Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini NASDAQ II


Doporučené příspěvky

Peter0508:

myslel som to tak, ze v live by som nemusel byt vyplneny.

Tym ze chces prejst na live myslis iba data? alebo chces ist uz live ako naostro (myslim nie papertrading)?

Akurat som dokoncil replay z 19.7.13, tak to sem hodim.
Momentalne nejdem klasicky papertrading, ale robim postupne replay od 15.7. odkedy som neobchodoval, takze preto su tie grafy s takym casovym oneskorenim. Sucasne grafy preto ani nepozeram, aby som nebol ovplyvneny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

O.k. Michal, myslel som to vseobecne. A samozrejme len paper na zive data, no z mojho pohladu to je velky rozdiel. Sim mam rad pretoze si tam mozes robit co chces a hlavne kedy chces, paper uz vaznejsia a narocnejsia zalezitost prisposobit sa casovo, sustredit na nejaku situaciu atd...
Tvoje 1min. grafy pre mna trosku neprehladne ale da sa to porovnat. Mam 2min. TF, malo vstupov ale ak, tak neco prilozim. Skoda ze Taraka nejde NQ :).

Pekny den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka:

obchodujem iba odrazy od SR, kde vstupujem vzdy iba limitom. Niekedy to su prierazy na vyssich TF, ale na 1min grafe vstupujem iba na odraze. Vacsinou to je flip.

Napriklad posledny screen.

1.obchod - trh sa odrazil od zaznacenej SR urovne, nasledne zadavam sell limit na flipe

2.obchod - v podstate skoro to iste. 19:30 sa trh odrazil na tick presne od zaznacenej SR urovne (aj ked je to v podstate jedno, lebo aj tak beriem SR urovne vacsinou ako priblizne urovne, na ktorych, alebo pri ktorych je velka pravdepodobnost otocenia trhu) a nasledne som vstupil buy limit na flipe. V tomto obchode som urobil chybu ako popisujem v screene


z Priorday OHLC pouzivam iba LOW a HIGH, a co sa tyka SR urovni, tie zakreslujem na vyssich TF ako su 30min a 180min.
Dost pouzivam 5min graf, spolu s 30min, kde sa snazim sledovat celkovy kontext trhu.
Potom na 1min uz casujem vstup a pod

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnes som dokoncil replay 22.7.13 a moc mi to teda nevyslo.
2.obchod som "vyskusal" s minimalnym riskom a prave to nebolo moc rozumne. Ale tak kazdy obchod je na nieco dobry.

Neobchodujem zatial podla presnych pravidiel systemu, lebo system (alebo teda obchodny plan) este len davam dokopy, na zaklade papertradingu. Momentalne replay.

Volakedy som to robil naopak, vymyslel som system na zaklade historickych dat, samozrejme s presne danymi pravidlami, ktory som obchodoval iba na 1min grafe. Urcitu dobu som bol ziskovy, ale tomu systemu som neveril, lebo som neprihliadal na vyssie TF, nesledoval SR urovne a celkovy kontext trhu.
Tak som stary system nechal tak a zacal som inak. Momentalne obchodujem to co si myslim (samozrejme ze mam urcite pravidla) a postupne system stale vyvijam. Velakrat sa stane, ze obchod nevyjde, ale nakoniec trh urobi to co som ocakaval a preto myslim, ze som na dobrej ceste.
Len to treba doladit a postupne urcit presne pravidla systemu, aby to bolo potom lahsie na psychyku, ked budem prechadzat na live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to m.hunter: osobne bych mel tu S/R asi o kousek vys u 3049-3052 a shortoval tam (a asi stejne skoncil na nule, bo rad chodim pro vetsi profity)... kde jsi mel S/R od ktere jsi delal ten druhy nakup? Me ta nizsi vychazela az nekde u 3035, tozn,. ten druhy vstup long bych asi nedelal... ale mam k dispozici v praci jen 120min graf na commoditycharts... doma to snad budu mit cas zkouknout v ninjovi presneji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...