Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Software pro vytváření obchodních systémů a backtesting


Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 101
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

IB je brokerská společnost Interactive Brokers - jedna z nejlepších a nejlevnějších společností pro ID obchodování. Pokud jste klient a máte u nich fundovaný účet s alespoň 2000 USD, pak máte od nich zdarma živá data. Tato živá data pak "napojíte" na SierraChart program, který vám z dat dělá grafy plus umožňuje analýzu a mnoho různých funkcí. Více zde:
www.financnik.cz/exe/sierra/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky moc Břondo :)
Jsem tam. Kromě koupě jednotlivých trhů jsou tam nějaké 4 balíčky. Nebylo by výhodnější si pořídit ten Basic kde je těch trhů více včetně historických dat za 48$ a navíc tomu poslednímu programu rozumím tak, že je možné získat při první objednávce slevu 15$. Je to tak? Nebo jsem to pochopil špatně? I kdyby ta sleva nebyla pak by to bylo stejně výhodnější. A ještě jeden dotaz. Pokud se rozhodnu pro koupi dvou trhů - je třeba si je vybrat a poslat ten výběr na ten E-mail co je tam uveden? Nebo mi to po zaregistrování nabídne přímo možnost si ty trhy objednat v nějakém formuláři?

Díky - princ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Konkrétně jsou tam tyto možnosti:
a) Realtime Basic
Index Futures, Currency Futures, Interest Futures, Indicies, Tracking Stocks
Index Futures ES, NQ, ER2, EM, YM, DAX, TDAX, ESTX, SMI, HSI, MHI, SPI
Currency Futures AUD, CAD, CHF, EUR, GBP, JPY
Interest Futures ZB, ZN, GBL, GBM, GBS
Indicies COMP, INDU, NDX, SPX, SMI, DAX, NMAX, TDAX
Tracking Stocks QQQ, DIA, SPY
Available time frame: 1min
Chart history: approx.nearly 3 years back




b) Realtime Ticks
Includes Realtime Basic
Additionally you get a collection of symbols with 2sec time frame
DAX, EUR, EMD, ER2, ES, ESTX50, GBL, GBM, GBS, HSI, NQ, SMI, YM, ZN, ZB
Available timeframe: 1min & 2sec


c) Realtime Dax
DAX 30 stocks
Available time frame: 1min
Chart history: approx. 2 years back

A potom při objednávání čtvrtá kde je napsáno něco v tom smyslu, že při první objednávce poskytujou slevu 15$
Chápu to správně?

Díky princ


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,

pokud chcete data jen pro backtesting a nepotřebujete papertestovat realtime, vyberte si sekci BACKTEST a v ní jsou historická data pro jednotlivé trhy. Výběr je z 2sec a 1min časového detailu, rozdíl je v ceně.
Sám jsem si minulý týden data objednával a vše jsem vyřídil e-mailem během jednoho dne. K placení je možné použít paypal, jak je zníměno v nějakém jiném vláknu.

Pár technických záležitostí k obdržení dat:
- musíte specifikovat, jestli chcete data do Sierry nebo v textové podobě (ze Sierry lze exportovat do txt). Jestli umí Sierra načíst intradenní data z txt nevím
- po uhrazení přes paypal, přijde e-mailem malý ftp prográmek + login, password a pomocí něj data stáhnete. Typ spojení nastavte PASV mod
- stahovaný soubor je dost velký. Mnou stažený YM 2sec pro Sierru má 90MB. Po konverzi v Sierre to txt dostanete něco přes 200MB dat :)

Hodně zdaru a nerušené spojení při stahování :)

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Princi,
fakt nevím. Nestudoval jsem jejich nabídku podrobně. Kupoval jsem pouze minutová data pro dva trhy o něž jsem měl zájem a to ER2 a YM. Odpověděl mi někdo z firmy e-mailem a další potřebné informace jsem s ním vykomunikoval. Zkuste se podívat, zda na stránkách není nějaký e-mail pro support a případně se na nejasnosti doptat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zalezi na tom, co chcete backtestovat. Minutova data snad staci. Mam zkusenost s petiminutovymi daty a to se mi zdalo malo.
Pri petiminutovych datech jsem mel v Amibrokeru nejvetsi problem s vystupy na zaklade nejakych signalu. Dokud jsem testoval vystupy na profit targetech, byly data OK. Ale kdyz jsem presel na nejakou slozitejsi strategii vystupu, narazil jsem na to, ze jsem nevedel, kde v ramci petimituveho baru dojde k vystupu. Sice se to nezda, ale petiminutovy interval je na nekterych trzich hodne. Pri vystupech za low, open, close, high, prumer low a high, jsem dostaval diametralne odlisne vysledky. Zkousel jsem to konkretne na ER2 a ES.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Konečně jsem se jal objednat si intradenní data pro backtesting od scmagic, ale rozhodl jsem se že se ještě poradím. Tomáš se tu několikrát zmiňoval o Mini Russell. Nějak si ale nemohu vzpomenout na označení tohoto trhu a uznáte, že bez toho to jaksi objednat nejde :) Jaký trh jste si objednali pro testing jako druhý, nebo ještě lépe - ti z vás co obchodujete již na ostro jaké trhy doporučíte ( prosím o název a zkratku)


Díky princ

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...