Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

To zyx66
Z tohto sviečkového grafu môžeš vyčítať High, L ow, Open a Close cenu danej "sviečky" alebo baru. High cena je najvrchnejšia časť sviečky (vrchol knotu), Low je najspodnejšia časť (spodný knot), samotné telo predstavuje rozpätie medzi Open a Close cenou. Ak máš VT platformu štandardne je v nej nastavená farba sviečok modrá - keď je Open cena nižšia ako Close cena a červená - keď je Open cena vyššia ako Close cena. Ďalšie info nájdeš na odkaze
www.financnik.cz/art/manual/komodity-grafy.html . Rozoberané sú tam čiarové grafy a nie sviečkové, ale princíp je rovnaký - sviečkové majú výhodu (aspoň pre mňa rozhodujúcu) v tom, že rozdiel medzi Open a Close cenou zobrazujú plnou časťou sviečky a farebné odlíšenie mi zjednodušuje orientáciu, či cena rastie alebo klesá.
Samozrejme, že využitie sviečkového grafu je rozsiahle, takže skús na nete pohľadať stránky, ktoré sa zaoberajú technickou analýzou (nie len FX ale aj komodít a akcií), určite narazíš na mnoho informácií (a viaceré z nich aj v češtine alebo slovenčine).
Veľa zdaru
Martin :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Zdravím všechny nevím zdali je to pro někoho důležité ale rád bych se s Vámi podělil o jednu zkušenost která se týká hlavně psychiky a obav ze ztrátových obchodů. Samozřejmě že jsem předpokládal že správný MM a dobrá psychika je více jak polovina úspěchu, ale podle čtení příspěvků jsem se daleko více obával psychiky.Tento týden v pátek mi můj pracovník který doručoval výzdobu na smuteční obřad do krematoria si nerozuměl s mými prodavačkami, chyba v komunikaci, kde zakázka měla být doručena na 9:00 ale samotný obřad byl až v 9:30. Samozřejmě že přebírající zřízenci květiny dali na obřad který proběhl v 9:00, neboť intervaly jsou 30 minutové. Takže bylo docela trapné že na obřad v 9:30 se pozůstalí dožadovali květin které již padli za oběť obřadu v 9:00. Tedy pokud to byl někdo z Vás tak se omlouvám za tuto politování hodnou událost. Když se mi to doneslo tak mi došlo že necítím zlobu ani vztek, max jen takový sekundový impuls který nedokáži přesně popsat , takže jsem vyhodnotil kde se stala chyba a učiním opatření aby se to příště nestalo. Ve srovnání s FX obchodem šlo o směšnou částku pouze 3000 Kč které vyletěli komínem. A více jsem se tomu nevěnoval, až dnes večer když jsem opět pročítal forum došlo mi že během své podnikatelské činosti bylo takovýchto věcí více, a protože mě zaměstnává více činností o to více se ztráty kumulují Jistě dříve jsem i hysterčil a seřval podřízené, ale postupem času zjišťuji že jaksi jsem se stal vůči těmto ztrátám imunní neboť vím že v podnikání musí nutně docházet ke kontrolovaným ztrátám aby se systém mohl zlepšovat a být kvalitnější a s tím přijde i vyšší zisk. Přijdou jiné obchody které budou výnosnější takže nemá cenu si blokovat smysly nějakým ztrátovým obchodem či dělat zaměstnaci nebo sobě ze života peklo. Asi bych doporučil každému aby si vzpoměl kolik udělal za svůj poslední rok neúmyslných chyb které mu vytáhli peníze z kapes a bude se jednat jistě o nemalou sumičku. Ono stačí třeba vadné čidlo na chladiči které se nevymění a škoda na ruplém chladiči či propálenému těsněné pod hlavou se vám promítne do Vašich pěněženek. Nebo pozdě zaplacená sociálka či zdravotní a úroky které budou vyšší než by jste kdy pomysleli. A reklamace či špatně odvedená práce Vašich podřízených atd atd.... Takové ztráty financí jsou tu dnes a denně ale člověk samozřejmě ví že činností kterou provádí se tyto ztráty pokryjí. Je to jen hra s penězi kterou hrajeme či chceme v budoucnu hrát a hry se hrají ne proto aby jsme vždy vyhráli v každém kole či vždy byla naše figurka o pár políček vepředu před soupeři. Důležitější je že vyhrajeme celý závod a budeme mít z toho radost a dobrý pocit. Jistě že pro ty co v životě nedělali sami na sebe a volili raději jistotu zaměstnaneckého poměru kde nejsou vystaveni ztrátám tak pro ně to bude horší protože vždy počítali na korunu přesně aby jim vše sedělo, takže nebyli v soukromém životě vystavení většímu množství ztrátových situací, ale i tak doufám že snad jsem někomu trochu pomohl. Forex či komodity je běh na dlouhou trať, nezačíná ráno a nekončí večer, jsou to tisíce etap které pokud je zvládneme ve zdraví poběžíme po celý zbytek života pokud budeme chtít. Teď me napadlo že bych mohl zkusit jen tak vyhodit pětistovku z okna jak se s tím vypořádá moje psychika a zdali bych tam pro tu bankovku teď v noci šel, no a nejsem si moc jistej takže to raději zkoušet nebudu. Dobrou noc a klidnou ruku na myšce pro zítřejší den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lisakusi,
jsem zaměstnán a ještě před tím, než jsem se začal zajímat o komodity, tak jsem při zaměstnání podnikal. Drobné ztráty byly naprosto běžnou záležitostí a nezabýval jsem se jimi. Přesně, jak píšete.
Když jsem četl Váš příspěvek, tak jsem si uvědomil, že jsem jaksi pozapoměl ma samozžejmost ztrát z dob, kdy jsem podnikal a stal se ze mne "obyčejný" zaměstnanec.
Díky Vašemu příspěvku jsem si uvědomil, že bude nutné přepnout do režimu - podnikatel. Právě jsem to udělal.
Váš článek mi opravdu pomohl. Děkuji. Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Zbynek
Na stránkách CMS máš formulář, který vyplníš (kolik chceš převádět zpět) podepíšeš a odešleš na příslušný fax. Je dobré uzavřít všechny otevřené pozice, ať v tom nemají zmatek. Obvykle to mám do 4 dnů od odeslání faxu na svém účtě. A funguje to spolehlivě...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím vás,
měl bych jednu otázečku. Trénuju na VT demu a při zadání příkazu k nákupu na hodnotě třeba 1.7450 mně to exekuuje o pár ticků výš (1.7454), to je spread, to chápu, ale když chci zadat stop-loss na hodnotě 1.7445, tak mně to zase nastaví hranici o pár ticků níž(1.7440) a to už nechápu. Ten spread jsem přece zaplatil při vstupu. Navíc když kliknu na "uzavřít pozici" tak se mi uzavře za aktuální cenu třeba 1.7448, tak proč tam teda nejde umístit stop-loss ?
Hledal jsem odpověď v článcích,v diskuzi i v manuálu VT, ale nic jsem nenašel.
Nějak tomu prostě nerozumím. poradí mi tu někdo? Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Man:
Nákup se provádí za ASK, prodej za BID. Ale protože standardní nastavení grafu je BID, při provádění nákupu se započítává spread - rozdíl k ASK. Funguje to jak pro vlastní nákup tak pro stop-loss. V tvém dotazu to máš trochu zpřeházené, ale vyzkoušej si to a uvidíš, že to tak funguje. Ale jinak má každý broker stanovenou hranici, jak blízko k aktuální ceně můžeš příkazy STOP umísťovat, možná to je ten případ, proč nejde SL umístit blíž.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Man:
začnu odzadu: domnívám se, že stoploss nejde zadat příliš blízko ceně proto, že se tím broker jistí proti náhlému výkyvu ceny, který by terminál nestihl spolknout a náklady by nesl broker. V reálu je to ještě horší, než na demu, protože při očekávaných velkých výkyvech ceny nejde zadat SL třeba blíž, než 40 - 50 pips. To se mi stalo zrovna polsední pátek, dy jsem chtěl zadat stopku 30 pips a nepustilo mě to blíž, než 45 pips. Ber to tak, že to je prostě fakt a ty s tím nic nenaděláš... :) U jiných brokerů se místo toho třeba roztahuje spread - taky klidně až na těch 40 pips - a to mi přijde mnohem horší (samozřejmě je to o zvyk...)
K prvnímu dotazu: se spreadem občas taky bojuju, ale v principu je to tak, že za spodní cenu (BID) vždy prodáváš a za horní cenu (ASK) vždy nakupuješ - ať je to otvírání nebo zavírání pozice, entry nebo stoploss.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...