Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dr. ELDER a jeho knihy


tomnes

Doporučené příspěvky

Souhlasím s tím, že by se zde němělo o neoficiálních verzích knih a programů psát, klidně by to mohlo být v pravidlech diskuze. Souhlasím s tím, že knihy jsou investice, která se 100% vyplatí, že není legální ani "správné" vůči autorům a ostatním zůčastněným obstarávat si je jiným způsobem. Navíc, když si knihu oficiálně koupím, mám dobrý pocit, budu si ji více vážit a snažit se ji maximálně využít (víc než zadarmo stáhnutý ebook). Nicméně z druhé strany, když si stejný ebook koupím na amazonu, nemůžu ho ani tisknout, ani ukládat, když zformátuju počítač, přijdu o něj (aspoň mě se to stalo). Takže konkrétně já přiznávám, že 1 neofic. ebook mám, ale určitě si koupím i papírové vydání (a hlavně díky tomu ebooku) a stejně bych chtěl z praktických důvodů (překládám do vytištěné verze) postupovat i u ostatních knih.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 259
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Adame, z mého pohledu Come to my trading room rozvádí informace uvedené v Trading for Living.
Osobně mi zajímavější přišla právě kniha "Come to my trading room", která na mě působí "konkrétněji", ale osobně doporučuji prostudovat obě knihy a to v pořadí "Trading for Living" a následně "Come to my trading room". Obě knihy jsou výborné.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Adame,
doplnim jeste nasledujici: Verte mi, ze nad obema knihama stravite vice casu, nez si nyni asi predstavujete. Obe maji svoji hloubku a obe stoji za to cist nekolikrat. Bohuzel studium obchodovani komodit vyzaduje cas a peci a uspech prijde s casem.
Kazdy, skutecne kazdy, kdo venuje studiu a testingu dostatek casu, bude v komoditach vydelavat penize. Jakekoliv uspechane zacatky jsou zacatkem konce kazdeho obchodnika. Jiz nekolikrat jsem cetl, ze nejdrive musim ztratit nejake penize, abych se stal uspesnym. Je to holy nesmysl a hloupost. Pokud se na vstup do trhu pripravim dobre, pak neztratim zadne penize. Pokud se pripravim spatne, pak za spatnou pripravu budu muset zaplatit ztratami. Mohu garantovat, ze penize ztratil jen ten, kdo nemel dukladnou pripravu na obchodovani, at uz pozicni nebo intradenni. Ztraty vznikani vzdy z nepripravenosti a uspechanosti.
Mozna se ted dockam odpovedi, ktere budou vyvracet muj nazor. Budu za ne rad, protoze budu moci ukazat konkretne bud na nepripravenost nebo uspechanost. Jiny duvod ztrat bohuzel neexistuje.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici,

ctete mi svym prispevkem z duse. Kdykoliv od novacka slysim, ze ztratil penize, zeptam se: dodrzel jsi plan? NE. Testoval jsi dlouho na papire? NE. Vyhybas se jako novacek skalpingu, ktery je velmi narocny, nebo jsi skalpoval? SKALPOVAL JSEM. Prozil jsis dostatek screen-time aby jsi dostal cit pro trhy? NE. Atd.
Muj nazor je stejny, jako vas. Doplnil bych ho snad u ID obchodovani jen o ten screentime. Kdokoliv se poradne pripravi, nebude podcenovat sebemensi detail, stravi dost casu screen-time a testovanim a bude resit radeji nez dane a software kdy vstupovat s vysokou pravdepodobnosti a jak spravne managovat pozici, ten dle meho nazoru muze z dlohodobeho pohledu JEN VYDELAVAT. Jasne, chce to u mnohych v zacatcich i trochu narazit a "dostat lekci", coz mnohym pomuze srovnat se psychicky (nebyt moc hrrr, cekat na lepsi obchody, apod.), ale skutecne s radnou pripravou a dostatecnym paper tradingem a screening-time nevidim duvod, proc by se nemohlo uz od zacatku vydelavat. Zvlast se vsemi ty informacemi, ktere jsou dnes k dispozici!

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Tomasi,
ano, ID obchodovani je presne o tom co pisete. Je potreba sledovat a sledovat a analyzovat. Mohu si rici, hmm, tak ted bych vstoupil nekde tady a hmm, ted bych vystoupil nekde tady. Bohuzel realita intradennich grafu je jina. Pokud nebudu mit naprosto pevnou a jasnou vstupni strategii, pak nebudu mit pri realnem obchodovani zadnou vstupni strategii. Stejne tak vystup. Nebudu-li mit naprosto pevnou a fixni vystupni strategii, pak nebudu mit pri realnem obchodovani vubec zadnou vystupni strategii.
Mnoho obchodniku muze rici: a kdy mam grafy sledovat, kdyz jsem pres den v praci? Napr. Mini DJIA lze obchodovat pohodlne do 15,30 hod. Jsem-li doma od sedmi vecer, pak mam 2,5 hodiny na sledovani grafu. Nekdo si muze grafy vytisknout odpoledne po uzavreni obchodniho dne, avsak to nikdy nenahradi sledovani aktualu.
Evidence je stale neprekonana. Cim presneji budu evidovat "papirove" obchody, tim lepe budu pripraven. Cim vice na sebe budu prisny, tim lepe budu pripraven. A cim vice casu venuji priprave, tim lepe zvladnu realitu.
Mnoho obchodniku venuje sledovani realnych charts jeden mesic a hura do obchodovani. Za ctrnact dni ctu prispevky: jsem v minusu tolik a tolik, co mam delat?? Byl jsem na skvelem setkani nekolika lidi, kde jsem poslouchal recnika, ktery popisoval jeho konverzaci s jednim ze zacinajicich traderu. Zacinajici trader mel otevreny pozicni trade, pricemz byl v minusu. Jeho otazka byla, prosim poradte mi, co mam delat? Mam pozici uzavrit nebo cekat, jestli se trend otoci? A kolega mu odpovedel: jak mam proboha vedet, kdy mate uzavrit pozici, kdyz to nevite Vy sam?? Moje otazka zni: jak muze trader zacit obchodovat, kdyz nevi, co bude delat po prvnich 14 ztratovych dnech?? Jak je mozne, ze nekdo obchoduje 14 dni s neustalou ztratou, aniz by vedel, proc tech 14 dni se ztratou obchodoval?? Bud vim, ze muj system udela jednu bombu za 15 dni a pak trpelive prijimam 14 dni ztraty a nebo nevim, jak muj system funguje a pak jej proste neobchoduji.
Spravna otazka je, kdy vlastne zacit obchodovat? A moje odpoved je, az budete vedet, co delate. Intradenne lze obchodovat pohodlne, ale jen ve chvili, kdy clovek presne vi, co ma sledovat a jak to ma sledovat. Dokud musim premyslet o tom, co vlastne sleduji, pak se musim jeste ucit. Intradenni obchodovani je o automatizaci rozhodovaciho procesu, o automatizaci jednaciho procesu. Jakekoliv vahani konci ztratou a mnohokrate ne malou.
Pri pozicnim obchodovani plati to same, co pri intradennim obchodovani.
Jeste jednou, ztraty vznikaji jen nepripravenosti nebo uspechanosti. Je lepe sledovat YM market 6 mesicu kazdy den, nez jeden mesic a pak byt za ctrnact dni o tretinu penez lehci. Na titulni strane Financnika je vse dost jasne napsane: Není to ani špičkové vzdělání, ani genialita, co udělalo bohaté bohatými. Jsou to píle, odvaha, poctivé sebevzdělávání a vědomí vlastní jedinečnosti. Ja osobne bych podtrhl: PILE a POCTIVE SEBEVZDELAVANI. Frajerina na burze, bohuzel, neplati...

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím.
Obě "Study Guide" jsou jakýmisi cvičebniceni k oběma knihám. Na nich si ověříte, zda jste knihy pouze přečetl, nebo, zda jste obsahu skutečně porozumněl. Mnohdy vás přinutí znovu knihy otevřít a znovu daná témata prostudovat a pochopit. Rozhodně stojí za to je mí, není však nutné je kupovat ihned. Dostanete se k nim až po přečtení (opakovaném) obou základních Elderových publikací. To již budete mít základní přehled a představu, zda Vám Elderovo pojetí vyhovuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V některých příspěvcích byla zmíněna Elderova "Save Zone" sloužící k nastavení SL tak, aby pozice byla chráněna před běžnými fluktuacemi trhu. Proto pro ty, kdo Elderovy knihy nečetli, připojuji informaci o tom, co to vlastně je a jak se to počítá.
Dr.Elder vyvinul "Save Zone Stop" pro posuv SL tak, aby pozice byl dostatečně těsně chráněna a na druhé straně měla dostatek prostoru pro běžné výkyvy a korekce. Uvažujme o pozičních obchodech (pro ID obdobně) a jen pro UP trend (analogicky pro Down). Při UP trendu Dr.Elder definoval šum pozice (market noise) jako část každého denního rozpětí, které zasáhne pod včerejší LOW. Save Zone měří tento šum trhu a umísťuje SL na násobek jeho úrovně (koef. 2 až 3) od trhu.
Je třeba zvolit délku periody, po kterou se vyhodnocuje hladina fluktuací (většinou 10-20 dnů). Výpočet (lehce v Excellové tabulce) probíhá takto:
1) Označí se spodní penetrace cen během sledované periody a jejich hodnoty.
2) Spočítá se průměrná spodní penetrace (ADP) (střední dolní průnik ceny za sledované období). Tato hodnota charakterizuje střední hladinu šumu při UP-trendu.
3) Umístění SL blíže k trhu, než je ADP je riskantní. Dr. Elder navrhuje umístit SL do násobku ADP s koeficientem 2-3. V dalším kroku výpočtu se tedy vynásobí ADP koeficientem.
4) V posledním kroku se zvolí nejvyšší hodnota z vypočtených za poslední 3 dny, neboť při UP- trendu posouváme SL pouze nahoru a nikdy zpět.
Down-trend se vypočte obdobně. Některé softy mají Elderovu Save Zonu implantovanou jako jednu ze studií, v jiných - např. Sierra - lze vytvořit v rámci vestavěného Excellového "worksheetu.
A to je celé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, tyto modely stanovování SL jsou určitě zajímavé. Sám používám podobý, byť založený na trochu jiném principu. Přikládám dva screenshoty trhů s graficky aplikovaným indikátorem "Safe zone" od pana Eldera. Indikátor jsem pro TradeStation stáhnul někde na internetu, takže neručím za správnost, nicméně na první pohled vše vypádá ok. Na sceenshotech je dobře vidět princip takového indikátoru. Červená linka představuje SL pro uptrend, modrá pro downtrend (v případě pohybů do strany jsou v grafu obě křivky, ale vždy je třeba pozorovat pouze "jednu stranu". Petr

603

604

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Petře!
Díky za doplnění příspěvku. Z grafů je vidět, že koeficient je stanoven poměrně těsně. Elder používal 2-3, zde odhaduji, že to bude o něco méně. Včera jsem Save Zone nahodil do worksheetu v Sieře pro YM a graf, který z toho vyšel jsem (jpg) dával do fóra na vlákno VIP Propojení Siery s IB. Nevím, kde se to zatoulalo, ale do fóra se to nedostalo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...