Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Blížící se ekonomický kolaps?


Doporučené příspěvky

Dobrý den, poslední dobou se stále častěji setkávám se "zvěstmi" o blížícím se ekonomickém kolapsu či jak to nazvat. Bohužel se v tom skoro vůbec neorientuji, tak nemůžu ani nějak přetlumočit tyto články, ale určitě jste se s nimi již setkali, jedná se o blížící se krach, spiknutí nejmocnějších lidí a bank atd.

Mě by zajímal váš názor a co by něco takového mohlo znamenat pro trhy (nejen akcie, komodity, ale i forex a další) a běžný každodenní život lidí, někdo hovoří snad až o úplném znehodnocení peněz (zřejmě by to postihlo všechny měny, nejen USD) a návrat hodnot ke zlatu, jinými slovy zpátky na stromy. Tímto nechci vzbuzovat nějakou paniku nebo něco v tom smyslu, jen poslední dobou nad tím přemýšlím a jelikož se v tom moc nevyznám, tak bych chtěl slyšet na to nějaký rozumný názor. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano hlavne na strankach zameranych na koniec sveta a konspiracne teorie jebkopu takychto clankov. A samozrejme v spravach su na dennom poriadku. Jedinym cielom masmedii je, verte ci neverte, aby konstantne udrzovali stado v strachu- cize aj v strachu z kolapsu
Tvrdit ze cielom masmedii je informovat je smiesne a obmedzene. Preto spravy zo zasady v ziadnom pripade nepozeram.
Ale spat k otazke- ja niesom ziadny studovany "vzdelany" analytik (aj tak vacsina z nich jovori iba to co mi nariadi niekto vyssi) a nebudem Vam hovorit co je pravdepodobnejsie a preco. Poviem Vam asi tolko, ze sa to moze stat, ale aj nemusi. Vsetko to vychadza z tzv konfirmacnej potreby- ak clovek veri jednej variante- tak bude podvedome hladat dokazy podporujuce jeho tvrdenie aj tam, kde niesu a vsetko ostatne ignorovat. Najlepsie sa tato potreba da pozorovat na roznych weboch zameranych na konspiracne teorie a konce sveta-moze sa to stat, ale nemusi. Ludia s konfirmacnou potrebou vsak vzdy budu mat len dokazy, preco sa to urcite stane.

Na zaver- nerieste to a pracujte radsej na sebe, aby ste zarobili slusne peniaze a dokaxali zit tak ako chcete skor ako nastane kolaps

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DaveF: sdílím tvůj postoj, na zprávy se nedívám, ani na TV ani v tradingu je neber v potaz, nicméně na internetu se stále setkávám např. s AC24, které mi sice připadají věrohodnější než normální zprávy, ale jsou to pořád zprávy no. Snažím se právě nenechat zatáhnout do těchto věcí, ale na druhou stranu po přečtení těchto teorií (které se někdy zdají docela věrohodné) to ve mě budí malou dušičku, která pochybuje o tom, že jak je to teď to bude i dalších několik let a nutí mě se o to více zajímat a být o krok ve předu, aby mě taková událost nesmetla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vas spravy nutia k tomu aby vas ekonomicke udalosti nezmietli? Ja som si myslel ze cielom kazdeho cloveka je aby jeho rodine nikdy nic nechybalo a mohli sa plne sustredit na uzivanie si zivota plneho zdravia stastia a lasky. TZn zazivat cely zivot skutocne bohatstvo.
No cudujem sa ze ludi az bliziaca kriza dviha zo sedadiel. Smutne...

Nechcete rovno mysliet na to ze 21.12.2012 ma prist koniec sveta a rovno sa zavriet do pivnice a nevychadzat z domu nechodit do prace a o nic sa nesnazit pretoze podla majskeho kalendara a podla sibili ma prist koniec sveta? A tieto predpovede su daleko pravdepodobnejsie ako to co dneska hlasaju ekonomovia ktory len siria po svete strach.
Idte sa pozriet do premiovych showroomoch aka ze je to kriza dneska...
Ty co sa snazia mat maju a nezastrasi ich ani najmenej nejaka kriza ci kolaps, kym dychaju snazia sa dosahovat svoje ciele a sny a byt skutocne bohaty , nie len financne. A ty co cakaju na akysi koniec sveta ci ekonomiky nikdy mat nebudu, nemali pred tym a nebudu mat ani teraz, kym nezmenia dovod preco vstavaju zo svojej pohodlnosti alebo svojeho gaucu.

A ked sme uz pri teorii:
Existuje teoria ktora hovori o 5 krokoch ako sa stat uspesnym traderom, Preco tymto teoriam radsej neverite a nekonate podla nich a nepremienate ich na skusenosti, znalosti a uspech? Namiesto toho bastite teorie o nejakom kolapse ktore vam nic neprinesu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne tak ako pise stranger

Mimochodom tie teorie vzdy vyzeraju vierohodne pretoze tak to musia napisat a formulovat, aby to niekto cital. Na internete je plno vseliakych stranok s konspiraciami - napriklad teoria new world order ktoru ked si precitate tak zistite dve veci:

1. Konfirmacna potreba/porucha autora - ten vzdy vsetko ostatne co nepodporuje jeho teoriu ignoruje, nachadza dokazy aj tam kde niesu a ludi co sa vyjadra proti jeho teorii ignoruje
2. Tzv. Availability bias - neviem ako by som to prelozil do slovenciny, ale jedna sa o to, ze vzdy v tychto teoriach vam predaju iba informacie, ktore podporuju ich teoriu - cize to ide ruka v ruke s konfirmacnou potrebou; availability bias je to, ze Vam vzdy predlozia autori tychto teorii (alebo media) iba isty uzky obrazec, uzku davku informacii a ostatne (tie ktore sa nezlucuju s tym co chcu aby ste poculi, citali) zamerne vylucia. Na zaklade tohto si ludia vytvaraju iluziu, ktora vychadza len zo zamerne vyfiltrovanych informacii (mozeme to vidiet v spravach alebo aj v reklamnych brainwashingovych kampaniach)

Tym padom po racionalnom zvazeni nemame/mame dokazy ze sa moze nieco stat (napr ten kolaps), ale takisto mame/nemame dokazy ze sa to nestane - zjednodusene - moze ale nemusi sa to stat

Mimochodom obecne masmedia povazuju krizu a kolaps vacsinou ked trhy trenduju dole - cize klesaju - kazdy trader ale vie ze na pohyboch dole sa da zarobit takisto ako hore - toto Vam ale nikdy v mediach nepovedia (dalsi availability bias - zamerne filtrovanie informacii). V mediach Vam povedia ze sa da iba kupovat a teda ked klesaju trhy = kriza

A to co ste napisali - ze chcete byt o krok dopredu - prepacte ale je to podla mojho nazoru naivne - my, drobni spekulanti sme absolutne nikto, pre tych naozaj obrovskych hracov sme iba mravce a ti obri hybaci trhov sediaci v dozornych radach nadnarodnych korporacii budu vzdy o krok dopredu

Teda podla mojho nazoru to naozaj netreba riesit, my naozaj nemozeme predpovedat buducnost (o com kazdeho tradera skor ci neskor trh presvedci). Radsej treba pracovat na sebe, to je cele

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky, poskytli jste mi na to další náhled a dali impulz pokračovat tak, jako předtím, před těmito teoriemi a dává mi možnost vrátit se zase zpátky k tradingu bez odvádění pozornosti tímto směrem. Abych to uvedl na pravou míru, po některých článcích tady na finančníku jsem před již časem přestal sledovat tv, zprávy atd., teď jsem se zřejmě nechal lapit do zpráv, byť trochu z jiného pohledu a je na čase si to zase uvědomit a nechat to plavat. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No na kazdem takovem certu neco asi bude,to ze celej svet ridi jen hrstka lidi a ty si budou delat to co oni chteji asi my moc neovlivnime .Doporucuji se podivat na dokumenty jako treba Kymatica (2009),EndGame-Blueprint-For-Global-Enslavement,Inside Job (2011).Tim nechci samozrejme toho certa malovat na zed ,jen je dobre mit oci otevrene a videt tyhle veci co se tykaji kazdeho a jak sem psal my to i tak neovlivnime takze muzem pokracovat normalne v tom co delame

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejlépe si to odsledovat.

Robota - Závod ke dnu:
www.youtube.com/watch?v=6LBbvZ9Um18 část 1
www.youtube.com/watch?v=-aS7Hs-0WW8 část 2
www.youtube.com/watch?v=q6wm1myPlj4 část 3
www.youtube.com/watch?v=7Om6fWBKuUs část 4

Duel ekonomů Ilony Švihlíkové a Tomáše Sedláčka:
www.youtube.com/watch?v=s5REWrBznZk

Ilona Švihlíková
Hydepark:
www.youtube.com/watch?v=lIir98gHE2M

Konference "Státní dluh":
www.youtube.com/watch?v=yYsijQpm5oI

Alternativní cesty z krize:
www.youtube.com/watch?v=OkZTkg1TNNs

Prof. PhDr. Jan Keller, CSc.
Společnost jako přesýpací hodiny:
www.youtube.com/watch?v=gj50HBKr2ao

apod.

Otázka je, co to udělá na burzách...?

Mimochodem, pokud se na 100 let zakopou peníze, vykopou se opět neznehodnocené peníze, pokud se to samé udělá s bankovkama, vykope se akorát humus.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je zase vlákno... Kam na to lidi chodíte? ;)
Nejvíce mě vždy baví, jak se najednou nováčci starají, co bude s burzami v případě kolapsu systému a jestli má vůbec cenu se pouštět do obchodování, ale už se příliš neptají, co by tak v podobné situaci bylo s jejich zaměstnáním, úsporami, hypotékami.... Jako že pro případ, že by nastal kolaps trhů, a totální kolaps systému, tak je raději lepší nezačínat tradovat, ale v podobné případě byste stále měli svou práci, své úspory, svůj dům nad hlavou? ;)
Divím se, že vůbec na takové blbosti koukáte a že je čtete. Nedávno jsem četl na zpravodajském portálu v ČR, že byly v Andaluzii hrozné záplavy a 13 mrtvých. Realita byla, že trochu napršelo, na což tu není nikdo moc připravený (je tu až 320 slunečních dnů v roce) a byly ucpané kanály. 2 mrtví, jeden při autonehodě. Já osobně jsem tu vodu široko daleko ani neviděl, ale ve zprávách jsem měl pocit, že bych měl být okamžitě evakuovaný.
V dnešním zpravodajském světe je vše třeba dělit deseti, protože bulvár a "senzace" mají bohužel nejvyšší čtenost, takže jsou neustále přiživovány.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne tak Tomas, to je zase len dalsia prisne filtrovana davka informacii, ktorou chcu media u verejnosti vyvolat availability bias- cize aby si ovce vytvarali usudok na danu vec na zaklade toho co im predlozia, na zaklade dostupnych informacii
Ja teda tiez nerozumiem ci si ludia myslia ze ked pride nejaky kolaps tak skrachuju burzy ale ludia budu stale chodit do roboty a mat "stabilny" prijem :D
Moj otec raz pri jeho rutinnom pozerani sprav pocul ze trhy padaju a spytal sa ma ze ako chcem pre boha na burze zarobit ked je kriza :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...