Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Weekly opce


xzajic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 204
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To by možná bylo také řešení, ale mohlo by být myslím ukončeno i ztrátou. Touto možností jsem se ještě do hloubky nezabýval.

Naopak, když mám např. pozici v prvním týdnu Call 470 a Put 400... a např u toho call dojde k přiřazení, další týden vypisuji Put 465.
Tím získám tučné prémium a ještě v případě přiřazení inkasuji 500 USD zisk na kontrakt. Pokud podklad zůstane nad 465 nebo letí nahoru, stále vypisuji každý týden nebo měsíc další Putky, dokud se podkladu nezbavím v zisku nebo alespoň na nule (to, kdybych oželel 500 USD na kontrakt, ale rozhodl se, že si zinkasuji ještě větší prémium a vypisoval bych rovnou Put 470).

Jistě, teoreticky je tam neomezená ztáta, ale skutečně jen teoreticky.
Pokud by se podklad moc vzdaloval a při ceně např. 570 už by za Putky bylo malé prémium, vypsal bych další Call.
V případě přiřazení se posune strike a lze pak čerpat prémium např. za Putky na 520.
Atd. do zbavení se podkladu. Prostě se snžím řídit portfolio tak, aby to hodilo alespoň 3% měsíčně.

Btw.: Poplatky mám 1,25 USD / kontrakt. Proto je u drahých podkladů vůbec neřeším, jsou prakticky zanedbatelné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dagobert :

pokud jsem pochopil správně, tak vypisuješ strangle. Pokud je ale přiřazena Short Call, která není covered ale naked, tak se ti po přiřazení na účtu objeví Short podklad !!! Potom tedy jak píšeš, že podklad "letí nahoru" a ty vypisuješ další Put, tak O.K., ale podklad ti těžce prodělává, jenom ti případně zůstává prémium z vypisovaných a u expirace bezcenných Short Put. Ty tedy zřejmě potřebuješ, aby podklad po přiřazení spíše "letěl dolů". Z mé zkušenosti, pokud podklad silně ustřelí, tak to žádné prémium nezachrání. Je z mého pohledu daleko vhodnější rolovat short opci, která se dostane ITM než se nechat přiřadit, protože po přiřazení to nemáš zcela pod kontrolou. Ideální konstelace je, když by se ti po přiřazení Short Call z tvého stranglu podařilo vypsat Short Put ale zároveň levně pořídit Long Call s mírným přebytkem (Collar) nebo úplně ideální stav je Short Put a Long Call na stejném strike (Reversal) to vše pořízeno s mírným creditem, to už by ti nehrozilo vůbec nic...

mapler

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jj, rozumíš správně. Podklad může ustřelit, ale pokud vydělají prémia 3% a víc měsíčně, podklad mi nevadí držet. Jakmile se vrátí, o to větší je pak sklizeň.
JInak, to co píšeš si vyzkouším. Třeba lze kombinovat několik strategií najednou. Rád se přiučím. Profitabilita může mít mnoho tváří. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dagobert :
Tu CALL jsem myslel při přiřazení PUTky.

Koukal jsem včera večer na vypisováni týdenních stranglů na AAPL v TOS. Pokud se přiřadí short CALL v období kdy podklad rychle roste není možné vypisovat PUT tak aby to zhodnocovalo 3% mesíčně.
AAPL minulý rok vystřelil na 2 násobek ceny a od určité cenové úrovně jen rostl, tohle se dalo marginově zvládnout dost těžko při 100 akciích, natož při více.

Je možné že mám chyby ve výpočtu:
20.1.2012 short CALL 440 za 4,5.
27.1.2012 přiřazení, (cena je na 447)
rozumě vypisovat PUT jde do ceny 530 (měsíční expirace za 1,3), pak už to nemá skoro smysl
vypsat další CALL by znamenalo další přiřazení, další margin...
21.9.2012 cena 705, margin na short kdy je cena o 265 bodů výše bude tak 44000, aktuální ztráta pak 26500 na 100 akcií.
Zisky za PUtky jsou pár tisíc.
Návrat AAPL k ceně 440 je 03-2013, po více než roce...

Tohle jsi opravdu ustál? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ustál, v tu dobu jsem totiž zrovna v AAPL nebyl naložen.

Výpočty máš zdá se dobře. V každém systému bude požadovaný margin +/- podobný.

Pokud bych naložen byl, asi bych musel často ředit výpisem dalších call. AAPL skutečně za posledních 18 měsíců předvedl navýdané výkyvy. Je fakt, že pokud se podklad vzálí moc daleko, měsíční, natož týdenní kontrakty 3% p. m. neudělají. Řešením je pak vypisování časově vzdálenějších opcí. To už nějaké to procento v průměru měsíčně hodí.

Dalším faktem je, že nejsem naložen jen v jednom titulu. Portfolio má minimálně 10 titulů. Pokud tedy jeden či dva "zazlobí", průměrný měsíční zisk není i tak k zahození.

Každopádně teď už asitak dva měsíce jedu i v AAPL a to nepřetržitě. Pokud provede opět to co v minulosti, budu pak referovat jak jsem to ustál v reálu. Zatím AAPL v mém portfoliu "nezlobí". :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, AAPL je se chová zatím ukázkově. Tak uvidíme...
Porfolio je větší, ani vlastně nevím co je obvyklá velikost účtu. :-)
Ale řekl jsem si, když už má člověk know-how, musí se dobře zaplatit. Těch 7-8 hodin denně co u toho sedím - to není jen sledování grafů na monitorech a otevření (někdy zavření) pár desítek pozic měsíčně, ale čtení zpráv a sbírání informací přes net z celého Světa.
Ja fascinující jak je vše stále více propojené a co vše dokáže trh ve chvíli ovlivnit.
Proto jsem spokojen s několika procenty měsíčně. To pak vede k exponenciálním ziskům, které většina z nás jistě zná.
A ta práce stojí za to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...