Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pozor!!! Bouře v USA


paveln

Doporučené příspěvky

Příspěvek obchodníka "nakonec" mě přiměl k následujícímu varování. Nemyslete si, že na živelných katastrofách jen tak snadno vyděláte. A to zvlášť, když budete obchodovat intradenně. Vezměme si poslední velké zemětřesení v Japonsku (březen 2011). Vzal jsem namátkou jednu z firem, která je s Japonskem spojená, a to Toyotu (TM) - ale podobně se chovala např. Sony (SNE) atd. - viz obrázek (jde o denní graf). Dny zemětřesení a krátce po něm jsem zakroužkoval. Co vidíme? To, že hlavní pohyb tvoří "noční" gapy - čili není to nic, co by mohl intradenní obchodník zachytit. A navíc - po první vlně zemětřesení (pak tam je další gap, protože nastala druhá vlna zemětřesení, a pak tam byla velká volatilita, jak se svět postupně dozvídal zprávy o Fukušimě), to je ta svíčka zhruba uprostřed té zakroužkované oblasti, těsně pod 86, vidíme, že trh se prostě jen mírně posunul nahoru. A i po té druhé vlně (po gapu) vidíme dvě zelené svíčky. Takže ti, co si v těch dnech řekli, že na open otevřou short pozici a pak ji na close se ziskem zavřou, protože trhy přece půjdou dolů, prodělali. Samozřejmě milovníci adrenalinu mohou obchodovat živelné katastrofy třeba i swingově (nebo i skrze opce - dobrovolnosti se meze nekladou...), ale není to snadné. Samozřejmě druhou vlnu hurikánu očekávat nelze, takže mezi minulým pátkem a následující středou bude asi gap, a pak... se uvidí ;) Hlavně neobchodujte podle zpráv, to je ta největší kravina, kterou může trader udělat. Abych to shrnul: tom_swing varuje: spekulování na pokles trhů po živelných katastrofách může vážně poškodit váš účet. Tak bacha :)

20712

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 83
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No ja vetsinou obchoduju prave jen tehdy kdyz jsou nejake zvlastni udalosti ,kdy lidi nemysli racionalne a nasleduji dav,treba po bankrotu Lehman Brothers sem vydelal tolik jako nekdo nevydela za celej zivot a ted tomu vse nasvedcovalo i vsichni analytici predpovidali strmej pad,ono to prijde asi sem vstoupil zavcasu a jelikoz nepouzivam SL ,protoze ten je dobrej jen pro toho kdo chce jen ochranovat penize a ne je vydelat,protoze nakonec vzdy se trh vrati a jde vasim smerem.Chce to jen nafundovat ucet a nemit strach,verim ze se dockam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

omar je tiez odbornik na katastrofi, on sa vyzna ze ;), zdar inac som ta dlho nevidel, ako sa ti dari, obchodujes este, zrejme hej ci?

podla sprav v radiu to dnes vyze ze to pre uzivatela nakonec nemusi byt az take zle, hlasili same poklesi, a skody, financne, a este dalsie ze len pridu... tak neviem.. ono to moze byt tiez obchod podla planu, pockat na katastrofu, a ist do obchodu :) , snizi sa frekvencie obchodov na 1-2 za rok mozno dva.. ale tak v hesle obchoduj menej zarabaj viac :DDDD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nakonec: a jaký trh jste to včera vůbec obchodoval?

Jinak katastrofy nabízejí např. dobrou cenu pro long pozice pro dlouhodobé poziční obchodníky, takže v jistém smyslu podle katastrof obchodovat lze. Ale spíš mi přijde rozumné jít long po katastrofě než shortovat během ní a snažit se "chytat padající nůž". Např. dobrý nápad bylo jít long BP poté, co opadla všeobecná hysterie poté, co jim bouchla ta ropná plošina (i když dobře načasovat vstup v takových případech není vůbec jednoduché). Podobných příkladů by se dalo uvést víc. Ostatně i špatné hospodářské výsledky jsou pro každou firmu také menší katastrofou, takže kalkulovat lze i s tím, kvartál co kvartál (já to ale nedělám). Ale i ten, kdo obchoduje podle katastrof, by si měl nějak chránit kapitál - trh se vždycky může zachovat jinak, než jak zrovna já očekávám...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...