Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukcia realne obchodovanie


amoniak

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 59
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Amoniak: Včera podobný obchod u mňa na eure mal som dosť malú pozíciu lebo som potreboval väčší SL ale aj tak +3% takže celkom spoko. Máš super obchody neni problém sledovať viacej trhov ja sa sústredujem na královský pár za týžden tak 2-4 dobré obchody teda podľa toho ako to odobchodujem lebo často ma zradí hlava:)

19810

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis: Pekny trade kolko si mal SL. Niekde si spominal ze si po styroch mesiacoch skonci -10% uctu. Ako to vyzera teraz ked si sa poucil zo svojich chyb?:)))) Ja uz som dal dole jeden ucet takze uz som prerobil 5000$ ale trvalo mi to tri roky. !!!!!!!Dna 7.6. som si povedal takto proste nemozes obchodovat kazdy velky zisk nahadzes do trhu ako 1eurovky v krcme do automatu. Povedal som si ze uz dost a beriem len obchody podla logiky a nie ked vidim ze tam je niekde v strede BA tak idem do breaku. Koniec blbostiam. Chcem mat stabilne 15% zhodnotenie mesacne a da sa to len treba rozmyslat a nie konat ako splasena ovca. Inak odkaz pre tych ktori sa radi vyhovaraju na slabu koncetraciu. Ak porozumiete tomu co obchodujete tak uz tieto vyhovorky nebudete potrebovat. Ja na trading pouzivam doma dva monitory na jednom ide trh na druhom nejake priblble vlaciky alebo pesnicky pre moje deti. V zasade ked cakam na trade tak mam obidvoch synov pri sebe a to je potom koncentracia. maju 1 rok a 2roky a ten kto ma deti si to vie predstavit. Okrem toho obchodujem takisto v robote kde mame zakazany aj internet. Robim strojarinu takze obchodujem popri tom ako programujem frezu alebo obrabam suciastky s pocitom ze sa mi kazdu chvilu niekto zjavi za chrbtom. Vsimnite si toto forum uz sem prispieva len par ludi ktori vedia co robia a aj tych to moc nebavi bavit sa dookola o tom istom ale ked sa zacne diskutovat o nejakych teoriach , motivovani a podobnych veciach tak sa idu vsetci roztrhnut s prispevkami. Kto neveri sebe a svojmu systemu nema co v tradingu hladat pretoze sa bude cely zivot vyhovarat preco nezarobil. Prajem vsetkym co si idu za svojim nech naplnia svoje ciele a sny a mozu zit slobodne. Dost bolo mojich mudrych reci prikladam screeny ak ma niekto zaujem usd/jpy a aussie

19827

19828

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Amoniak:

Pekne napísané na tom trade som mal SL až 20 tak tam bol malý objem ale výsledok bol pekný:)

Inak ja som si povedal niečo také pred maturou dokončil som strednú zobrali ma na vysokú a teraz sa sústredím len na trading samozrejme dávam si aj troška toho študentského života ak vieš o čom hovorím (tu) No tento mesiac som to vytiahol na 0 a už treba robiť profit :) celkom spoko výsledok lebo tam boli ešte aj dve chyby keď som silou mocou chcel obchod a jeden týžden som ešte neobchodoval.

K aktuálnemu troška ma mrzí že som včera nebol doma na ten short zlákala ma voda (td).
Ja som tam včera mal len jeden long ale odrotoval sa 2pip pod prvým PT tak nič z toho.

PS: promin za tikanie lebo ako som vydedukoval tak si pomerne starší :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis: Chyby robim aj ja a stale ale som so sebou spokojni a ja potrebujem prerobit aspon 3% uctu aby to moj mozok zafixoval a pripravil sa na takuto situaciu znova.(vyhnut sa jej). Tikat mi kludne moze kazdy aj v realnom zivote by to tak bolo. Ja bezne riskujem 20pips na kontrakt ked je treba . Predtym som si myslel ze futures mozem ist s 3500$ uctom a aj ked som isiel do obchodu s logikou tak som nemohol dat potrebny SL a vyhodilo ma to. Presiel som roznymi fazami zufalstva, padov a viem o com tu pisem. Truncus: Skus sa opytat sam seba. Co ma pre teba vacsi vyznam moj screen s popisanou logikou obchodu alebo moj vypis. Prikladam koniec mojho vypisu. Ja by som to sem daval rad denne ale ja sa niekedy ani denne nestihnem naobedovat Mam pracu + zivnost+ rodinu + prerabku domu. Fakt to tu nerobim aby som tu niekomu dokazal aky som genius ale aby som traderom troska otvoril oci ako sa to da. Kludne ti sem hodim na konci mesiaca vypis a mozes sa v nom pitvat:)) ja osobne to nerobim pretoze je to len minulost a uz sa neda zmenit a to co poserem tak si zapamatam za behu.

19830

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak :

Tak pre mňa má význam trader, čo vie doložiť svoj názor, obhájiť svoj štýl a neklame.. :) Dobre vieš, že na fóre nie je dobré veriť všetkému a každému. Vobec nie si povinný, na základe požiadavky nikoho, sem dávať čo len jeden výpis, v minulosti si to urobil sám, preto som myslel, že tí, čo sledujú tvoje obchody, si na základe výpisu,( pretože nekomentuješ všetky svoje obchody, čo je časovo nemožné) lepšie prejdú z minulosti tvoje obchody, vrátane tých neúspešných. Teda to pitvanie má zmysel ako poučenie, možno nie pre teba, ale pre ostatných.A táto informácia im pomože k rastu, čo je aj tvoj cieľ.
;) Tak dúfam, že ma teraz správne chápeš.

Logika tvojich obchodov mi je známa ako aj štýl. Kvoli mne nemusíš dávať mesačný výpis, to je už tvoja vec. Vyzerá to, že sa držíš dobre a želám ti, nech ti to vydrží. Je výborné, že konečne tu vidíme tradera, čo nekecá teórie, poučky a psychológiu, ale može doložiť svoje obchody.. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Truncus:
V pohode ja sem budem prispievat aj nadalej. Ono na tom vypise su aj obchody ktore mi naklikol maly ked som cakal na obchod a bac bac po mysi:))) Tazko potom niekto najde logiku v takom obchode.
Uplne s tebou suhlasim co sa tyka rozpravania o obchodovani a ozajstnom obchodovani. Ja som nie tak davno rozmyslal tak ze som chapal pohybu trhu ale nemal som predstavu o vstupe. A teraz proste vstupim. Vsetko raz pride len sa clovek nesmie vstat. Padnes oprasis sa zdvihnes zadok a ides dalej.
Pozri sa na moj vykon na rope a libre za den -2.9% a nevadilo mi to vadilo mi ze som nezostal v tom shorte lebo som proste v praci uz nemohol. Den na to som si to vybral aj z urokom.
Aktualne +10,9%
Preto som pisal ze davajme viacej rozumnych screenov s rozumnym komentom aby ked sem pride niekto novy tak sa mohol inspirovat. Ak sem dam iba koment short tu sl tu pt tu tak to nikomu nepomoze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Truncus Napsal:
-------------------------------------------------------
> amoniak :
>
> Iste by nebolo od veci, keby si uverejňoval screen
> denných obchodov spolu s výsledkami, zárobkami v
> platforme, ako si to robil na začiatku. Aspoň
> tak denne po dobu jedného mesiaca. Potvrdil by si
> tak, ktoré obchody si zobral a dokázal to tvoje
> mesačné zhodnotenie.


Ano presne tak, načo tie obrázky a popisky stačí výpis účtu, pozície a basta-fidli. Potvrdiť, zdokladovať, prípadne s overením od notára. Ostatní si už domyslia ako to ten chlap robí. Hm?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Truncus Napsal:
-------------------------------------------------------
> amoniak :
>
> Tak pre mňa má význam trader, čo vie doložiť svoj
> názor, obhájiť svoj štýl a neklame.. Dobre vieš,
> že na fóre nie je dobré veriť všetkému a každému.
> Vobec nie si povinný, na základe požiadavky
> nikoho, sem dávať čo len jeden výpis, v minulosti
> si to urobil sám, preto som myslel, že tí, čo
> sledujú tvoje obchody, si na základe výpisu,(
> pretože nekomentuješ všetky svoje obchody, čo je
> časovo nemožné) lepšie prejdú z minulosti tvoje
> obchody, vrátane tých neúspešných. Teda to
> pitvanie má zmysel ako poučenie, možno nie pre
> teba, ale pre ostatných.A táto informácia im
> pomože k rastu, čo je aj tvoj cieľ.
> Tak dúfam, že ma teraz správne chápeš.
>
> Logika tvojich obchodov mi je známa ako aj štýl.
> Kvoli mne nemusíš dávať mesačný výpis, to je už
> tvoja vec. Vyzerá to, že sa držíš dobre a želám
> ti, nech ti to vydrží. Je výborné, že konečne tu
> vidíme tradera, čo nekecá teórie, poučky a
> psychológiu, ale može doložiť svoje obchody..

A teraz kus vážnejšie. Mne napríklad to že tu neuviedol pozíciu s výpisom neprekáža a neirituje ma tu k výzve "dokazuj, dokazuj, dokazuj". Buď na základe popisu logiky jeho postupu dokážem odsledovať reálnosť realizácie danej pozície, alebo to celé nechápem a čumím jak bača na tuzex. V tom prípade mi výpis bude platný jako v lete kožuch.
Kto to má trochu v hlave poupratané a chce pochopiť dokáže zhodnotiť po pár príspevkoch či ten postup považovať za dodatočný opis situácie alebo že to má nejaký reálny potenciál. Tebe to robí problém?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak :

OK. To je pravda. Som trocha pozabudol na tých, čo tento štýl nepoznajú a je im nový.

forex_gump :

Mne to nerobí problém. Len som zvýšil "kvalitu a renomé" amoniaka aj tým, že sem dal ten výpis. Nerád píšem nejaké dlhé príspevky na vysvetlenie, pokúsim sa ti to teda objasniť bez ohľadu na tvoj, nie zrovna neutrálny príspevok nad vecou. Amoniak to po mojej odpovedi okamžite pochopil, ty, zdá sa, nie..

1. Keď vidíš tradera na fóre, čo logicky argumentuje v rámci metódy, ktorú používa, a ty na základe svojej skúsenosti vieš, že to je ziskové, taký trader ťa začína viac zaujímať, jeho príspevky a všetky tie informácie, ktoré poskytuje. Pretože sa možeš od neho dozvedieť niečo nové, čo nepoznáš, prípadne alternatívu k tvojim postupom, a to je v tradingu cenné. Dať screen po funuse, keď je pravá strana grafu známa a "logicky" vysvetliť svoj ziskový postup dokáže mnoho traderov. Áno, možeš sa aj z toho poučiť, ale nemožeš vedieť, či by to trader tvrdil ešte pred tým, ako by videl ako obchod dopadne.A hlavne, či by v obchode riskoval vlastné peniaze. Po bitke je každý generál, dúfam, že toto si už počul. Čo je hodne cenné je a úplne nový level trader dostane, keď ukáže výpis a tým vlastne dokáže, že to tak skutočne zobchodoval. Uznaj, že takého tradera už treba brať vážnejšie, pretože neplká, nerobí zo seba majstra, guru, ale reálne obchoduje. Ono, demoprofíkov máš na fóre hodne...

2. Výpisom za dlhšie obdobie ako jeden deň, teda napríklad mesiac, dostaneš informáciu o konzistentnosti tradera. Konzistentnosť v ziskovosti znamená, že dokáže byť v danom časovom horizonte ziskový, že jeden dobrý obchod nie je náhoda, trader vie, čo robí na trhu, teda už nemá v obchodovaní zásadné chyby v rámci metódy, ktorú používa. Súčasne vidíš nielen tie ziskové obchody, ktorých screen na fóre vysvetlil, ale všetky, takže, keď si aspoň priemerne znalý jeho obchodného štýlu, dokážeš aj bez jeho screenu pochopiť jeho postupy, minimálne čiastočne. Doležitý fakt je aj ten, že vidíš aj jeho stratové obchody a dobrý trader sa hodne poučí zo stratových obchodov, keď trocha uvažuje. Platí, že traderi neradi dávajú svoje screens stratových obchodov, vo výpise to máš bez vyžiadania a možeš si aj tieto obchody prejsť, aby si videl, ako to trader zvládol.To je dosť poučné.Ono zvládať dobre stratový obchod, to tiež každý trader nedokáže a potom je vidieť, že ďalšie obchody blbne, zvyšuje objemy, prehnane obchoduje, chce, aby mu to trh vrátil...

3. Ziskový trader nemá čas, zvlášť keď robí intradenný trading s viacerými obchodmi a trhmi, aby na fórum napísal o všetkých svojich obchodoch, čo boli zaujímavé a dal screen. Výpisom dáva možnosť traderom do svojej práce nahliadnúť hlbšie, teda zvyšuje svoju informačnú hodnotu a aj kvalitu svojich príspevkov pre ostatných.

4. Osobne si hodne cením traderov, ktorí dokážu viac, ako mať pár dobrých obchodov, cením si ich obchodnú ziskovosť, konzistentnosť za dlhšie obdobie. Až už pár rokov reálne obchoduješ, potom toto iste chápeš. Pretože konzistentnosť ziskovosti ukazuje na kvalitu tradera dosť značne. A túto informáciu ti dá len výpis. Je mi jasné, že ho nikto nemusí dať, ale amoniak bol ochotný dať na začiatku svoje live výpisy obchodov, preto som tú otázku, ktorú nechápeš jemu položil, čo on pochopil... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Vidim ze sa mi uspesne podarilo zapadnut prachom:))

to rossi , gumaczek

Tak sa Vam musim pochvalit ze sa mi podarilo osobne stretnut s Troyom a jeho rodinou pocas jeho pobytu na Slovensku. Neviem aky pocit ste z neho mali vy z tradingroomu ale mne vzdy pripadal ako fajn chlapik s nekonecnou trpezlivostou. Nazivo je to este lepsie.
Sranda bola ze aj pocas pobytu na Slovensku obchodoval a ked som sa ho pytal z akeho grafu tak mi povedal ze z CME chartu z netu.(fakt horsie grafy si neviem predstavit).
Stretnutie s nim mi dalo velmi vela. A este jedna haluz na zaver Troy sa este nazivo nestretol s Tomom Alexandrom co bol pre mna sok. Troy je z Riverside a Tom z Georgie.

Inak sa pochvalte ako sa vam dvom dari.


Co sa tyka obchodovania tak sem zase budem davat svoje live obchody ak by sa nahodou nasiel niekto kto by mal zaujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak:
ahoj, já vlákno sleduju, ale myslel jsem, že jsi se na to vykašlal ;-)
Já jedu stále profil s prvky market aukce, dávám si to pomalu dokupy podle svého gusta a snažím se učit, se učit a se učit :-)
Jinak účet potěšeně roste, i přes tu záplavu chyb, které stále sekám..
Poslední dobou se ESko chová pěkně čitelně, levely fungují, principy MA také :-)
Tys teď neobchodoval? Nebo jen nepřispíval :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:
Ja som dovolenkoval takze som neobchodoval. Vlakno nechcem nechat aj keby som tu mal prispievat sam:))
Ja som to teraz dal na skor swingove trady pretoze nestiham a rozmyslam nad rozsirenim poctu trhov o komodity.
Nedari sa mi ale najst normalneho brokera. Jedine co som nasiel je saxobank a ten ma poplatky jak svina. Na druhej strane ma na vyber mnozstvo trhov cize si mozem vyberat situacie ktore mi vyhovuju a moje standartne RRR 1:10 a viac.
Momentalne som long na aussie neskor hodim screen lebo som v robote.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...