Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SOL trader


Doporučené příspěvky

zdravim tadery,
Jsem totální začátečník na SOL trader a rád bych začal testovat - papertredovat. Jaký je nejlepší způsob na této platformě? existuje nějaký replay grafů? nebo možnost jít do historie grafu s nějakým posunem vpřed po jednotlivé svíčce?
Potřebuji mít tři grafy vedle sebe (jednoho instrumentu ale tři různé time frime) a chtěl bych se naráz posouvat v čase na všech třech stejně. Je to možné?
Nebo jak papertrejdujete vy na SOL?
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 192
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Hubenour:

Zpětné testování na historických datech se nazývá backtesting a ne paper trading. SOL platforma na demu s živými daty pro backtesting není to nejlepší, protože má krátkou historii dat. Pro backtesting bych volil demo buď v platformě Ninja Trader nebo Sierra chart. Tyto platformy data stáhnou fyzicky do pc a budete je mít napořád a nabízí i replay dat.

Propojením grafů tzv. Global Crosshair je možné se v historii libovolně posouvat a mít grafy zároveň propojené skrz libovolné timeframe.

Sanchez

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Měl bych jednu, myslím zasadí otázku, která by značně definovala použitelnost platforem SOL TRADER , GLOBAL ZEN TRADER , OEC TRADER A domnívám se, že na stejném základě stojí i platforma X-Trader. Osobně používám platformu Global Zen trader a musím se přiznat, že jsem si tuto platformu vcelku oblíbil, hlavně díky grafickému zpracování a DOMu, z kterého se mi obchoduje lépe než v DOMu v NT. časem jsem sehnal i indikatory, které tam scházejí, ale jeden, asi ten nejpodstatnější, tam schází pořád . Jde o indikátor Cumulavite Delta Bar. Je to indikátor který spadá do skupiny Market delta indikátorů pracujících, na rozdíl od drtivé většiny indikátorů, s objemy prodejních a nákupních příkazů, což jsou faktické informace, které trhy opravdu respektují a často také rozhýbávají.

A moje otázka směrovaná na programátory Easy Language a C# zní, je vůbec technicky možné v těchto platformách takový indikátor zprovoznit? A pokud ano je tu někdo, kdo by to dokázal?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,

chci se zeptat, nedá se propojit ninja trader se sol traderem? Já bych práve chtěl do svého obchodního systému zahrnout volume profily, indikátor tick a numbers bary. Sol trader to neumí a ninja myslím že jo a je zdarma.

Jenže striker tu ninju nabízí za peníze, ale já jsem trader-socan a kdyby se ta ninja propojila na sol data, tak by mohla fungovat jako hodně dobrý analytický program zdarma. Sierra se propojit pry dá.

Ještě druhá otázka: neznáte nějaký program zdarma k doplnění sol tradera (klidně budu prodlužovat dema) na volume profily, numbers bary a indikátor tick? Pan Lembák mě odkázal na Market Delta trader....jenže to je takové opravdu dost provizorní a moc to mé představy nesplňuje.



Díky za odpověď

Rada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TICK není klasický indikátor. Musí být zahrnut v nabídce instrumentů, které obsahují data, na které máš napojenou platformu. V SOL traderu tenhle instrument nenajdeš, protože OEC ho neposkytuje. Musel by jsi mít buď placená data, která zahrnují indikátor TICK nebo brokera, který poskytuje platformu zdarma a k ní i data s TICKem, to umí třeba Trade Station, ale aby vše bylo zdarma, musíš uskutečnit 10 obchodů měsíčně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Díky za odpověď

mě práve štve, že SOL trader neumí skoro níc co se týče FIMSu, tj. tick, numbers bary, volume profily a kýho čerta ještě. Je to sice pěkné, že je zdarma, ale jsem namydlený jako blesk.

Pomalu docházím k názoru, že pokud si nějaké služby nebudu platit (i když netraduju na ostro), tak se v tradingu nemám šanci nikam dal posunout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to SanchezP: zdravím, můžeš použít SOL, ale je nutno propojit. Buď s Market Delta Charts, Sierrou Chart a taky to je nově v Multicharts ty numbers báry. Výhodou je, že ti tam tečou všechny tiková data (mini Rusel, evropské trhy, atd., které se jinak platí někde jinde) úplně zdarma z SOL, přímo z burovních serverů. Ty dlouhé řady vytvoříš pomocí kontinuálu v SOL (napr. @ES pro mini SPéčko). Nebo pokuď seš zvyklý na Ninju a máš indikátory na FIMS, tak řekni Martinu Lembákovi a on ti udělá účet na Ninju s daty Zen Fire, CQG nebo Kinetick, apod. Jinak taky demo Ninji je ve striker zdarma a muzes prodluzovat a taky Ninja direct je zdarma, ale tam nevim zda jde. Ta Sierra nebo Market Delta Charts by mely byt pro to nejlepší.

Super trejdy!

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím Vás. Viete mi niekto pomôcť v dvoch veciach ? 1. Ako nastavím v grafe aby som po vstupe hneď osadil aj SL napr na 10tickov. Viem kde to hľadať ale mám chaos v tých nastaveniach. Viem že sa to robí tu ( viď obr) ale neviem čo je čo. Viete mi s tým poradiť ? Samozrejme aby to fungovalo aj na long aj na short 2. Je v SOL nejaký indikátor typu orderflow alebo niečo podobné, de by som videl, či sa v danom čase viac tlačia nakupujúci alebo predavajúci ? Ďakujem za odpovede a pomoc

26491

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim STRIKER jako broker me velmi zaujal moznost obchodovat OPCE, SPREADY(teoreticky si myslim ze zvladam velmi dobre) velke moznosti pro kazdeho... Jenze v tom programu hrozne tapu, vsude jsou jen kurzy a manualy na Ninju, Sieru, TWS... Vim ze sol se da napojit na Ninju, pan Lembak rikal ze je to zbytecny ze vetsina obchuduje v Solu jen backtesty u Ninji.Posłal mi odkaz na video manualy a jsem s toho vedle... Nevite o nejakem manualu? Je ninja nebo ktery ji pododobny program vhodny na intuitivni obchodovani?nebo se s tim budu muset poprat, ale uz mi to trva nejak dlouho. Kdyz jsem pred pul rokem zacinal v MT4 tak jsem si rikal to je silenost, po tydnu jsem uz vedel co a jak, ale SOL to bude orisek....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taurus84:

Pokud chceš obchodovat spready, hledej platformu, která to umí nejjednodušeji - TWS od IB. V SOLu nešlo (nevím jak teďkom) měnit nohy, musely se dodržovat jimi navržené spready - tzn. nemohl jsem si je poskládat sám, což je probém u neuznávaných burzou. Zjistit margin byl taky oříšek.

Samozřejmě spready umí i více brokerů - hlavně si nejprve pořádně osahej platformu.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to taurus84: zdravím. Ne ty spready kombinace jsou na SOL všechny. Jen je občas potřeba zadat tu prodavající nohu první do symbolu. Jinak není žádný problém u tohoto, to není pravda. Je možno zadávat spread příkazy jako celek, dávat stopy pro ně jako celek, GTC a vše sedí na burze nebo serveru (OCO, brackety). Co je dobré je, že všechny data jsou zdarma..ICE například cukr, káva, bavlna (jinde se platí!), evropské trhy zdarma. Dále je možno kontaktovat přímo p. Lembáka při případných problémech s vašim počitačem, atd. on zdarma zruší, změní příkaz (není potřeba desk, kde se mnohdy jinde nedá ani dovolat, co mám zkušenosti u jiných brokerů dávno).

Super trejdy!

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vinnie /jarda/:

Netuším co myslíš tím není pravda - pokud tvrdíš, že je nutno občas (specifikuj občas) zadat prodavající nohu první do symbolu, pak tam nemáš všechny kombinace - minimálně tam nemáš obrácenou kombinaci - ikdyž to není podstatné - tuto možnost beru jako výhodu (a komfort) pro mě, že si mohou nohy prohazovat.

Nevím jestli obchoduješ inter-spready, ale některé neuznávané nešlo zadat (možná teďkom už lze).

Naopak uvádíš, že se jinde ICE platí - existují brokeři kde se neplatí (td), že máš možnost kontaktovat Martina - nevím jak Martin, ale asi není nadčlověk aby komunikoval 24 hod. (tímto nic proti Martinovi, vím že toho pro CZ/SK tradery dělá hodně). Dneska jsem potřeboval komunikovat s IB na supportu - u nich bylo 3,30 ráno - anličtina nutná, ale to je snad dnes už standard, ne?

Nejsem žádný náhonční IB, upřímně je mi jedno, jestli získají další ovečky, ale je potřeba sdělit vše objektivně.

Ještě se zeptám čistě z průzkumných důvodů: co musíš udělat, abys zjistil margin na řekněme - LHV14-LCM14? Teda v případě, že se ti podaří vůbec najít. A kolik je výše tohoto marginu?

Díky.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to foglik: například u sóji dejme tomu je to +H4,-K4 spread jednoduše zadáš ZS FTS -K4,+H4..jednoduché, když budeš zadávat ZS FTS +H4,-K4 tak to nenajdeš. Mají to tak prostě v databázi symbolů, akorát je potřeba to zkusit napsat jinak a je to tam vše ty spready.

Do velkých brokerských domů, kde brokeři (salesmani podávající dema a zavírající účty) nemají podle mých zkušeností přístup na reálné platformy a dávají lidem číslo na trading desk. Tam je pak na desku jsou obvykle 2-3 lidi, kteří obhospodařují příkazy tisíců lidí ne z ČR/SK, ale z celeho světa. To znamená v případě problémů si můžeš někdy počkat...samozřejmě ve velkých firmách typu MF Global je malý moc nezajíma, spíše účty od sta tisíc více, případně klient další brokerská firma, která ma bulk příkazy..ti mají přednost. Ve Strikeru, co vím mají přístup na terminály a live trading všichni. Dost jsem se o to zajímal kvůli problémům z dřívějška.

Ten margin bývá jako Day na platforme pro nohy, na výpise je pak uveden jako margin pro spread. Uvedem margin credit kolik zbývá pro další spready, tak vždy víš. U tech mas bývá kolem 1000 podle burzy a to pak je také na výpise. Jinak ten margin ti může klidně broker snížit na třetinu, záleží na něm. To znamená můžeš obchodovat klidně s 200 USD na to maso, to je ten nejmenší problém, záleží na zvážení brokera a komunikaci s ním.

Super trejdy!

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vinnie:

Takže pokud to shrnu z toho co jsi napsal:
- marginu jsme se jaksi nedobrali - já chci v tuto chvíli, ale vědět, zda ještě můžu exponovat účet a nechci hledat na výpise až budu v tradu, ale chci vědět před vstupem do spreadu, kolik marginu bude blokováno
- musíš vždycky uvažovat jestli jdeš LONG nebo SHORT, protože nemáš možnost prohodit nohy
- ten mezikomoditní spread vepři-krávy ti asi nešel nastavit, když jsi mi nenapsal jeho margin

Teďkom v TWS:
- navedení celého spreadu, spekulace vždy na LONG (neuvažuju o SHORTu, prostě jednoduše prohodím nohy) a zjištění marginu spreadu LHV14-LCM14 travalo celých 23 sekund
- margin je $1.228 (maintenance) - je to mezikomoditní neuznávaný burzou, proto je margin vyšší

taurus84:

Máš možnost porovnat - viz. debata výše. Pro mě není důležité komunikovat v CZ nebo zakládat účet s pár dolary a mám rád, když si to můžu udělat takové jako chci, ne se přizpůsobovat nějakému seznamu spreadů.

Důležité je taky posoudt poplatky.

Toť vše.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...