Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Novoroční předsevzetí - máte nějaké???


xzajic

Doporučené příspěvky

Třebaže novoroční předsevzetí principiálně nesnáším, chcete se někdo podělit o svoje cíle a plány na rok 2013 ?

Moje jsou:

* roční zhodnocení 30% (letos se nepovedlo, mám cca 25%, i tak dobré...)
* obchodovat méně, vydělávat více ;-)
* obchodovat méně akcií a více ETF
* obchodovat méně akcií a více opcí
* plně zautomatizovat svou strategii na "ultimate oscilatoru" (momentálně to obchoduji napůl ručně a to je děs...)
* více se věnovat divergencím

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý nápad... Takže, mé cíle v tradingu:

*udělat ve spreadech zhodnocení 100-150% (menší účet, agresivnější PS)
*udělat v AOS (daytrading + statistické arbitráže) zhodnocení 60-80% (ani mně se letos nepovedlo, byl to náročný rok) / spíše konzervativnější PS
*krom spreadů již na 100% zmechanizovat mé obchodování, abych se mohl ještě více věnovat cestování
*výrazně vylepšit money-management v AOS s koncentrací řízení celého portfolia jako celku (momentálně naprostá priorita) a dále vylepšit metody výstupů (momentálně též priorita)
*dopracovat algoritmus na automatické vypínání AOS systémů, pokud začnou vykazovat příznaky "umření" (běžící projekt)
*vytvořit se spolupracujícími programátory automatické evidování obchodů a mnoha dalších parametrů do databáze pro efektivnější dokumentování, monitorování a následující analýzy
*pustit se do projektu automatického generování a testování AOS a jejich automatického zařazování / vyřazování v rámci portfolia (dynamicky se měnící portfolio AOS - projekt již promýšlím)
*pokud ještě zbude čas tak se pustit do protitrendových AOS (zatím moc úspěchů v tomto ohledu nemám), se zacílením na intermarket analýzu
*naučit se základy C#, abych byl schopen lépe komunikovat se spolupracujícími programátory
*pokusit se zefektivnit exekuce (hlavně u EMD)
*vydělat v tradingu 250 000 USD a více
*nemít celkový drawdown větší, než 10-15%

Ještě bych si asi na něco vzpomněl, ale to je v základu to nejdůležitější...
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja mam v plane tento rok 2013:
* Viac oddychovat (nakolko boli posledne roky dost casovo narocne)
* venovat sa viac rodinke
* dopriat si nejake tie dovolenky
* zacat posilnovat a zit zdravsi zivot
* ucit sa ENG jazyk.
* Poriesit otazku lepsieho a prestrannejsieho byvania
* Planujeme aj druhe babo

Tradingove ciele ktore mam v plane tento rok (ktroe nesu nejako casovo narocne)
* Zacat pracovat na systeme pozicneho obchodovania kde sa chystam drzat pozicie par dni pripadne tyzdnov.
Tento system samozrejme poctivo odtestovat a nasadit do LIVE
* Pozicne obchodovat viacero trhov -- zvazujem ES, ROPU, a EUR/USD futures (nie forex)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1. Rozšířit současné portfolio již úspěšně obchodovaných strategií (opce, komoditní spready) o statistické arbitráže pro ještě stabilnější equity a vyšší diverzifikaci příjmů

2. Více času věnovat praktickým cvičením v oblasti psychologie obchodování, abych více eliminoval občasnou nedisciplinovanost v obchodování

3. Dokončit navazující magisterské studium na VŠE

4. Podniknout s manželkou poznávací cestu do Číny

5. Osvojit si základy taiči a dalších relaxačních technik na uvolnění, abych opět snížil "tlaky" každodenního života na moje obchodování

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám v Chrome takový nástroj, který měří jak dlouho jsem na jakých stránkách, takže vím že jsem za rok 2012 strávil na financnik.cz 92h 24min! Tímto děkuji Tomášovi, Petrovi a všem ostatním účastníkům fóra, díky kterým má tento čas smysl a díky kterému jsem se hodně posunul. Můj cíl je nicméně toto číslo pro 2013 snížit :)

* Pomocí malých kroků dále pilovat portfolio intratýdenních opčních strategíí.
* Dosáhnout v této oblasti nejméně 40% zhodnocení.
* Doplnit portfolio o nějakou směrovou strategii.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1. Dosiahnuť v SIMe profit vo výške hodnoty LIVE DD x 2, t.j. 600€. Dvojnásobná hodnota slúži ako zvýšenie pravdepodobnosti, že naozaj dokážem v LIVE profitovať.
2. Potrebujem v LIVE dosiahnuť profit 1000€ s 1 kontraktom, aby som si upevnil svoje zručnosti s minimálnym riskom
2. Dostať sa na obchodovanie 3 kontraktov
3. V priebehu roka uhradiť z profitu minimálne časť dovolenky - ako odmenu za moju prácu
4. Pokryť náklady na život + reinvestície
5. Finančne sa pripraviť na fulltime trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

0. STRIKTNE dodrzovat rozvrh dne a zivotospravu vcetne obchodniho a psychologickeho deniku a activity logu.
1. NEJPOZDEJI do konce Q1 zacit podruhe live, tentokrate s perfektne pripravenym planem a psychikou, podeprenou predevsim sebeduverou ziskanou na paperu a replayi.
2. Behem Q2 zacit live konzervativni spreadovou strategii.
3. Dle situace, nejpozdeji vsak v Q4, zacit live opcniho IC jako dalsi konzervativni strategii.
4. Behem kazdeho Qi shodit alespon 4 kg meho tela tlusteho sportovce.
5. Stravit minimalne 4 tydny na CI.
6. Podniknout vylet na GrossGlocknerHochAlpenStreasse; predtim udelat na MX-5 rozvody.

At se dari,
T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Také se připojím, sice trochu později ale přece:

Mým hlavním letošním cílem v tradingu je pomalu doplnit mé už celkem zaběhnuté diskréční obchodování (ID) o AOS. Hltám tak každý článek na toto téma a už se těším na kurz Tomáše Nesnídala (break-out strategie) - doufám, že letos bude :-)

Jinak bych se ještě chtěl Tomáše zeptat: Výše v této diskusi píšete, že krom spreadů plánujete 100% zmechanizovat své obchodování. A co opce? Ty máte také už zmechanizované? Nebo jste snad jejich obchodování omezil? Děkuji.

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...