Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Celu diskusiu na tomto vlakne zhrniem ako jeden navod bollovi,(je to však len môj pohľad na vec)

1.
Začni na Forexe. Máš zdarma k dispozícií free real-time obchodné platformy.Na komoditách a akciách by si za ne
musel platiť, alebo by si mal data oneskorené. Keď sa naučíš rozumieť všeobecným princípom trhu,môžeš si neskôr
vybrať,či ti viac vyhovujú akcie, komodity,alebo meny.Forex je podľa mňa najťažší, ale "ťažko na cvičisku, ľahko na
bojisku".Ja keď som prešiel od forexu na E-mini,tak obchodovanie tam sa mi zdalo ako v bavlnke.(Myslím demo,v reále je to samozrejme tiež plávanie medzi žralokmi)

2.
Vyber si 1 menový par, ktorý budeš sledovať a naučíš sa na ňom princípy na akých funguje trh,naučíš sa
urobiťmoney-managemet ,disciplínu,trpezlivosť , používať signály , tech. analýzu. Ja by som ti doporučil
EURUSD,lebo dôležité veci sa dejú v pre nás priateľnom čase, má dostatočnú volatilitu pre reálne obchodovanie
a je tam podľa mňa jednoduchšie spraviť si systém, než napr. na GBPUSD.

3.
Vyber si obchodnú platformu a nauč sa ju dokonale ovládať. VT je určite špička,ale čím skôr sa naloguj priamo cez CMS, aby si sa naučil obchodovať pri reálnom spreade,lebo keď sa tu trochu rozkukáš ,určite u tuzemského brokera (či skôr dealera brokera ) kvôli nehoráznym poplatkom nezostaneš .

4.
Na finančníkovi máš zdarma dostatok informácií, aby si sa mohol učiť obchodovať. To ťa nikto nenaučí. Najväčšiu
cenu majú informácie, ktoré získaš svojou skúsenosťou a dlhodobým testovaním stratégií.

5.
Cca po mesiaci skúsenosti s forexom si prečítaj článok od Joe Rossa, ktorý na ktorý vyššie odkázal Sid.Je skvelý
a vystihuje podstatné aspekty obchodovania a tvorby systému.Skôr ako po mesiaci obchodovania by si asi nepochopil jeho podstatu,ale možno ťa podceňujem

6.
Vyskúšaj si aj iné trhy,možno ti sadnú lepšie, než forex

7.
Na reálny účet prejdi až keď budeš 100% veriť svojmu systému,ktorý bude mať pevné pravidlá a ty ich budeš schopný dodržať

Happy trading, Herman







Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Mé FOREX story :
Cca 10let podnikám (ne moc úspěšně, ale zatím mě to uživí). Často mě kontaktují různí rádoby "broukeři",kteří nabízí neskutečný zisky, když někam vložím třeba 300000,- a víc. Vůči těmto nabídkám jsem byl naprosto imunní. Za prvé mám velmi limitovaný finance (rodina, barák) a za druhý jsem na tyhle "dealery" alergický.
Na Forex mě ale shodou okolností přivedla nabídka taky "broukera". V telefonu se ozvalo "LeaderInvestment" - zbystřil jsem - ááá zase nějaká kulišárna, už ten název mi byl podezřelý, ale nakonec nabídli na vyzkoušení 1měsíc Forex obchodní systém. Během telefonního školení, který mi bylo poskytnuto jsem vydělal 50USD (virtuálně) během cca 5ti min. to mne zaujalo. Leader dealer mne však usměrnil, za SELL 30USD a za BUY taky 30USD poplatek. Operace tedy 60USD !!! a plus SPREAD to není překlep. Ještě sem se zeptal na min vklad (10000,-USD) a bylo mi jasný, že tudy cesta nevede.
Chvíli sem si s tím hrál a nedalo mi to - do Googla jsem zadal FOREX a už to jelo. Našel jsem odkaz na finančníka.cz, CMS bez comise a s mini účtem již od 250,-USD a spoustu jiných odkazů. Začal jsem s demo účtem a zkouším miniloty.
Hltám informace, zkouším, učím se, učím se, učím se.
Pokud se dopracuju k reálu, jsem rozhodnut obětovat 1000,-USD na miniúčet a obchodovat miniloty. Zatím jedu demo s 10000USD střídám miniloty s loty a momentálně jsem projel 4000,-USD za 2 měsíce.

Tak to byla má cesta za FOREXEM.

PeJo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nákupní / prodejní příkazy a jejich posloupnost.

Mám nastudovaný manuál s typy obch.příkazů odtud i z jiných serverů, ale jedno mi není jasné.
Dejme tomu, že chci být koupit long long pozici. Dělával jsem to tak, že jsem dal příkaz Buy Market a koupil za danou cenu. Okamžitě jsem dal Stop (cena nižší) a po chvíli okukování si naplánoval podle RRR i PT a zadal Limit cenu.
Spoléhám, že cena bude v koridoru a vystoupím dole na Stop, nebo nahoře na Limit.

Jak studuji, chtěl jsem vyzkoušet Nákup LONG s příkazem STOP. Tedy počítám, že cena poroste a jakmile se dotkne mojí STOP zadané ceny, příkaz se změní v MARKET a nakoupím.
Až sem to chápu (doufám, že dobře)
Ted mi ale není jasné, když čekám až se změní příkaz StOP na Market, jak mám zadat STOP LOSS (myslím dopředu, než se pozice otevře) když ted sám SELL STOP, tak při poklesu otevřu Short pozici a to nechci.
A stop loss jde zadávat pouze u otevřených pozic (alespon v tomto demu, pokud to hledám správně)
Používám GCI Share CFD Trading demo.
díky bach@centrum.cz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bachmann :

no tu nenajdes asi vela ludi ktory obchoduju cez GCI .... neviem ci som dobre pochopil ale asi chces vediet ako sa zadava na "entry stop buy" stop loss. No na VT je to jednoduche . Kliknes na grafe alebo na tickete pravym tlacitkom na zadany order a tam mas ponuku na stop loss . Myslim ze nejak podobne to bude aj na CGI . Na VT platforme mozes limit a stop loss zadavat uz aj sucasne s orderom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všichni dobre vime, ze hlavni je psychologie obchodu. Verte nebo ne, ja za 14 dnu "pokusu" prodelal v VT 6.000 USD. Nevim proc jsem si otevrel v pondeli GC demo a za 3 dny jsem vydelal 8 500. Ja vim ze je to normalni, ale mě asi to GCI vic chutna. Pokud ale tyto elementarni prikazy nelze aplikovat, vratim se k VT. A mimochodem - je tu nekdo kdo obchoduje na GCI ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

můžete mi někdo vysvětlit pojem Trailing Stop?
Chápu to tak, že když jsem například Long a zadám Tr.Sop, tak jak spoutá hodnota, posouvá se mi i Stp loss.
Nechápu ale, že v okénku TrStop můžu zadat hodnotu pouze vyšší než 1 ( odstup )
co znamená ale "1" ,když na FX jsou hodnoty kurzů A/B 0,6 ale i 130 znamená to hodnotu Ticku ?

a jesště jeden dotaz - když zadám Stol Loss a Trailing Stop, existuje nějaká nadřazenost těchto příkazů ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bool:
Jsem ve stejné situaci. Chtěl bych začít Forexem kvůli nižším počátečním vkladům a získání zkušeností a také jsem si otevřel demo VTTradera od Fortissimo. Myslím, že na Finančníkovi je zatím informací až až, ani je nestíhám všechny zpracovávat. Psal jsi, že jestli se tu najde nějaký další začátečník, ať ti napíše. Tak píšu.
Zatím mnoho štěstí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

prosím o radu laikovi.

Zkouším na demo účtu úplně jednoduchou strategii dvou MA - koukám jak se to chová při různých nastaveních atd. Rád bych to nyní zkombinoval s trend line, ale opravdu se zatím nevyznám v té tuně zkratek a slengu, kterými obohacujete své příspěvky - tudíž jsem se nedopátral jak :-)

Poraďte mi tedy prosím, jak si nechat zobrazit nějakou jednoduchou trend line a hlavně jak ji číst. Pokud byste radu doplnili obrázkem, bylo by to ještě přínosnější.

Předem děkuji za ochotu a čas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Fatally, Trend line (TL) se kreslí jako vzestupná podpůrná čára po spodcích kurzu, pokud kurz roste a naopak, jako sestupná po vrcholcích kurzu, pokud klesá. Předpokládá se, že je-li tato TL proražena, že dojde ke změně trendu (minimálně by měl být konec poklesu/růstu). Dotkne-li se kurz ve vzestupném (long) trendu TL, je to z hlediska technické analýzy (TA) považováno za signál k nákupu (buy). K TL se ještě přidává paralel line, která s TL kurz uzavírá do trendového kanálu. V rámci tohoto kanálu pak lze zakreslit i tzv. accelerate TL. TL lze kreslit nejméně dvěma způsoby: buď po nejnižších/nejvyšších cenách,nebo po Close/Open cenách. Přesné zakreslení TL, je na každém traderovi, dle jeho gusta. Připojuji obr. usdjpy, kde je krásně vidět příklad kanálu i accelerate TL (žlutá), i když si myslím, že potvrzení změny trendu bude až v případě proražení 113,50.

298

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...