Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolupráce IB - SIERRA Chart


PET

Doporučené příspěvky

Zdravím vás všechny. Dnes jsem poprvé zprovoznil ostrou verzi IB (vůbec se to nedá s demem srovnávat) a to včetně propojení se Sierrou a Tsim+. No a samozřejmě jsem narazil na pár věcí na které jsem se chtěl vás zkušenějších zeptat.

1) Jde v Sieře nastavit stejně jako v TnT zobrazování jiných indikátorů v různých time frame? Mám na mysli například v 5min CCI a 15min MACD-H?

2) Kolem 22:00 hod vyskočilo upozornění, že obchodní sezení bude za 5 minut ukončeno. Jak si daný čas nastavujete? Je to podle toho co říká burza o tom jak se daná komodita obchoduje nebo to máte jednotně - stejně pro všechny?

3) V Tsim+ ve druhé záložce můžeme prodávat a kupovat několika způsoby. Samozřejmě si uvědomuji, že člověk chce co nejlevněji nakoupit a co nejdráž prodat. Jaký je ale rozdíl v nákupu za ask nebo bid -má to nějaký například taktický význam ve smyslu když prodávám, tak je lepší tato varianta a při nákupu druhá?

Děkuji za vaše rady - princ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Princ,

1) Ano jde. Zobrazíte si 5 minutový graf s CCI. Otevřete nové okno a přidáte MACD-H. Pokud nebudete vědět jak tak napište popíšu Vám to přesně.

2) Jakmile Vám to upozornění vyskočí tak přímo tam můžete posunout čas uzavření. (Updete close time (myslim, že je to tak nějak)).

s pozdravem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 2 týdny později...

Postupoval jste přesně podle návodu?

Jak propojit Sierru a IB:

1) Otevřete si platformu IB. Najeďte do menu CONFIGURE > API
2) Zaškrtněte políčko Enable ActiveX and Sockets Clients
3) Otevřete si Sierru. V menu FILE si otevřete Data Source Settings.
4) V okénku nastavte vše dle přiloženého obrázku. (Do IB TW USERNAME a PASSWORD zadejte své uživatelské jméno a přístupové heslo jaké používáte pro přístup do IB platformy.)
5) Pokud budete chtít otevřít intradenní graf, je třeba v menu FILE kliknout na OPEN/NEW INTRADAY CHART.
6) Do okénka NÁZEV SOUBORU je třeba zadat graf v následujícím formátu:
ZKRATKA TRHU-KONTRAKTNÍ ROK A MĚSÍC-NÁZEV BURZY

Jediný problém vidím v propojení přes API. Přezkoušejte tedy API, zda mate API odpovidající poslední verzi IB.
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím , ale nejede to. Nezačínám se Sierrou poprvé. Grafy sleduji již 1/2 roku . Doposud ER2 a ES. Po včerejší návštěvě ve Student Room Woodieho jsem chtěl přidat YM a YG ,ale tady narážím.
Předpokládám, že když mi jedou 3-4 tituly ,tak API bude v pořádku. Jak říkám, v IB platformě vidím, že data tečou ( bit,ask,price) se mění u všech titulů. Ale v Sieře v novém okně grafu je jen pozadí a bary nikde.
Formát YM-200606-ECBOT.mnd zadávám snad správně.
Přeinstaloval jsem API a hlásilo mi to nějakou chybu v knihovně win/oled32.dll , dal jsem ignore a instalace se dokončila.
Že by to bylo ono ? Nevím , asi budu muset zůstat u svého ES :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 2 týdny později...

Mirku, teď jsem to narychlo v demu zkoušel a neobjevil jsem tam nabídku pro zobrazení real-time charts; standardně se k ní lze dostat v ostré verzi tak, že kliknete pravym tlačítkem na příslušný symbol (ER2, YM...) a pak vyberete Analysis --> Real-time charts..., jenže tohle jsem v demu nenašel, tam je pouze historical charts a to zrovna není to pravé...
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...