Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Opce a dividendy


mapler

Doporučené příspěvky

Ahoj, 

no měl jsem těch short call více, a už nebyl margin na to abych dokoupil k tomu všechny akcie, takže jsem ty opce koupil zpět a dostal dividendu za ty akcie co jsem měl.

Překvapení pro mě bylo, že v TWS ti ukazuje dividenda 30. ale vlastně musíš vše vyřídit den předem. 

Protože cena opce stoupla od doby co jsem ji vypsal tak jsem měl na obchodě ztrátu nakonec.

Ještě se musím mrknout na to zdanění, možná to mají v německu s nějakou jinou daní než 15%, přišlo mi, že jsem dostal méně než bych čekal.

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Čavko mapler,
tak to si popísal zaujímavý fenomén s early assignment. Čítal som, že najčastejšie dochádza k nechcenému early assignment práve tesne pred ex dividend dňom.

Mal by som ešte na teba nejaké otázky a bol by som veľmi rád ak by si mi poradil:
Hovoril si o nechcenom samovoľnom early assignment, ale mňa by zaujímalo ako to funguje, keď chceš urobil early assignment cielene. Otvoria sa akcie okamžito ako zadáš príkaz na assignment, alebo sa tak udeje aj na nasledujúci deň, keď budú otváracie obchodné hodiny?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,

   Assignment nemůžeš nijak přivolat nebo jej cíleně plánovat, protože je výsledkem Exercise. Můžeš se ale "vystavit pravděpodobnosti", že by mohlo takové přiřazení nastat dříve než například při expiraci v souvislosti s výplatou Dividendy na Ex-Dividend Day. Požadavek na Assignment nemůžeš nijak zadat, je to úkon, který musíš strpět, pokud o přiřazení někdo požádá tím, že zadá pokyn Exercise a ty budeš nějakou procedurou vybrán, aby jsi požadavek zadaného Exercise splnil. U mého brokera (Interactive Brokers) po zadání pokynu Exercise mám podklady ihned na účtu/nebo mi z účtu zmizí), kdežto výsledek přiřazení poznám až na druhý den - tato procedura s výběrem účtu k přiřazení probíhá v clearingové instituci (OCC) přes noc, její výsledek je pak patrný na mém účtu v našem časném ránu.   :c)

  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:Admin

   na jednoduchý dotaz nelze dát v některých případech jednoduchou odpověď, takže nechápu, proč byl můj komentář k příspěvku pavol1 Tebou opraven a Tebou zkrácen. vysvětlení důvodů by mě celkem zajímalo... díky :c) 

Upraveno uživatelem mapler
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 9 hodinami, mapler napsal/a:

To:Admin

   na jednoduchý dotaz nelze dát v některých případech jednoduchou odpověď, takže nechápu, proč byl můj komentář k příspěvku pavol1 Tebou opraven a Tebou zkrácen. vysvětlení důvodů by mě celkem zajímalo... díky :c) 

Dobrý den,

Vás příspěvek obsahoval odkazy na tuzemskou webovou stránku zabývající se tradingem.

Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,

   velmi pečlivě jsem si přečetl pravidla pro tuto část webu (diskuzi). Odhlédnu nyní od formulací zakázaného obsahu, který si provozovatel této diskuze nepřeje v příspěvcích zveřejňovat ("...příspěvky linkující nebo propagující konkurenční servery...."), protože by to bylo nesmyslné slovíčkaření a navíc si koneckonců majitel webu může dělat co chce, je to jeho věc a toto plně respektuji.

   Znovu opakuji, že se odpověď na některé otázky nedá jednoduše formulovat do pár řádků, což byl přesně dotaz, na který jsem odpovídal a bylo by únavné odpovídat na otázku psaním několikastránkového vysvětlujícího pojednání. Opční vlákna jsou několik let víceméně mrtvou záležitostí, takže je velmi málo pravděpodobné, že by na dotaz vůbec někdo odpověděl. Logicky jsem tak předpokládal, že odpověď bude spíše vítaná než podrobena korekci a úpravě, což mě (diplomaticky řečeno) velmi překvapilo. Myslel jsem si, že autor webu bude na tuto část diskuze, do které se navíc nijak nezapojuje (přestože ji vytvořil), nahlížet s větším nadhledem zejména proto, aby možná více ožila...

     Přestože jsem přispěl do těchto diskuzí na tomto webu  téměř pěti sty příspěvky, nutí mě Vaše kroky k zamyšlení, nakolik se vůbec vyplatí namáhat se věnovat této diskuzi pozornost a nakonec také nelitovat času, které jsem ji v minulosti dal. Myslím si, a je to pouze můj osobní názor, že v současném opravu silném konkurenčním prostředí tradingových aktivit všeho druhu by nebylo špatné celou politiku tohoto diskuzního fóra přehodnotit a více ji "otevřít světu", aby nakonec ve své zahleděnosti do sebe sama nakonec nezůstala v nějaké pomyslné izolaci, když některé její části již takové známky silně vykazují.... :c)   

Upraveno uživatelem mapler
  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den,

samozřejmě máte pravdu v tom, že se velmi těžko posuzuje, co je reklamní link a co není. Na Katku se prosím nezlobte, dělá jen svou práci. Bohužel v dnešní době fakenews a stále se zhoršující úrovně anonymních diskuzí opravdu nebylo jednoduché nastavit pravidla tak, abychom se čas od času nedotkli i kvalitních diskutujících jako jste Vy. Za to se omlouvám.

Bohužel bez našich zkušeností si jen málokdo dokáže představit, jaká jsme museli v průběhu let s diskuzí řešit dilemata, která narůstala s tím, jak se Finančník stával známějším.

Sám jsem za své roky vývoje tradera pochopil, že v anonymních diskuzích nemá absolutně smysl trávit čas, a pochopitelně, že bez mého vedení (či někoho dalšího z týmu Finančníka) otevřené diskuze ztrácely na Finančníkovi smysl.

Proto jsme se rozhodli je úplně uzavřít a nechat pouze v podobě archivu. Trochu podrobněji o tom píši zde.

Děkuji všem, co se v průběhu doby do diskuze zapojili.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...