Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zakladni otazka financni inteligence- dluhy, nebo investice


Doporučené příspěvky

Ahoj,
jelikož jsem dříve dělal na v pohledávkách a v jejich vymáhání (korektně, legálně - právo), tak bych svůj dluh co nejdříve splatil, abych měl čistý štít. Těch věcí, co se najednou může stát (ztráta příjmu, kumulace neplatičů mikropůjček a jejich dlouhodobé vymáhání...) a můžeme přijít o poustu věcí a financí... A myslím, že v případě, že se tak stane, je lepší mít čístý štít :) Ale to je jen můj názor.
Každopádně souhlasím, že tato diskuze je zajímavá a i přínosná a jen více takových diskuzí :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je prijemne potkat dikuzi diskuzi, kde se lide nehadaji :-) Verim, ze by se diskuze dala pomalu rozvvinout do dalsich urovni, jen se ovam ze by to bylo trochu mimo tema.

Taraka: Diky za tu poznamku. Opravdu rad ji vidim. Jsem dost humanitne zalozeny clovek. Z prvotni povahy cisteho prokleteho kapitalisty :-D se sam postupem casu vnim jako cim dal vetsi lidumila mozna i ten ztracenej levicak :-D Kdyz jsem se jako mlady rozhodoval, co budu delat- chtel jsem zachranit svet. Pak jsem prisel na to, ze to neni tak jednoduche a jeste to nevydelava. Zacal jsem tedy pocitat a lidi casem vypustil. Dnes mohu rici, ze ziji stastny zivot. Ziji bajecny zivot a treba i prez neuveritelnou autonehodu na dalnici minuly rok v Unoru, kdy jsem odepsal 2 mesice stare auto a nikdo pobliz neveril, ze sam vylezu- ziji jeste lepe. Clovek premysli, co delat pro ostatni. Vzpomel jsem si na knihu babilonan, kde je historka s oslem a volem. Nebudu rikat tu historku, kniha samotna stoji za precteni a pokud by nekdo chtel- mohu mu ji jako ebook poskytnout.

Pointou bajky je, ze bychom meli pomahat ostatnim, ale ne tak- abychom si sami pritizili. S tim se ztotoznuje jak ma potreba pomahat, tak i potreba byt uspesny. V radiu jsem slysel rozhovor s jednim clovekem, ktery uspesne podnika a krom charity apod. projektu, ktere setri na danich ad.- dela i jine veci. Napr. zajel se skupinkou lidi kamsi do afriky a vybudovali spolecne malou studnu vody pro vesnici. Tem lidem nejenm usetrili mnoho kilometru denne za vodou, ale navic je podporili i v pestovani plodin a uajisteni co mozna nejvetsi sobestacnosti. Kdyz rikal, ze skupinku tusim, ze 3, nebo 4 lidi to vyslo kazdeho asi na 1000€- byl jsem z toho uplne paf. To je prece uzasne. Clovek muzne udelat tolik dobreho, a pritom neni nutne se alibisticky schovavat za to, ze na to nemam prostreddky. Je to rozhodnuti jako kazde jine. jen se rozhodnout a udelat si plan.

To je i ma cesta. Delat ostatni stastnym me uspokojuje a jsem a nadale i budu v tomto smeru aktivni.


frantisek.frantisek: Zajimava poznamka z praxe- diky. Shodneme se na tom, ze jakasi prumerna neschopnost platit pujcky pri primerenem riziku je kolem 5%? Celkem by me to zajimalo. Sam jsem se s timto problemem zatim nemusel potykat a vsichni plati jak maji, ale toto cislo jsem nasel v casto v dostupne literature. Cislo ppohybujici se mezi 5-10% podle typu uveru. Ja se mozna nevyjadril uplne presne- rikam mikrouvery- protoze se jedna o male castky- nicmene asi typicke mikrouvery (jako treba v Indii) to nejsou. Jedna se o castky 1-5,000€ na 1-5 let. Prostredky jsou poskytovany prez dve velke spolecnosti, ktere se o vse postaraji a kontrakty pote predavaji jedne smluvni bance. Libi se mi zde za diverzifikace rizika. Obsac investuji do konkretniho projektu, ale vetsinou pouze poukazi financni obnos firme, ktera penize rozdeli a o vse se postara. Jakmlie je hotovo- podklady jsou k bance, ktera zajisti samotne vyrizeni uveru. Neni tedyproblem nar. 5000€ rozdelit mezi 20, 50 nebo treba 100 projektu. verim, ze pravdepodobnost, kdy 100 ruznych zakazniku prestane platit sve zavazky je nizsii, nez ze treba ja onemocnim, nebo rozbiju dalsi auto :)

Jako velmi positivni na tomto stylu investive vnim zejmena prave tu diverzifikaci rizika a to, ze banka sama prejima naklady spojene s vymahanim zavazku, jelikoz smlouva toho ci onoho zakaznika je prave s bamkoiu. Riziko, ktere hrozi me, je ze nedostanu svou cast jistiny a uroku. Dalsi naklady mi v tuto chvili nehrozi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • 1 month later...

DOBRÝ VEČER !
TO Slavomir.k
Jen dále rozvíjejte do dalších úrovní ! Shrnu si fakta .
Váš core busines je nákup - prodej .
Váš soft busines je reserva , spotřeba , půjčky .
Nákup - prodej je schopen vyprodukovat zisk ( 20% zákazníků,80% zisku ).
Zisk pokryje všechny náklady.
Soft kdykoliv zkončím , nebo prodám .
Jsem tedy podnikatel ,který ví co chce .
Pokud se ve Vás mýlím opravte mne .
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Já používám k obchodování peníze ze splatnosti faktur, takže s nulovým úrokem, což je mnohem příjemnější. Ale na druhou stranu, v případě, že by tyto faktury byly potřeba v krátké době splatit, držím dostatek aktiv, kterými bych tak učinil (akcie, nemovitosti, cash). Takže není od věci přemýšlet i takto.
Je jistá míra zadlužení, která je hraniční ... já si myslím, že 50% aktiv pořízených za cizí je až až. Pokud máte více, zbavujte se dluhů, pokud máte méně můžete se rozhodnout, buď dál splácet, pokud nemáte peníze kde otáčet a nebo peníze točit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


DOBRÝ VEČER !
To : beraniste
K obchodování používáme peníze , které si můžeme dovolit ztratit . Tak praví zlaté pravidlo .
Tento způsob,který používáte,mi nepříjde moc příjemný ,ale stále použitelný.
Nerad bych zažil prodej nemovitosti .
K míře zadlužení. Hranice není procentuální . Hodnota společnosti ( účetnictví, atd. ) by měla růst,
nebo generovat zisk pro vlastníky.
Jestli toho dosáhnu pomocí dluhu , proč tedy neinvestovat pomocí dluhu ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchodovať pomocou dlhu? To v žiadnom prípade. Ak mám prisť o peniaze tak radšej moje ako si zobrať nejaky sprostý úver a ak sa to nepodarí tak splácať banke úroky. Na jednom nemenovaom fore boli 2 tupci čo to skusili. jeden si požičal cez kreditku 25000 usd a druhy blazon 15000 usd urok okolo 36%. A vieš ako dopadli? Skus hádať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...