Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...
  • 2 týdny později...

To Lickout
Jak píše Milan je Cable oblíbený pro své výdělky a hlavně tedy pro svou daleko největší volatilitu na FX trhu (viz včerejších 300 bodů). Název vznikl tak, že dříve si vyměňovala Amerika a Anglie ekonomické informace ( a nejen ty) výhradně podmořským kabelem, proto tedy slengový výraz pro GBP/USD - Cable..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha. Diky za info. (tu)
Cekal jsem to slozitejsi.
Takze to je takovej slang jako loonie je USD/CAD nebo Aussie je AUD atp.
Ze by se par USD/CAD choval jako blazinek? To si ted pripadam ja - Sell EUR/USD @ 1.1755 a okamzite jde USD proti me:(. No nic, jsem zvedavej co za 5 min udela s trhem New Home sales in USA, kdyz ty Existing Home sales prej muzou za ten volatilni vcerejsek.
LICKOUT

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj ,


Tak doposud mne FX skoro vůbec nezajímalo , ale postupem času si říkám že se musím podívat proč je ten
SID-ův koutek tak navštěvovaný . Právě jsem si z CMS stáhnul VT a nějak se to pokusím rozběhat a potom se určitě ozvu , protože mi něco říká že to nebude zase tak jednoduché .


Zdravím REN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rendo,
vzhledem k tomu, že máš už roční základy v komoditách, tak se rozkoukáš rychle, neboj... :) Rozdíly nejsou zas tak velké. Místo komisí a fees platíš jen spready, na rozdíl od komodit můžeš začít s menším kontem a větší pákou, a musíš si zvyknout na trochu větší sešupy než v kukuřici... :D. Demo verze časově neomezená - obrovská výhoda, možnost backtestingu notně omezená - obrovská nevýhoda. Stejně jako v komoditách si můžeš vybrat fundamenty nebo technickou analýzu - funguje oboje, jen každému trochu jinak - jako ve všem... :)

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Namodro ,


Tak jsem si natáhnul VT do kompu a koukám na to jak z jara , celé jsem to otevřel a jede mi tam graf jak o život zatím se koukám jak se v tom celém zorientovat . Hledám kde bych zadal příkaz pro nákup nebo prodej otevřu příkazové okno a koukám copa to po mě chce . Mrká tam nějaký příkazový řádek ale nějak nevím co tam vepsat a tak je to i s indikátorama . No ještě se v tom povrtám a zítra už budu jistě chytřejší . :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj všichni
Před cca 14 -ti dny jsem si nainstaloval demo VT-trader a začal jsem se učit pohybovat po této platformě.Jenom že jsem opravdový nováček a tak tápu. Zkusil jsem už několik demo od ruzných poskytovatelů ale VT jse mi líbí ze všech nejvíc a to i proto, že je v češtině.Jenomže jako první mě zarazilo, že při zadání obchodu se bod zadání ukáže daleko od mě skutečné hodnoty.dále stop i limit nemohu nastavit níže než jak mě to dovolí příkaz. Chtěl bych se tedy zeptat jestli jen chápu něco jinak něž to doopravdy je, nebo se dají tyto rozdíli nastavit ve VT? Mněl bych ještě spoustu otázek ale jsem si vědom, že tu nejsem sám, tak zas někdy jindy. Předem děkuji a doufám že mi někdo z vás poradí.
S přáním klidného dne Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to za kolik skutečně nakoupíš je dáno spreadem (je to to žluté pásmo - rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou)
a cena kterou di dovolí systém (jak stop, tak i limit) je opět dána samotnou platformou a tudíž její minimální (maximální) hodnoty ejdou "podlézt, přelézt".
Přestože jsem v tomto oboru již něco přes rok, stále si čtu a čtu a čtu staré příspěvky i celý vzdělávací kurz tady na finančníkovi. Popravdě mám jednotlivé kapitoly vytištěné a občas u postele zalistuji a stále objevuji nové detaily, které mi kdysi nic neříkaly. Připrav se na dlouhgou cestu a leninovské učit se, učit se.... a tady ještě zkoušet, zkoušet...
a ještě jedno "moudro". Tak jako většina i já jsem si chtěl hrát se samotným VT, (je to barevné, hejbe se to...:-) a moc se mi nechtělo číst ty příspěvky a všechny vlákna .Teď (i když otázky tvojeho typu už mám za sebou) to dělám řekl bych půl na půl. Studuji i zkouším - je to moje cesta, já bych ti ji doporučil. Bez znalosti co je to spread z tebe těžko bude trader. Na druhou stranu pokud budeš vědět uplně vše, ale nebudeš to umět zadat v praxi ti taky bude nanic.
Držím palce

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...