Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action II


Doporučené příspěvky

Braker:

Zkus na screenu ještě popsat, které breakouty jsi považoval za platný vstup; takhle je těžko radit ..

Obecně bych doporučil porozmýšlet nad:

- vstupováním do průrazů, které jsou ve směru trendu (vyfiltruješ limitní pohyby do protitrendu způsobené na NQ často makro-zprávami)
- vstupováním až poté, co se průraz potvrdí pullbackem (pokud sleduješ 4H TF, tak zkontrolovat i 30 nebo 15 minutový TF, jestli došlo ke konsolidaci a zda-li stále trvá býčí/medvědí síla)
- vstupováním s konkrétním časovým odstupem; například vstoupit pouze pokud se cena i 15 minut po průrazu zdržuje za SR v "tvém" směru; tímto způsobem můžeš odfiltrovat výraznější wicky v hlavních obchodních hodinách

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 52
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Dreen: no je to tezke popisovat, protoze exekuuju na 5M timeframe a kazdy den zakresluji/posouvam S/R úrovně podle 15M a 4H tam, kde na ne trh presneji reaguje v posledni dobe. Kazdopadne dekuji za obecne tipy, popremyslim, spojim s mymi poznatky a otestuji. Az narazim na konkretnejsi problem, s kterym si nebudu vedet rady, zase se ozvu :)

At se dari!

Braker

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Zajimavy pristup se zadavanim stop limit prikazu v pripade spatneho odhadnuti smeru trhu, jsem zvedavy jak to bude dlouhodobe vychazet. Nevyhodou asi bude snizene RRR pri takovych vstupech, ale na vykompenzovani inkasovaneho SL by to mohlo stacit.
Zni to jako fraze, ale zakladem uspesneho tradingu je, a vzdy bude, [bold] buy low, sell high[/bold], coz v pripade obraceni pozice je prakticky nemozne dodrzet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Detroit, ideálne by som chcel vstupovať LIMIT príkazom (čiže za dobrú cenu) tak, aby som StopLimit príkaz (SL+ 1k na opačný smer) mohol umiestnil do bodu, ktorého dosiahnutie znamená vysokú pravdepodovnosť obratu. Možno len podvedome hľadám obchodovanie bez strát (čo je samozrejme nereálne), ale nejako sa tá cesta k úspechu musí vyvíjať. Inak týmto spôsobom trade managementu som sa inšpiroval jedným článkom v market wizards.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim jeste jednou rajco, chtel jsem vkladat svoje nove screeny sem abys tu nebyl sam, ale jelikoz obchoduju Brooks PA, vlozil jsem zaroven vcerejsi screen do obou vlaken, coz nebyl dobry napad vzhledem k pravidlum diskuze, takze admin zasahl - coz je v poradku. Takze jen pro poradek uvadim odkaz na zminene vlakno pro ostatni:

www.financnik.cz/forum/read.php?2,180375,page=13

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rajco, zajimalo by me jake mas podminky vstupu pri odraze, ja bych napriklad v teto situaci mel dojem ze UP momentum je prilis silne na shortovani, hodne usecek pred vstupem signalizovalo "buying pressure", vsechny svice byly navic nad trendline. Asi hodne zalezi na tom nakolik mas duveru v naplanovane zony, ale i tak bych osobne prinejmensim cekal na cervenou vstupni svici, no nechci rozumovat, kazdy ma svuj system a jak vidno, obchod ti vysel i pres moje pripominky :) Jen me zajimalo jaky je tvuj system od te doby co jsi prestal delat intermarket analyzu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Detroit:
Akurát som ti písal na Brooksovi, tak pokračujem aj tu :)
IMA už nerobím, potreboval som si to všetko zjednodušiť (trošku ma to aj mrzí, pretože sa mi dobre porovnávali obchody s Pavlom, aj som rozmýšľal, ako to skĺbiť, aby som nemusel meniť vlákno, ale na nič som neprišiel). Pavla každopádne sledujem, robí skvelé LIVE obchody.
V podstate som plánovanie zón nezmenil, len sledujem 1 trh. Špekulujem však dosť s riadením pozície, skúšam, čo mi sedí.
Vstupoval som LIMIT príkazom na hrane plánovanej zóny. Zónu som určil podľa minulých swingow z predošlých dní. Na toto nemám presnú metodiku v štýle krok 1 + krok 2 atd.. Sledujem PA na minulých swingoch, kde sa trh zastavil a modlím sa, aby tam zastavil znova :) Časom som zistil, že vo väčšine prípadov si vymodlím aspoň pár tickov v mojom smere. Po čase som v tom začal nachádzať určitú logiku, ale to je dosť obšírne na popis, každý prípad je trošku iný - dobré články o SR tu píše Peter, človek sa už potom sám chytí.
Ja mám stále problém ísť proti silnému trendu LIMIT, ale ako naschvál, tieto vysoké úsečky skoro vždy minimálne korigujú a prinesú pekný pohyb - na ktorý sa len pozerám, keď nevstúpim. Čiže ako si pomôcť a obísť strach? Ja si momentálne pomáham zadaním StopLimit príkazu v mieste SL a hovorím si, že keď už trh mal silu ísť po SL, tak bude pokračovať a nadelí mi aspoň zisk vo výške SL. Nie je to nič univerzálne, SL musí byť v logickej zóne a dávam pozor na úsečky,ktoré len znamenajú vymietnutie SL. Ale zatiaľ som na nič lepšie neprišiel a uvidím, ako mi to pôjde.
Ešte som ti chcel k Brooksovi, (knižka je zatiaľ zaujímavá) - inšpirovať sa je dobré, ale nič viac. Brooks je len jeden.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...