Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SOL trader


Doporučené příspěvky

Děkuji za Vaše postřehy, zase vím o něco víc a mám o zábavu postaráno :-) Nevýhoda co je u Strikera nevím jestli i jinde tak v Demu SOL nevidím kolik jsou komise to prý až na live účtu. Zůstanu u této platformy i zdůvodu ne jak u IB kde je min 10.000USD u Strikera je to od 2.000USD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 192
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to foglik: podle toho, co se dívám z dřívějška margin v tomto spreadu 894,50 usd. Intrady na platformě nohy marginy 675 a 506 = 1181 usd tě pustí do tohoto spreadu a na konci dne na výpise upraví na těch 894,50 To jest, můžeš výt v klidu a pustí tě. Ale jak říkám, ten margin je ten nejmenší problém. Požádej o 100 usd margin pro toto a broker se podívá jaký risk představuje ten tvůj účet..Naco si to komplikovat, stačí jen komunikovat ;)

Ten symbol je pak LE-HE CS +M4,-V4

Super trejdy!

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchoduji spready přes Striker, a jsem s platfomou SOL spokojena. Co se týče toho zadávání obchodu, tak tam vždy je jen jedna možnost zadat danou kombinaci nohou, pak tedy musím zvolit buď buy nebo sell - myslím, že jde jen o zvyk - vždy je v kombinaci přední měsíc s + a zadní měsíc -, já si zvolený obchod hned hodím do grafu a naznačím na jakou stranu chci obchodovat.
Co se týče marginu, tak jakmile vstoupím do obchodu tak hned v platformě vidím zablokovaný margin za daný obchod.

A co se týče komunikace s p.Lembákem, tak reaguje vždy velmi rychle. A pro nás co s tou angličtinou stále válčíme, je super podpora v češtině, vždyť jde jen o peníze ;)

Markéta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to taurus84: sranda musí být :) Jinak ten manuál je, ale obsáhlý na stránkách tuším jsou různé formáty manuálu. Asi nejlépe je konkrétně se zeptat.

to marcossoft: dá se při nákupu zaškrtnout ta buy bracket možnost a při prodeji sell bracket. Tam se nastaví hodnoty SL v bodech..záleží co za trh to je a kolik bodů tech 10 ticků je 0,..? Při zadání toho buy příkazu nebo sell příkazu s tím nastaveným bracketem jdou jako podružné příkazy SL a PT a pakliže jeden z nich zasažen, druhý se auto zruší. Všechno sedí na serveru a pakliže spadne internet nebo platforma, zůstava zadáno. Případně se dá vše nadefinovat v Strategy pro automatické použití potom. Dá se rovněž v DOMu nastavit a podobně jako u grafu..zadávání sedí buď na burze nebo advanced příkazů na serveru.

Order flow..zdarma se dá propojit DOM SOL s Market Delta Trader. Pokud potřeba v grafu pak se Sierrou, Multicharts, Trade Navigator..

Super trejdy!

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taurus84:

Těch $10k beru u IB jako dost dobré omezení pro to zvážit, zda skutečně obchodovat s menším účtem je vůbec obchodování. Osobně se domnívám (a nejen já), že pro spready (nevím zda je chceš skutečně obchodovat, ale psal jsi: "moznost obchodovat OPCE, SPREADY(teoreticky si myslim ze zvladam velmi dobre)";)) je tato částka minimum, spíše ale více.

S $2k nejsi schopen obchodovat - teda s rozumnou mírou rizika. Průměrný minimální SL mám kolem $300-400, to by bylo 15-20 % účtu při $2k. Ale stává se, že mám SL dvakrát, třikrát vyšší (při větším SL mě obchod neláká, přestože na nějaké RRR nehraju)...

To samozřejmě nemá nic společného se SOL - jen že jsi to zmínil jako důvod pro rozhodování.

Vinnie:

Já to asi blbě píšu - neber to jako vyrývání, jen se chci dobrat skutečného závěru, jestli se u SOL něco změnilo (moje pár let stará zkušenost). Ptal jsem se tě na včerejší margin a tys napsal: "podle toho, co se dívám z dřívějška margin v tomto spreadu 894,50 usd. "

Pokud by to tedy bylo možné: můžeš mi prosím říci, kolik má Striker dnes (je právě 10.1.2014 - 16:50) margin na nyní již vysocerizikový spread ZSX-ZSH a jak složíté to bylo zjistit.

Zajímá mě, zda je to stále tak ... Třeba u GF se dají taky obchodovat spready a vím, že kolegové musí skrz margin psát "mejla" Kuželovi...

Díky.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to foglik: nemusíš mít 10k minimum, když máš margin 540 usd na soy spread, což je podobné jako na ID mini indexů, záleží na trhu jaký se obchoduje a riziku na obchod, od toho se odvozuje potřebný kapitál.

Margin můžeš zjistit během pár vteřin zde: www.cmegroup.com/clearing/margins/#e=CBT&a=AGRICULTURE&p=SC4 Na platformě pak id soy 391+391 tě pustí, případně můžeš napsat na skype p. Lembákovi a za sekundu máš odpověď. Jednoduché, co to pořád komplikuješ :) Radši bych se skutečně soustředil na hledání a analýzu tržní příležitosti. Chceš obchodovat spready s ještě menšími marginy, není problém..napiš brokerovi.

Super trejdy!

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

foglik: myslím si že $10k je omezení pro většinu lidí co se treadingem zabívají a někdo tuhle částku není schopen s běžného zaměstnání našetřit a pokud ano musel by např. posílat 6 let na stavebko 2.500Kč aby je měl a poté dost pochybuji že je ochoten to celé naložit do IB, i když za šest let by už by měl být treader na takové úrovní že by lehkomyslnosti neměl dopustit.... nevím co je špatného začínat s míň jak 10k USD i když se do nedoporučuje! Já osobně obchoduji měnové páry a začínal jsem 3tis.USD, s té částky udělám průměrně 700-1000USD měsíčně což k platu není vůbec špatný, Jsem vděčný i za 25$ denně. Ale zabere to hodně času a jak už tady bylo na finančníku zmiňováno nej. komodita je právě čas! proto chci obchodovat opce a spready a potooooooom AOS! Je to běch na dlouho trať tak proč si ho nezkrátit i s tzv. drobnýma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vinnie:

Pokud bych hledal margin na CME, tak bych spíše použil tento odkaz pro soju, než cos poslal: www.cmegroup.com/clearing/margins/intras.html#e=CBT&a=AGRICULTURE&p=S, ale to je stejně jedno, protože moje kombinace, kterou jsem dával, pro zopakování byla to: ZSX-ZSH, tam stejně není. Těch uváděných 391 jsem nenašel ani na tom tvém odkazu :S

Jinak jsem napsal mejla ML (skype bych asi taky dohledal, ale jako neklient jsem ho nechtěl otravovat) a napsal po cca hodině (takže reakce rychlá). Po kratší výměně názorů jsem se konečně dobral, že initial margin na tu mou kombinaci je $1,957 (to je cca o $100 méně než u IB, ale násobně více než uvádíš), ale nevím jaké jsou poplatky za RT, tzn. 2x buy, 2x sell.

Jinak na SOLu sice neobchoduju, ale testoval jsem ho, takže vím co dovede (dovedl tehdy), resp. nedovede.

Je jasné, že platforma resp. broker je věc názoru a že vždycky budeme obhajovat to, co zrovna používáme, ale nepřijde mi zrovna fér uvádět něco, co není až tak pravda (viz. tvoje výše marginů) nebo co je sice pravda, ale pro omezenou skupinu traderů za určitých podmínek. ML mi doslova sdělil, že výše marginů je k jednání - cituji se svolením: "...pak je samozrejme mozne margin snizit pro vstupy. Zajiste, pokud uvidim, ze zadavate na par tisicovy ucet desitky spreadu..." - takže pro začínající tradery poněkud nedosažitelné, nemyslíš?

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to foglik: ten margin pro daný spread budeš mít na výpise, tak půjde vidět. Je možné, že jsem ten ID margin napsal blbě, mám nastaveny jiné, tak směrodatná pak ta tabulka marginů na webu jako původní nastavení. Nějak mě neomezuje vstupovat do spreadů tech na platformě.

Komise a poplatky, otázka, co za trhy a kolik za data, a podobně. Na SOL všechny data ticková, evropská, ICE zdarma.

Ja nenpopírám tws, ani jsem nezačal zpochybňovat, že něco nejde. Z hlediska bezpečnosti, komunikace a servisu v případě nouze ze zkušenosti z minula je pro mne dobré obchodovat s někým, kdo má sám fond a profesionálně obchoduje a má přístup na terminály ne s PFG, MF Global a podobnými. To že je velký FCM neznamená kvalitu a ta mě zajímá.

Super trejdy!

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vinnie:

A kolik bych měl teda komise za nákup a prodej celého spreadu, ať to nemusíš hledat: ZSX-ZSH? Obchoduji jen US trhy (CBOT, GLOBEX, NYMEX a NYBOT).

Proč je pro Vás u Strikerů tak problematické pochopit, že chci znát výši marginu než do obchodou vlezu? Přece to není žádné sprosté slovo. Pořád operuješ, že na výpise uvidím to či ono? A nejde to bez výpisu před vstupem?

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vinnie:

Dotazem u ML? OK vidím, že u Strikers je (téměř) všechno tajné, resp. na dotaz, ale jinak perfektní platforma a vše zdarma. Hm, tak to je více úkonů než jsem ochoten udělat.

Zkoušel jsem i jejich web, ale dozvěděl jsem se tam toho tolik jako tady - téměř nic.

Děkuji za trpělivost.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...