Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dr. ELDER a jeho knihy


tomnes

Doporučené příspěvky

Dobry den Beginnere,
na daily chart pouzivam kombinaci EMA 13 + EMA 26. Predne jimi urcuji, jestli vstupuji na zacatku noveho trendu, nebo v jiz nastoupenem trendu ve smyslu urceni typu trendu [trendujici / pohybujici se do strany] oscilatorem. Vice si bohuzel necham pro sebe. Trailing SL stanovuji dle oscilatoru, coz si take necham pro sebe. Vystupy z pozic dle Divergenci urcuji zpusobem, ktery si take necham pro sebe.

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 259
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Elder - Trading for Living.Fakt je to super kniha, ktora mi pomohla a otvorila mi oci v pohlade a v studiu jednotlivych systemov.Nastastie sa mi podarilo zahnat ju kompletne prelozenu cestine,takze som poorozumel 99% knihy.Aj ked sa anglicky dohovorim,predsa ta cestina je ovela blizsia.Avsak citam ju uz 3 krat a stale objavujem nove veci.

D B

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Adame,
taky jsem se po tom pídil ale výsledek je ten, že oficiálně se to nikde nenabízí. Nejsou totiž autorská práva, takže prodej není legální - alespoň takové jsem získal vysvětlení. Co jsem slyšel, tak se s tím šulí na nějakém webu, který zde uvádět nebudu, abych nedostal hned za uši. Nicméně ani tam to nenabízejí oficiálně, je to spíš takový kamarádský prodej "z ručky do ručky", takže mi to spíš příjde, že si někdo takhle přivydělává, načerno to přeložil a parazituje na jménu toho autora. Proto mi to nebylo hloupé si to stáhnout od kámošů z P2P. Bohužel to mám doma na Moravě, kam jezdím z Prahy jen občas, takže teď to poslat nemůžu.
O.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Brco, Oblam

kde jsi prosim te koupil tu ceskou ja jsem hledal vsedu mozne a nic jsem nenasel, koupil jsem teda v aglictine a ted se trapim s prekladem, muzem mi prosim poradit kde si ji sehnal klidne si ji koupim v cestine budu kupovat urcite i come into my trading room muzes mit dat odkaz na ten obchod at nestracim cas prekladem.

TO: Oblam
Mohl by ses mi ozvat na maila mira_kos@centrum.cz


dekuji Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přátelé,

nejsem žádný moralista, ale v případě otázek souvisejících s autorským právem mám absolutně jasno. Je to patrně dáno tím, že jsem vydal několik knih, řídil vydavatelství a i nyní publikujeme s Tomášem mnoho informací, byť zdarma. Bohužel vždy se našel někdo, kdo se svým způsobem snažil na mé práci sám obohatit či parazitovat a vím, že to není nic příjemného.

Proto si sám kupuji knihy na Amazonu a s Tomášem jsme si dali podmínku, že toto fórum budeme provozovat pouze za předpokladu, že se z toho nestane vietnamské tržiště – tj. nebudou se zde probírat P2P sítě, warez, šmelit ebooky, nabízet cracky atd. Sám si platím drahé programy typu TradeStation, platím za data pro Gecko atd. a nevidím důvod proč tak nedělat dál, byť „vím že to jde jinak“ – ale všechny tyto nástroje mě pomáhají generovat zisk, používám je pro svoji obživu, jsem autorům vděčen že existují a stejně tak je to s knihami.

Uvedu jeden příklad, jak je český lid zvrhlý – pokud budete jen trochu hledat po českém internetu, naleznete fóra kde je k dispozici třeba náš bezplatný on-line manuál v PDF verzi – samozřejmě autor si dal tu práci, že z něho vyházel všechny informace informující o původu textu a jeho autorech. A nedávno mě jeden kolega posílal odkaz na chytráka, který tento manuál dokonce prodává!!!

Kniha Trading for Living česky co vím nevyšla – alespoň ne oficiálně. Resp. nenajdete ji v žádném knihkupectví ani v oficiální nabídce nějakého vydavatelství. Pokud někdo knihu přeložil bez vědomí Eldera (nebo jeho vydavatelství) a nějaké PDFko prodává někde ve warez forech, pak takového člověka opravdu v tomto fóru propagovat nebudeme. Nejen, že je to možná stejný člověk co prodává i ripnutou PDF verzi našeho on-line manuálu, ale prostě toto je opravdu zvrácené a podobným stylem se může přiživovat opravdu jen člověk co pase po každé stokoruně a vše ostatní je mu absolutně ukradené. Podobné příživnictví na práci někoho jiného naprosto neakceptuji a jenom doufám, že podobný člověk se jednou pustí do nějakých větších kšeftíků a dospěje tam, kam patří ....

[bold]Takže prosím – každý máte k dispozici fulltexty jako je google.com nebo jyxo.cz S těmi lze najít opravdu cokoliv co se kde nabízí – oficiálně nebo neoficiálně. Ale na Finančníka prosím diskuze na toto téma opravdu nezanášejte.[/bold]

Děkuji,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ian,
bohužel to není tak jednoduché a navíc v případě toho bezplatného manuálu je to spíš otázka principu než peněz, protože manuál je zde k dispozici zdarma tak jako tak. Bohužel spousta lidí si neuvědomuje, že to že je manuál zdarma automaticky neznamená, že se k němu neváží naše autorská práva a že s tím textem nelze dělat cokoliv. Tj. to, že lze náš on-line manuál sehnat různě na netu v PDF podobě přičítám spíš nevědomosti a necháváme to s Tomášem plavat. Jenom opravdu nerozumím tomu, proč člověk který si dal práci s tím PDFko vytvořit (a vyházet všechny naše hlavičky a prvky týkající se Financnik.cz) nedal do souboru nějaký link na server nebo na mě s Tomášem coby autory. No ale prostě takový je život.
V případě prodeje je to jiná – tam jsme nekompromisní, a jakmile se prokáže konkrétní fyzická identita, rozhodně se budeme bránit.

Nicméně ten náš on-line manuál jsem uvedl jako konkrétní příklad, proč na našem serveru podobné věci nechceme vůbec probírat. Vydat zahraniční knihu v ČR je bohužel hodně nákladné – navíc v oblasti specializovaných investic. Sám jsem vydal knih poměrně dost a vím, že třeba Elder by se hodně těžko rentoval. To však nikomu nedává právo jej přeložit a hlavně ten překlad prodávát – tedy pokud je to tak jak píše Oblam (čemuž i věřím, protože ta kniha nikde oficiálně nabízena není).

No ale pojďme se věnovat tradingu, pomalu se začínám připravovat na otevření trhů.

Hezký den všem,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
chapu, ze jsou na svete obchodnici-skolitele, kteri, ackoliv se hlasi k urcite skupine, preci jen nezaprou svuj puvod. Chapu, ze naklady na preklad byly, avsak existuji take pravni a eticke normy, ktere proste a jednoduse nekteri lide nikdy nepochopi. Pokud si chcete koupit cesky, neautorizovany a na koleni delany preklad, mate na to svate pravo, jen to prosim netrubte do sveta. Dochazi???

Preji vsem mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
jeste jedna drobnost: zajimalo by me, jak clovek, ktery neni schopen investovat do sveho vzdelani, bude schopen investovat tisice a desetitisice USD do mnohem riskantnejsiho podniku, kterym je burza?? Je az neuveritelne, jak se spickovy obchodnik, investujici "velke penize" a "velke penize" vydelavajici, stara pouze o to, kde neco sehnat zadarmo a ve finale se tim pysnit na verejnem foru. Ja myslim, ze to mluvi samo za sebe:-))

S pozdravem

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...