Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukcia realne obchodovanie


amoniak

Doporučené příspěvky

Amoniak:

Pekný trade presne tieto mám rád bohužiaľ dneska som mal prímačky na VŠ a ráno som obchodovať nemohol. Chytil si to zcela presne ako by som to bral ja :)

Pekne hladíš na trh v jednoduchosti krása, žiadne zbytočnosti len to čo trh robí a kam ide value jedno z mála vlákien ktoré vyzerá byť hodnotné (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 59
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

gumaczek:
Ka sledujem trh ked sa da cize mrknem kde je cena pocas dna a ak sa blizi k zaujimavej oblasti tak si ten trade vysedim. Drzim sa zasady ze mi staci chytit 5 tradov ako vcera a mam svoj ciel splneny.
Inak pre aky profit si ides v priemere a aky SL davas. A aky typ uctu mas pretoze ak ides typ uctu ako ja 0,1 kontraktu tak super ale ak ides cez normalne hodnoty kontraktu cize es 1 bod 50$ tak este trenuj a neponahlaj. Pretoze na 22 ziskovych obchodov by to chcelo aspon 2500-3000$ a viac. Tym nechcem nic zle povedat len treba brat trading ako nieco kde si idem zobrat vela penazi nie len aby to na nase ceskoslovenske pomery vyzeralo ze som tradingom zarobil viacej ako v robote:))

iigis:
Presne si to vystihol v jednoduchosti je krasa. Uz ziadne nahananie najlepsej ceny, cakanie na vykreslenie niecoho proste obchodujem vyvoj trhu a smerovanie value.

Problem market aukcie je v tom ze sa neda zvalit vina na indikator ani zleho brookera ale priznat si ze som na to pozeral zle alebo som nieco prehliadol.

Vcera som pokazil libru ale na druhej strane vsetky obchody som zadaval v praci a nemam to zrovna povolene takze sustredenost na minime.
Inak zaujimavo vyzera usd/jpy multiday balance, ropa je dnes na unfair lows, gbp/usd je medzi dvoma breaking points takze davaj pozor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak:
taková čísla se mi zdají nereálná (2-3 tis). Možná při čisté MA jsou profity daleko větší. Já jedu jen ES, proto musím brát i menší profity. Jinak jedu s fixním PT i SL, až na vyjímky.
Trénovat budu ještě hodně, protože ačkoliv je myšlenka dobrá, špatnou exekucí a řízením obchodu často trade zkazím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek: aky pouzivas SL.
Inak ja som sem daval jeden trade na ktorom som riskoval na ES 2 body a zisk bol 40. Preto sa mi paci market aukcia ze nepotrebujem obchodovat stale a byt trpezlivy a ked vidim sancu tak do nej skocit. Ja mam vela stratovych obchodov ale ked vidim dobru trade location tak som agresivny. Ale moje straty su minimalne.
Ja ti drzim palce a zapamataj si jednu vec do zivota

Nic nie je nerealne , limity su len v tvojej hlave.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim tradery
Eur/USD je v ucebnicovej BA takze si pockame na break. Pokial bude smerom dole cena moze otestovat ten buying tail opacne vidim target na 1.26.
Gbp/USD ready na breakout z dayily balance area smerom hore. Uvidime.
Usd/Jpy stale v multiday BA mozeme ocakavat prudke pohyb. Keby som mal krystalovu gulu tak vam napisem aj kedy a ktorym smerom:)

Prajem vela uspesnych obchodov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dusan.x2:
To zalezi na tom ako sa cena chovala vo vnutri BA a ako BA opustila. Toto je ale vec ktoru moze kazdy vnimat inak presne ako ked ide 10 traderov zakreslit trendline. Myslis ze ich budu mat vsetci rovnake? Ono ak budes chciet tak na to prides ale treba hlavne pochopit ako sa pohybuje value. Ako vlastne trh funguje podla principov AMT. Skus dat nejaky screen ak niecomu nerozumies.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak:
Ahoj, obchodoval jsi včera ES? 3 hodiny se tvořila BA na upper extremu, dedukoval jsi nějakým způsobem, zda nastane návrat k HVN nebo iniciativní break? Sledoval jsem to velmi bedlivě, ale nevěděl se rozhodnout, na kterou stranu vstoupit :-) Udělal jsem tedy jeden malinký long v rámci rotace, ale nic co by stálo za řeč. Teď jakoby se trh rozmýšlel po tom velkém pohybu co dál. Možný tedy retest BP, retest HVN nebo návrat do range ala failed break. Jaký je Tvůj názor?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:
ES teraz neobchodujem pretoze sa v nom nevyznam. Netvory na dennom ziadnu struktury ktora by mi davala zmysel tak obchodujem ine trhy. Ci bude breakout na jednu stranu alebo druhu rozoznam nedokazem ani nikdy nebudem pretoze ako mozes vediet o co ide velkym hracom. Ak nastane breakout pockam si na test BP alebo HVN.

prikladam trade na usd/jpy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...