Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Base Currency u IB


Juri

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 41
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

bavili ste sa u tom, že či si dať base currency EUR alebo USD. Potom jeden užívateľ napísal, že si dal base currency EUR, preto, aby bol "lahší" prevod a aby ten prevod nestál vela.

Ja sa pýtam, je možné si dať ako base currency USD, avšak poslaŤ EURá ? Alebo base currency znamená to, že peniaze sa dajú posielať iba v Base currency ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

pesiak:
Ja som si dal base currency EUR preto aby som sa nemusel zatazovat s prepoctom EUR na USD. Tak som jednoducho dal base currency v EUR a nahlasil som aky pocet EUR poslem. Kedze je SEPA tak som EUR posielal do Nemecka a mal som to za tuzemsky poplatok a nie za 50 +/- euro ako kebyze posielam USD do USA.

Inak na vsetkych taka otazka:
Idem prechadzat na LIVE obchodovanie a chcel by som na obchodovanie pouzivat priamo USD a nie moju base currency EUR. V podstate mam 3 moznosti:

1) urobit konverziu pomocou CONVFX a mat na ucte ako base currency EUR tak aj USD.. ( tu ale niesom celkom isty ako sa postupujem kde ten convfx najdem )

2) vytvorim si poducet kde si prevediem kapital z hlavneho uctu. ( avsak sa mi to zda dost zbytocne momentalne ked idem obchodovat len spready a nic ine)

3) nespravim nic a budem to mat v EUR ( ale stratim prehlad o poplatkoch kedze kurzy sa menia stale kazdy den)

Tak teda poprosil by som trosku usmernit, ci moje uvahy su v podstate spravne. Kedze ako citam a prevediem EUR na USD a budem obchodovat US trhy tak IB mi bude '' brat '' z USD. A budem to mat vsetko pekne '' pokope '' a co najjednoduchsie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

zdravim, potrebujem poradit.
Riesite tu konverziu mien. Ja mam na ucte USD a EUR cca 50% na 50%.
Po asi 5 rokoch som chcel kupit currency par (EUR.USD) inak obchodujem len futures.
Ked ale kliknem na ASK a chcem predat 2 Loty (200k). Ako sa tu pisalo 3prispevky dopredu dostanem na vyber
"Currency Conversion alebo Fx trade", vyberem FX trade lebo nechcem robit konverziu penazi na ucte! chcem len obchodovat tento par.
Na moje prekvapenie mi TWS vypise ze nemam dost prostriedkov a vyzaduje 200.000 eur na ucte!!! Ako keby nefugovala financna paka a bola 1:1 (mala by byt 1:40 a moje prostriedky by mali v pohode stacit).
V minulosti som bez problemov obchodoval forex tymto sposobom (tak isto ako zadavam Futures obchody), teraz to ocividne nefunguje.
Nejak neviem zistit kde robim chybu. (Nejake nastavenie v TWS ....?)
dik za pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...
×
×
  • Vytvořit...