Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FED Days


tom_czr

Doporučené příspěvky

Tak abychom to zde podpořili, je potřeba ukázat i jiný pohled než "musím nakoukat trhy" :-) Jde opravdu obchodovat dosti primitivně a mechanicky...

FED Days
[bold]
Dnes si ukážeme, jak detekovat dny se zajímavým růstovým potenciálem:
1. Které mají více než 5x větší růstový potenciál, oproti běžnému dni na SPY.
2. Kterých bylo jen 137 (2.96%) z celkových 4616 obchodních dní za posledních více než 18 let.
3. Které však vytvořily pohyb 30.58% z celkového pohybu SPY long za posledních více než 18 let!
[/bold]

Kupodivu není třeba řešit velká množství indikátorů a „diskréční“ pohled na trhy, stačí se zaměřit na dny, kdy je zveřejňován FOMC Statement. Rozpis najdeme na www.federalreserve.gov/monetarypolicy/fomccalendars.htm

Těchto dnů (kdy je zveřejňován FOMC Statement) není v roce mnoho, ale myslím, že je to hezká ukázka toho, jak v trzích hledat edge. Pokud obdobných prvků nasbíráme dostatečné množství, pak máme stabilní a klidný trading zajištěn.

[bold]Proč to funguje? [/bold]
Federal Open Market Committee (FOMC) zasedá obvykle 8x do roka, rozhoduje o úrokových sazbách. Protože cílem této komise je stabilní ekonomické prostředí, obvykle jsou výsledky jejich rozhodnutí vnímány trhem pozitivně, trhy mají tendenci spíše růst. Bližší informace o FOMC jsou k nalezení na www.federalreserve.gov/monetarypolicy/fomc.htm

[bold]Jak konkrétně toho využít?[/bold]
1. Stačí být od Open po Close daného dne long futures kontrakt reprezentující nějaký ze známých akciových indexů - ES, TF, YM, NQ, …
2. Můžeme být long ETF reprezentující akciové indexy - SPY, IWM, … a také třeba SVXY (kde nás může podpořit i klesající implikovaná volatilita).
3. Můžeme prověřit, zda jsou ceny opcí v souvislosti s tímto předpokládaným long pohybem správně ceněny.

(další možností je využít toho jako podpůrné informace pro nějaký váš stávající systém do směru long)

[bold]Provedení testu a čísla[/bold]
1. Test je proveden od 1/2/1996 do 5/2/2014, data adjustovaná z yahoo.com
2. Historie událostí je stažena z www.federalreserve.gov/newsevents/press/monetary/2014monetary.htm
3. Pomocí funkce =Search v Excelu jsem vyhledal události obsahující požadovaný text (FOMC Statement).
4. Pro nalezené dny jsem měřil velikost pohybů.
5. SPY vzrostlo od začátku po konec testu z $44.87 na $188.06 – to máme růst o $143.19
6. Během dní, kdy byl vyhlášen FOMC Statement, vzrostlo SPY od Open po Close celkem o $43.79.
7. Těchto pouhých 137 (2.96% dní z celkového počtu obchodních dní) vytvořilo 30.58% celkového pohybu up za celých více než 18 let.


Celý fenomén FED Days je popsán taky v práci „The Pre-FOMC Announcement Drift“ (David O. Lucca, Emanuel Moench), kde autoři zpracovali i intradenní průběhy:
papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=1923197

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo a mimochodem takových dní je více a netřeba hlídat jen FED ;-) Najednou člověk zjistí, že jen tyto věci pro stabilní překonávání SPY (SPX) naprosto stačí a zhodnocení už je pak je věcí správného obchodního nástroje/páky... A co je na tom vše nejlepší? Není to výhoda v trhu pouze "natestovaná", ale také podložená fundamentem s opodstatněnou logikou...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, já jsem si přesně takových dní všiml a jde o to, kdy myslíš open, regulérní obchodní hodiny, tj. 15:30 našeho času? Pak je otázka stop-lossu, jaký zadáš? V době vyhlášení statementu a následné tiskové konference lítá třeba Nasdaq v rozmezí 20 bodů nahoru dolů v pár sekundách, vydržíš to psychicky? Dal bys třeba na Nasdaqu 30ti bodový stop-loss, když normálně používáš 2-3 body? Pokud má někdo průměrný obchodní účet USD 5000, tak SL 30 bodů je USD 600, a to je naprosto mimo money-management.
Napadá mě jenom myšlenka, že vstoupím už v pre-marketu do longu na nějaké korekci s normálním SL 2-3 body, trh Nasdaq jde v mém směru a do 15:30 vyroste do otevřeného profitu 15-20 bodů, což už bych normálně vybral jako PT, ale nechám to otevřené do 20:00 a když tak vypadnu na SL, při vyhlašování FOMC statementu ve 20:00 našeho času se většinou do těch 20:00 obchoduje v úzkém range třeba jen 10-15 bodů, pokud bych byl stále v obchodě, tak bych utáhl SL na vstup a počkal na 20:00 statement a děj se vůle boží. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cipinek:
Jake open myslim? Udelej vlastni testy a studie a uvidis... :-)

SL - bez primeho SL v trhu! Misto SL pouzivam malou alokaci na pozici a vicero nekorelovanych a beta neutralnich pristupu. Takze i kdyby sel trh totalne do kytek, jsem naprosto v klidu. Roky jako 2008/2009 a flashcrash 2011 uz jsem jel live a povazuji je za nejvyzivnejsi ;-)

Prumerny obchodni ucet $5K? To jsme asi kazdy z jineho sveta... kdo to mysli s tradingem vazne, mel by byt schopen si pripravit ucet radove o jine velikosti. I bezny delnik v tovarne je schopen si 100tis. Kc nasetrit, docela rychle, kdyz chce...

Jedes live? Jak dlouho? Jake mas vysledky? Prekonavas za posledni dva roky stabilne SPY?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím vás a čo presne znamenajú tie makro dáta, čo sa volajú napríklad že Philadelpský Fed Index, alebo New York Fed Index, o čo presne ide ? (...mám slabú angličtinu a nerozumiem presne tomu, čo som čítal)

Napr. dnes sa očakávala hodnota New York Fed Index na úrovni 6; skutočný výsledok však bol 19. To je dobré/zlé ? Významné/nevýznamené ?

Ďakujem !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

:D Už zase... by mě zajímalo, zda tu byl dneska někdo proti dlouhodobé statistice na akciových indexech short (hlavně kolem osmé hodiny ČR času) - pokud ano, díky za peníze, které jste podarovali longařům :D

Mimochodem dělal jsem ze srandy testy na pátek 13. - a hádejte (rozumějte jako prověřte) jak to dopadlo?
Kdo jako první napíše správnou odpověď, dostane ode mě zdarma knihu The Way of Turtle s podpisem ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska to byla pekna jizda. Mel jsem pokuseni shortovat po druhy noze UP ale ani na 5min timeframe nebyly prakticky zadny bear svicky, takze to by byla jasna sebevrazda. Do longu se mi taky ale nechtelo, takze jsem to nechal bejt ;) Myslim ze i hodne vyslouzilejch traderu dneska dostalo na prdel. Hodne se doufalo ze uz nebude novy high, a zase se sekli (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr Wrote:
-------------------------------------------------------
> Na prdel? Doufalo? Takže "hope mode" :D :D
> Jedině vysloužilí amatéři a lidi, co stále
> nepochopili o čem je trading, mohli doufat a
> dostat na prdel
> Statistiky hovoří tvrdě a jasně co a jak...

No spatne jsem se vyjadril, prece jen uz je mym primarnim jazykem 15 let anglictina... myslel jsem to tak ze na zaklade technicke analyzy bylo jistymi tradery vyhodnoceno, ze pravdepodobnost nahrava v tuto chvili opravdu korekci. Ale oni nakonec budou mit pravdu, muze to zacit uz zitra nebo pristi tyden.... Jen ze to vsichni hlasili uz nekdy od ledna a shortovali pri kazdym rozumnym signalu. Ja ne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...