Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Swingové obchody - US stocks


tom_swing

Doporučené příspěvky

taxik Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zajímavější mi přijde ACHN. Kupoval bych, pokud by kleslo pod 9,65.

taxiku, pokud chceš být přínosem pro ostatní diskutující, asi budeš muset trochu přehodnotit svoje příspěvky, protože to, cos napsal má nulovou informační hodnotu. Tak například v čem Ti přijde ACHN "zajímavější" než EWZ? Jak jsi přišel na limit 9.65 USD? A co znamená "kupoval bych" (děláš papertesty? obchoduješ naostro? chceš se jenom zapojit do diskuse?)

kbtm i tom_swing mají přece jen něco za sebou a tohle vlákno má určitou úroveň, tak pokud se chceš zapojit tak prosím seriózně :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Omlouvám se za špinění vlákna, není tu totiž možnost zasílat PM.

Pokusím se vysvětlit své úvahy. Dělal jsem si backtesty a různé statistiky tvého swingového systému.

1) Z tvého vlákna jsem nabyl dojmu, že filtruješ na základě "rsi(2) 1 day ago is below 2 and rsi(2) is below 1". V tom mě utvrdily i statistiky, které jsem si dělal. Viz.: goo.gl/2Cnzm - jedná se o vztah RSI(2) a průměrného % zisku na obchod. Data jsou za posledních 12 let.

2) Stejně jako ty jsem si musel vybrat určitou skupinu akcií. Zaměřil jsem se na dělení podle sektoru na "Basic Industries" a "Consumer Durables". Vycházím ze statistik úspěšnosti daných odvětví a počtů možných obchodů za rok, které odpovídají rozdělení účtu na tři díly.

3) Podle mých výpočtů, při 5 - 10 % vzdálenosti od SMA(200) klesá úspěšnost obchodu. U EWZ je to 5,1%, u ACHN 25,3%.

U ACHN se RSI(2) blíží k hodnotě 1 a je v "Consumer Durables". Cena
Jedu to zatím paper, čekám až se mi uvolní peníze, které mám teď jinde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, až na jednu výjimku (čekám na případný breakout nahoru u AMLN, nad 16) jsem teď v režimu "paper", nějak mi poslední dobou přijde většina trhů špatně čitelná... Jinak mně se ten tip na ACHN líbil i bez vysvětlení, jak už jsem psal, pro mě má přednost samotný pohyb ceny před indikátory a já tam vidím rýsující se býčí trojúhelník :)
Jinak pokud bych byl přesvědčen, že trhy dál porostou - což ale nejsem (u řady silných společností - třeba MCD - spíš jako by začínal downtrend) - tak osobně bych viděl růstový potenciál třeba u DIS anebo MSFT (a asi i BAC, co mi nedávno utekl). Ale zatím do nich nejdu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo, teď jsem se na to pro jistotu ještě jednou koukal, je to teda necelá pětina, každopádně Petrobras je tam na 1. a 4. pozici (netuším, proč to takhle dělí, a taky netuším, pro to tam nemá yahoo):

investing.money.msn.com/investments/etf-holdings?symbol=ewz (17,71%)

etfdb.com/etf/EWZ/holdings/ (17,64%)

data.cnbc.com/quotes/EWZ/tab/4 (19,10%)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajici, gratuluju k úspěchům!

Já mám teď spíš takové vyčkávací období, furt čekám na ten průraz u AMLN, jinak jsem šel dnes short HPQ (za 23,89, spekuluju na odraz od rezistence). Taky jsem váhal, zda vzít GE (long), ale nakonec jsem to nechal plavat. No a po zralé úvaze jsem poupravil své základní nastavení tak, že odteď budu jako oscilátor momenta používat RSI(5). Nicméně upřesňuji, že RSI řeším pouze při naskakování do trendu na korekcích, u breakoutů RSI nezohledňuji.

xzajici, začínám asi víc pronikat do tvé strategie, je to v podstatě spekulace na to, že extrémní překoupenost/přeprodanost se neudrží. Často to vede k hodně krátkým (2-3 dny) a v podstatě protitrendovým obchodům, že jo? Já si na protitrendové obchodování netroufám, což ale samozřejmě není kritika, hlavní je dostávat z trhu $$$ :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...