Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zaškolení v užívání IB


nikator

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 310
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, proč mi zmizely všechny symboly a data, které jsem měl navolené v hlavním panelu? Po restartu PC mi všechno zmizelo, ale když připojím Sierru a TSim, tak oba programy data přijímají, tzn, že je chyba pouze v zobrazení. :S Nevíte, jak to znovu zobrazit, aniž bych musel všechno znovu vypisovat? Díky Pietro

1511

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau Pietro,

IB TWS robi autosave nastavenia - kazdy den tyzden dozadu - skus nacitat hodnotu z niektoreho predosleho dna - cez File>Restore, neviem ale ci sa tam uklada aj toto - ale za pokus to stoji. V tom okne open sa cez tu ikonku vpravo hore da nastavit typ vypisu details - a tam vidis aj datumy kedy to bolo ukladane. Mozno by bolo dobre pred tym ako das restore dat File->Save - abysa ti okamzite nastavenie pre istotu ulozilo.


Cau


BORCO

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den
reaguji na příspěvek čím ručím od Tomáše z 1.4.06.//Jakmile padnete pod úroveň marginu, IB vám automaticky uzavírá otevřenou pozici.// Do dnes jsem si myslel (jako nováček),že broker sleduje výši účtu a pozici uzavře až při hrozícim vyčerpání celého účtu.
1- Vzhledem uvedené informaci (teoreticky)nemá tedy smysl nastavovat větší stop-loss než je výše marginu??
2 - Toto platí pouze u IB nebo je to obecné pravidlo pro veškeré obchodování a to jak elektronické tak pit.???
3 - Také se píše,že pokud se obchoduje jsou data z IB zdarma.Jinak 10$/měsíčně.Kolik obchodů je třeba uskutečnit,
abych dostával data zdarma??
Odkazovat mě na stránky IB je zbytečné,patřím k těm kteří maturovali ještě z Ruského jazyka.Přestože se snažím se slovníkem v ruce než si něco přečtu tak to bude ještě dlouho trvat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DD, s těmi poplatky je to tuším tak, že musíte vygenerovat na komisích alespoň 30 dolarů měsíčně a pak jsou data zdarma.
S marginy je to všude stejné, tj. stop-loss větší než prostředky na účtu určitě nemá smysl zadávat - navíc takové chování by bylo naprosté finanční harakiry, protože vždy byste měl na stop-loss riskovat přiměřenou část účtu - určitě do 5%.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DDDDD

neviem ci ste sa zle vyjadrili , alebo vam to nieje jasne margin je nejaka zaloha ktoru nechavame brokerovy aby bol kryty ak by sa nam pri nejakom pohybe trhu nepodarilo vyskocit a dostali by sme sa do minusu. Preto sa aj odvija od "divokosti" trhu.

0. Margin je otvaraci a udrziavaci, na zaciatku obchodu musite mat ucet aspon vo vyske otvaracieho marginu (initial margin), udrziavaci margin byva nizsi - a to je ten pri ktorom pri poklese vysky uctu pod jeho hodnotu(pocas obchodu) Vasu poziciu broker uzavrie. Myslim ze tam je nieco ako margin call - broker Vas vyzve na doplnenie prostriedkov - ale to si u ID neviem predstaavit - ked prevod penazi trva niekolko dni - takze asi to broker uzavrie za Vas.
Takze:
1. spravne to ma byt: (teoreticky) nema vyznam zadavat SL vacsi ako je rozdiel stavu vasho uctu minus udrziavaci margin krat(pri jednom nakupenom kontrakte)
2. ano je to obecne pravidlo.
3. uz zodpovedane Petrom

BORCO

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny a mám otázku:
Pokud budu chtít využít ostrá data a veškeré možnosti IB TW platformy ( včetně API exportu ), musím se přihlásit na svůj účet plný peněz? ;)
Přes demousera platforma funguje omezeně. Pokud se ale chci takto s platformou učit, je to docela hazard.
Existuje nějaká možnost mít plnohodnotné funkce ale blokovat provádění příkazů?
Něco jako je v BookTraderu tlačítko Armed?
Díky moc za odpověď.
fi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

zdravím traderi ,

začínam s učením IB , cca 2 dni , a mám problém v nastavení , aj keď idem podľa návodu od finančníka.
v Layout sa mi pri nastavení -Daytradnig - columns-Market data ROW nezobrazuje položka P&L-otvorený zisk a a strata v danom trhu , aby som vedel ako na tom som keď to testujem.
Poradími niekto ako to tam dostať????? Verziu mám stiahnutú asi týždeň a manuál od finančíka je starý cca niekoľko mesiacov takže tam nastali nejaké zmeny.......
Ďakujem . Jaro87

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím traderi ,mám ďalší dotaz , dúfam že mi niekto teraz odpovie.

manuál IB od finančníkana strane 34 pri configure hotkey - Customize ukazuje dvojtabulku Order a Attached Order /Autostop , Auto limit , or Bracket / a mne v demo verzi IB , mám ostrý účet , ale skúšam podľa návodu v demo , mi ukazuje iba vrchnú časť tabulky Order a ten spodok Attachment Orders mi neukazuje . Poradťe čo mám a kde mám ponastavovať aby sa mi to tam ukázalo.
Ďakujem. Jaro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaro,
možná se do toho zbytečně zamotávávate. Zkuste raději obchodovat přes TSIM - tam lze všechny ty podmíněné SL a PT příkazy nastavit mnohem jednodušeji. Samotnou IB používám osobně pouze jako spojení s brokerem a přes tlačítko Account si kontroluji, zdali mám skutečně uzavřené všechny pozice a případně je dobré vědět, kde je v IB volba "Close all positions" pro případ, že by vám v IB zůstala otevřená nějaká pozice a v TSIM nebyla (což mě osobně se ještě nikdy nestalo).
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...