Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Technika vypisování opcí


PET

Doporučené příspěvky

Tak můj první margin call:
Margin Violation Warning(Excess Liquidity)
ALERT: WARNING: the financial capacity of this account is deficient compared to the margin requirement. You should take immediate action to reduce your margin requirement, including closing positions. If the account remains in margin deficiency, or the deficit increases, ... may liquidate positions, without specific further notice, to bring the account into compliance.

Trhy klesají a musel jsem uzavřít další pozici, nebo počkat na dnešní expiraci ale raději jsem jednu zavřel ručně. Jeden dolar mě nezabije :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 87
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj kadik,

jsem stále bearish, ale info o propadu trhu nemám z jednoducheho důvodu - nemá ho nikdo !!! To mě na celé situaci uklidňuje. Tento měsíc zatím vypadá, že pro nesměrové strategie výstupy se ztrátami. Včerejší expirace kontraktů na VIX ukázala (alespoň u mne), že tento měsíc zajištění proti propadu trhu formou pořízení VIX nezafungovalo a tato forma zajištění nezafungovala - z jednoduchého důvodu - do expirace VIX se žádný propad nekonal. Tak to ale chodí, není vždy posvícení.

Momentálně jsem ve strategii butterfly v pořízeném bearish spredu SPY FEB11 128/134 a s pořízenou ochranou Short PUT VIX FEB 11 na strike 18. VIX má skvělou volatilitu pro prodej kontraktů k hedge (je to kuriozita, ale volatilita má taky svou vlastní volatilitu - momentálně se pohybuje cca kolem 90%).

Momentálně mě dost zaujala a chystám se k backtestování následující myšlenka. Velmi se mi líbí postupné budování strategií s ohledem na vývoj trhů. Multistrike strategie jsou ideální k těmto přístupům. Myšlenka je následující a vychází ze strategie butterfly. Ve směru trhu nakoupím call (pro příklad že je uptrend) a čekám na korekci trhu. Po zastavení trendu (nebo obratu) vypíšu dvojnásobné (nebo trojnásobné) množství kontraktů v určité vzdálenosti OTM a vytvořím tak ratio spread. Potom mám možnosti :
A/ trh se zastaví a bude se převalovat - nedělám nic a pozoruji - vystoupím nebo nechám expirovat
B/ trh bude klesat - to samé
C/ trh jde proti vypsaným opcím a pokud dokonced protne strike vypsaných opcí pořídím další call opce a dotvořím tak butterfly

Je to v určité fázi (ratio spread) náročné na margin, ale mohlo by to fungovat. Testovat chci zejména rozpětí ratio spreadu a (mé oblíbené) zajišťování pozic VIXem.

mapler

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Citam si prispevok v jednom vlakne a zaujala ma veta "[ital]opcie su určené skôr na dlhodobejšie obchodovanie a to z dôvodu povedze určitého Edge-u pri vypysovaní opcii[/ital]". Az na tu hrubku, zaujimava myslienka, ktora mi vrta hlavou uz dlhsiu dobu. Je skutocne vyhodne vypisovat a nie kupovat opcie? Preco? Kvoli tomu, ze stracaju na hodnote? Ale ved to vsetci vedia a nie su padnuti na hlavu. Ma niekto vysvetlenie, pripadne link na zaujimave info o strukture ucasnikov trhu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fubu,
máš velkú pravdu vtom,že to všetci vedia,otázka či to vedia spravne použiť?
Inak tiež som nad tým rozmýšlal...myslim si, že ako napisal kadik, že v určitu dobu sú vhodné určite stratégie...len treba si určit pravidlá...

Čo sa týka štruktúry trhu myslím, že čiastočne, ale naozaj len čiastočne Ti môže napomôcť vyzistenie Volatility, v TWS je funkcia ktorou sa Vol. dá vyzistiť na BID a ASK separátne ...tam kde je vačšia Vol. , je väčší dopyt, resp. tým zistíš či trader skôr VYPYSUJU,alebo NAKUPUJÚ na určitom strike-u,ale neštudoval som to...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

luo,
mas edge uz len v tom, ze opcie vypisujes a nekupujes? Preco? To je vlastnost opcii a nie edge. Opcie su "zero-sum game", kazdy obchod musi mat protistranu, takze ak niekto opciu vypise, niekto ju musi kupit. Bud je protistrana jedna k jednej alebo u opcii prichadza na rad synteticka pozicia (ak sa MM oplati ti opciu predat/kupit a on sa hedguje syntetickou poziciou). Myslim si jedno, "jednoduchy" edge nedosiahneme len tym, ze opcie budeme vypisovat alebo kupovat.

Celkom nerozumiem, co predstavuje tebou spominana Volatilita v TWS jednotlivo na bid a ask? Tusim spravne, ze je to implikovana volatilita dosadenim bud bid alebo ask ceny danej opcie? A uz vobec ako podla toho zistim, ci obchodnici nakupuju alebo vypisuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

souhlasím s nickem luo - časová hodnota u opcí je pro vypisovatele obrovské edge (a zároveň obecně vlastnost opcí).

Pokud je opční byznys "zero-sum game", tak pak je zřejmé, že výpis musí být statisticky výhodnější než nákup.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To luo,

jenom taková malá reminiscence.

Jasně že to je otázka strategie, přístupu a volatility, které ti vše dohromady sděluje, kdy opce prodávat nebo kupovat a jak a kdy s nimi nakládat - to je edge. Výhody a nevýhody můžeš posoudit poze podle situace, není tedy otázkou "dnešní módy", že se opce spíše prodávají než kupují. Faktem je, že každý kontrakt call i put má svého kupce i prodejce, jenom bych si dovolil to mírně upřesnit. Například u equity opcí stojí na odvrácené straně tvého obchodu někdy i market makeři, což jsou speciální obchodníci, kteří kromě vydělávání peněz taky zabezpečují likviditu trhu. U komoditních opcí je to ale skoro 100 % tak, že na druhé straně obchodu stojí obchodník jako ty. Z chování těchto obchodníků je možno se poučit (podotýkám u komoditních opcí) a to tak, že zjistíš na stránkách burzy open interest daného měsíčního konraktu. Ten ti říká kolik put nebo call opcí daného kontraktu bylo uzavřeno a zejméno to, co můžeš očekávat. Musíš mít zejména na paměti, že jsi velmi malý investor a že komoditní opční trhy jsou trhy velkých hráčů. Uvedu konkrétní příklad, při pohledu na CME (NYBOT) a na MAY kontrakt na Crude Oil (CL) zjistíš, že např. na strike 110 je uzavřeno (open interest) 14.980 kontraktů Call a pouze 2.592 kontraktů Put. Jestliže je vše otázka nabídky a poptávky, tak já to vidím tak, že nafta nám roste a malí obchodníci (třeba jako my) kupují call opce, ale kupují je proto, že jim je má kdo prodat - tedy velcí hráči. Ti samozřejmě ví (a to víš ty taky), že opce Call 110 při expiraci nesmí být ITM, takže informace z toho vyplývající je, že dnes velcí hráči spekulují na pokles, protože prodávají ve velkém call opce nešťastníkům. To je taky odpověď na otázku, proč je Put open interest na strike 110 tak žalostně malý - podle mě to má stejné vysvětlení. Shrnuto - u této komodity, v tuto dobu je myslím edge prodat Call opci "like big boss".

Jo,jo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opce nakupují držitelé podkladového aktiva jako pojistku proti poklesu nebo růstu ceny podkladu.
Dále je nakupují tradeři, kteří spekulují na rychlý pokles/růst ceny podkladu a tím zhodnocení své opce.

Časová hodnota opce souvisí s pravděpodobností dosažení strike v čase.

Je to naprosto logické :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

mno, snad se mi to povede - můj náhled na edge výpisu ...

Situace : vypisuji straddle, každou nohu za 100 USD, tj. mám na účtu 200 USD (100+100). Ten, kdo kupuje, je ve stejném okamžiku ve ztrátě 200 USD.

Pokud se cena nezmění (teorie ...) - v den expirace mi 200 USD zůstává, protistrana těch 200 USD definitivně odepisuje.
Pokud cena "ujede" o 1 bod (beru standardní opce na stock), 100 USD mi zůstává, protistrana má ztrátu 100 USD.
Pokud cena "ujede" o 2 body, jsem na nule, protistrana také ...

A případ ještě většího pohybu ? Jsem ve ztrátě - ale ponížené o vstupní premium ! A protistrana - ta je v zisku - ale POZOR - opět ponížený o vstupní premium !
Pokud si prohodíme přímo stock, je moje ztráta/zisk zisk/ztráta protistrany - tam mi chybí polštář cash-e za výpis.

A otázka "kdo by ty opce kupoval ?" Třeba i já kupuji opce - vykupuji zpět své prodané opce, nakupuji silně OTM opce pro snížení marginu. Opce není nástroj "teď", to je nástroj "za měsíc, za kvartál, za rok" ...

Za svým názorem si stojím - časovka je edge, které Vám jiný nástroj nedá (vlastně dá ... spready - tam také kupujete/prodáváte čas).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

par novych prispevkov, skvele (tu).

----------------------------------------

[b]radim2,[/b]
netusim presne co si chcel svojim prispevkom povedat, ale par pripomienok:

[bold]casova hodnota opcie[/bold]
s tou casovkou to nie je presne. tam nejde len o pravdepodobnost dosiahnutia strike-u ale o celkovu distribuciu pravdepodobnosti moznych cien (hodnot) opcie v case expiracie. Je to ocakavana stredna hodnota opcie v case expiracie - vnutorna hodnota.

[bold]poistovanie podkladu[/bold]
mas blizsie info aku cast z opnych obchodov tvori poistovanie podkladu?

----------------------------------------

[b]kbtm,[/b]
tak ja sa naopak pokusim ukazat teoreticky priklad, kde je casovka ferovo ohodnotena. Predsa to co ste popisali vo svojom prispevku je zaratane v cene opcii. Priklad:

Majme ferovu kocku s piatimi stranami ohodnotenymi od 1 do 5. 5 namiesto 6 stran volim z dovodu krajsich cisel vo vypoctoch. Kocka je ferova, tzn. kazda strana padne s rovnakou pravdepodobnostou. Kocka nam simuluje zjednoduseny pozitivny pohyb trhu za jednotku casu. V case t, ma trh hodnotu 0 a ja kupujem CALL opciu na cas t+1 so strikeom 3 za cenu 1. Kolko bodov na kocke hodim o tolko bodov trh vzrastie. Tabulka moznych pohybov trhu (hodnot kocky) + vysledok (zisk/strata):
1...strata -1 (cena CALL opcie)
2...strata -1
3...strata -1
4...0 (b.e.)
5...zisk +1
6...zisk +2
----------------
stredna hodnota: 0. Takze opcia je spravne ocenena a casova hodnota mi neposkytuje ziadnu vyhodu ani nevyhodu. "Polstar" je len pomyselny. Priklad sa da rozsirit aj o put opcie a pohyb podkladu modelovat normalym rozdelenim + deviaciami ala fat tails, nonsymmetric a pod. Vysledok ten isty. Aby sme dosahovali edge pri vypise, musia byt opcie opcie nadhodnotene. To znamena, ze predpokladame vyssiu volatilitu ako skutocne bude. Aka bude skutocna volatilita, to vsak nikto nevie.

Dalsie napady/postrehy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kbtm

S tým čo si napísal,takmer bez výhrad súhlasím, a napokon aj ja obchodujem predovšetkým neutrály.
Jediné s čím mám problém , je nazývať časovú hodnotu opcii edge , lebo podla mna je táto výhoda zmazaná obmedzením max . zisku, a je to zero game. A zero game podla mna žiadnu edge poskytnúť nemôže.
Ja vidím moju výhodu vo včasnom a vhodnom bránení napadnutej strany , využití rastúcej volatility pri napadnutí put strany a v tom, že sa vyskytujú mesiace, ked k žiadnej obrane nedôjde a inkasujem plný zisk.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...