.
Inak preco pouzivas range bary? Tie nie su moc vhodne pre zaciatocnikov lebo dost skresluju pohlad na trhy a to tym ze odfiltruju faktor casu, ktory je v trhu mimoriadne dolezity. Tymto sa vlastne ochudobnujes o dolezitu informaciu a to je skoda. Vidim ze na grafe je vyznacene 123 formacia. Problem je ze takato formacia sa da najst takmer vsade.
Ak by si mala niekomu vysvetlit, preco obchodujes 123, ako by si mu to zdovodnila. Aku logiku ma pre teba tato formacia? Preco pouzivas range bary? To su otazky na ktore musis mat vlastnu odpoved. Ci bol vstup dobry alebo zly sa povedat az po zodpovedani tychto otazok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý den, chci se zeptat jak řešíte umisťování Pt do logických zón v případě, že je nejbližší rozumná S / R vzdálena řekněme 500 USD v trhu NQ což je víc než dost pro určetí fixního pt...navíc se mi teď naskytla situace kdy se nenachází ani "rozumná" korekce.
Já osobně teda testuju asi 6 různých výstupů, ale zajímalo by mě jak to řeší někdo vyloženě soustředící se na log. pt.

dík ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 4 months later...

Zdravím,

začal jsem backtestovat obch. systém na základě price action, resp. zatím jen S/R úrovní. Jedu od ledna 2011 e-mini NQ. Leden, únor a březen vycházely solidně, v dubnu 2011 se vše zlomilo, trhy začly lítat nahoru dolů, S/R jsem poctivě zakresloval dál, ale při vstupu byl většinou velmi rychle vymeten SL, nakonec jsem duben skončil s 12ti stop-lossy po sobě a jedním menším profitem. Do té doby (led,ún,bře 2011) jsem inkasoval max. 4 SL po sobě. Napadlo mě, že to bude vysokou volatilitou nebo chopem. Z volume ani ATR jsem ale nevyčetl žádnou změnu oproti předchozím měsícům a z pohledu na samotný cenový graf (4H timeframe) nejsem schopen určit nějaký chop nebo nějaké anomálie, spíš trh celkem i trenduje.

Chci se tedy zeptat, jestli náhodou někdo nenarazil na stejný/podobný problém, případně jak ho vyřešil. Ztráta za ten duben 2011 číní z backtestu -830$, při obchodování jen jednoho obchodu denně -660$, SL mám 80$. Takhle ztrátový měsíc nejsem ochoten akceptovat, zvlášť jako začátečník. (jinak předchozí 3 měsíce byly v profitu avg. 700$/měsíc.)

Nevím jestli to chce víc zkušeností a získat cit pro trh, ale rád bych měl přesný obchodní systém, který budu přesně dodržovat, nerad bych zklouznul k tak moc diskr. přístupu, že kouknu na trhy a řeknu: "to nějak moc lítá poslední dobou, samej SL poslední dny, nebudu radši obchodovat" Potřebuju si nějak objektivně určit, jak poznat situaci, kdy neobchodovat, a pevně si to zakotvit do obch. plánu. Budu na tom samozřejmě sám pracovat, ale pokud má někdo nějakou radu/tip, jakým směrem se mám vydat, budu více než vdečný :)

Díky a ať se daří!

Braker

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Braker:

Pozor na zbytočne dlhé backtesty. Možno len potrebuješ nové podnety, ako svoj systém vylepšiť. Moja rada je popri ďaľšom BT testovať svoj aktuálny "nedokonalý" systém v papertradingu, resp. market replay. Takto si aspoň overíš, či ti bude vyhovovať to čo testuješ na historických dátach.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přidávám screen třeba z 19.4. 4H timeframe. problém je v tom, že některé S-R mi v tom dubnu vůbec nefungují nebo to kolem nich lítá tak zákeřně, že mi to hned vymete SL, přitom nějakou velkou změnu ve struktuře trhu jsem oproti předchozím měsícům nevypozoroval. Potřeboval bych právě nějak vyfiltrovat, jak poznat, že je lepší se držet stranou. Jinak SL 80 mi vychází tak, že příkaz pro vstup dávám 2 body nad/pod S/R úroveň (vlastně spekuluju na její průraz) a když dojde k průrazu, mám SL 2 body nad/pod S/R, tedy vzniká rozdíl 4 b.= 80$ na e-NQ. Testoval jsem i dávat SL zase nějak logicky nad/pod S/R úroveň podle aktuální hodnoty ATR, ale žádné zlepšení to nepřineslo.

20288

20289

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...