Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Weekly opce


xzajic

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 204
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Já tento měsíc měl na AAPL a GOOG velmi úspěšný, až tento týden to trochu pokazil u AAPL. Ten AAPL už mě unavil, takže jsem dal příkaz při poklesu ceny pod 600 a za pár minut mě to vyplnilo s mírnou ztrátou. Abych zájemce o týdenní opce potěšil, dávám i obchod, který měl opačný průběh než AAPL, všechno klaplo :) a především ten pondělní výpis byl za opravdu tučné prémium.

19182

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Držím palce, to by mělo vyjít ve zkráceném týdnu bez volatility, já jsem neměl čas na přípravu tentokrát, takže pouze TLT Call spread 114/115.

Mimochodem na přiřazení AAPL za 600 bych neprodělal, AAPL dnes na 616 :), něco podobného jsem čekal, ale spíš směrem dolu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nedávno jsem četl v nějakém článku, že hrozí nebezpečí, that the market will whipsaw you out...a musel jsem potom složitě googlit co to znamená. (whipsaw je pohyb ruční pily sem a tam a znamená to, že tě trh vymete na obě strany, protože se pohybuje jako když taháš pilou při řezání :)

Doufám, že tě to nepotká.

U mě TLT vypadá na úspěch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

140/42 na SPY je odvážné, držím palce. U těchto "drzých" obchodů chci aby prémium bylo 40-50% marginu a delta do .4.
Měl jsem také v pondělí po open otevřený příkaz na SPY -142/+43 ale nestihl jsem ulovit zajímavé premium před pádem trhu.

Dnes budu zkoumat otevření PUT spreadu pod včerejším low, asi spíše na IWM než SPY. Uvidíme co napoví futures.


Ještě chci všem opčním obchodníkům jakéhokoli zaměření doporučit podívat se na jakoukoli CALL opci u AAPL, jejich ceny jsou opravdu, ale opravdu velmi štědré pro prodávající. Už si o tom štěbetají i vrabci u nás na střeše, tak uvidíme jak dlouho to vydrží, ale škoda to nevyužít.

Malá nápověda:
AAPL Weekly pohyby Long od 1.1. 2009

MAX / Median / Average / No. 5 / No. 10 /No. 20
42.91 / 8.6 / 10.0 / 27.5 / 20.9 / 15.6

No. 5 je pátý největší pohyb, analogicky potom 10. a 20.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozřejmě je krása, pokud člověk dokáže odhadnout velký pohyb a najde opci ke koupi, kde B/E bude jednoduše dosaženo, pak samozřejmě může být zisk krásný a i během jednoho dne.

Takže můj aktuální paper trade:

Když se zpětně koukám na situaci z večera 9.4. (viz obrázek) vidím trh, který půjde dolů = call vert. spread. Vzhledem k tomu, že pondělí šel trh jen mírně nahoru v průběhu dne a rozdíl open a close je malý a CCI je pod -100 tak toto mě utvrzuje, že trh směřuje k jihu.

Moje pravidlo je CALL vert.spread minimálně o 1,6 bodu výše než je aktuální hodnota (skoro close dne) a jistit se opcí o 2-3 striky výše. Pokud je vysoká volatilita, tak klidně 3 striky výše, protože nečekám na expiraci (v závislosti na trhu jak se vyvíjí), ale zavírám po dosažení 2/3 získaného premia, které bývá zajímavější i při nižší deltě.

10x SPY -140C/+142C = premium 240. Docela jsem čekal na vyplnění (i na paperu).

Úterý 10.4. pěkný pohyb dolů, ani na konci dne nemělo tendenci nějak výrazně korigovat. CCI stále pod -100, pomalinku zpomaluje. Zbývají 3 dny do expirace a jsme na 190 USD premia. Kouknu na to dneska po open tak v cca 17 hodin a uvidíme co se bude dít. Premarket trochu leze nahoru, uvidíme kde otevře. Asie -1%, to se asi vezlo na vlně ameriky. Evropa od 0,06 až 0,5% - DAX překvapivě +0,86%. Uvidíme.

U TOSu počítá komise za otevření tohoto spreadu 24,95 USD, kolik by to dělalo u IB při běžném margin účtu (né portfolio margin)?

Komise docela lezou do peněz u weekly opcí.

Eddie


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...