Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Automatizujeme kroky ve Windows


Doporučené příspěvky

Dobrý den Tomáši, s tímto článkem a vaší myšlenkou jsem naprosto za jedno. Již delší dobu pracuji na stejném svém "domácím úkolu" a tím je maximální možné zefektivnění, zrychlení a zároveň minimalizace mojí manuální práce spojené s hledáním nových strategií. S tím je spojená i automatizace kroků, ve vývoji AOS, převážně úkonů, které se opakují. Čemuž dokumentace vyhovuje na 100%. Už jsem otestoval několik programů pro tvorbu maker pro kopírování Printcreenů do Onenote a utvrdil se v tom, že díky Tradestation to bez programování to nepůjde. Teď jsem v jednání s jedním kamarádem programátorem, protože programování bohužel nedávám aby mi s tímto úkolem trochu pomohl. Hlavní zádrhele pro používání nahrávaných procesů (maker) jak uvádíte je, že Tradestation se nechová stále stejně. Např.: 1) Občas se otevřená okna schovávají. S každým updatem TS je v tomto drobná změna. 2) pokud používáte více počítačů s jiným počtem monitorů, nebo rozlišením obrazovky vznikají s tím svízele. 3) Pokud chcete v rámci procesu kopírování výsledků WFO ještě např. dopočítat MonteCarlo analýzu je obrovský rozdíl v časování doby za jak dlouho už můžete udělat print screen. Pokud máte podklady s 5.000 testů nebo 20.000 testů časování je naprosto rozdílné.

Neuvádím to zde proto, že to vidím jako nepřekonatelný problém ale jako výzvu, kterou dříve nebo později překonám. :-) Jen že se mi neosvědčilo jako řešení nahrávané nebo skládané (krok po kroku) tvoření Maker alespoň ne dlouhodobě funkční. Zase na druhou stranu pokud to fungovalo byl to neskutečný cvrkot a práci nejen že to usnadní ale naprosto jednoznačně zrychlí! Krásný příklad kopírování po WFO kde si kopíruji minimálně 20 screenů. Počítač je to schopný udělat za cca 10 sekund a teď si to zkuste manuálně já to zvládám minimálně za 4 násobek delší čas a to nesmím udělat chybu nebo přehmat. A mezi námi je to pěkná pruda, když si uvědomíte, že počítač to dělá mnohem rychleji a lépe. :-) Ovšem za podmínky, že má k dispozici správný proces. :-).

Pokud byste s vývojem chtěli pomoci rád přidám ruku k dílu.

Trochu jsem upravil podmínky pro vyhledávání nových kandidátů tak jak jsem s Vámi konzultoval cca před měsícem na kurzu a razantně se mi zvýšila úspěšnost. Původně jeden nalezený systém z 80 kandidátů. Nyní po updatu 3 funkční systémy z 12-ti kandidátů. Možná je to náhoda stále to testuji ale chci tím jen říci, že potřeba automatizace dokumentování u mne stoupá v žebříčku priorit. :-) Dám výsledky nových systémů do sekce motivace abych i ostatní povzbudil, že to jde. :-) Jinak jsem Vám Tomáši chtěl moc poděkovat za znovu rozjetí i-Motivátora. Hned po kurzu jak jsme se o něm bavili, registroval jsem se tam k zasílání info při vydání nového článku. Vždy mě nakopne k akci nebo mě donutí se zamyslet nad novým pohledem na věc, která mne nikdy nenapadla. Prosím jen tak dál a houšť. :-) Jen prosím o nadhození zase nějaké zajímavé knihy. Za poslední 2 roky jsem jich přečetl více než za celý svůj život a neskutečně mne to posunulo vpřed podobně jako vaše kurzy. Takže ještě jednou díky a zároveň se omlouvám, že jsem malilinko odbočil od tématu ale podle mne je to všechno provázané se vším. Michael

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když tradestation představila API, tak jsem si zkusil vyrobit program, kde vstupem byla definice pro daný běh jako je symbol, timeframe, použitá strategie, parametry a výstupem pak detailní report ať už genetické optimalizace, nebo konkrétního testu. Dále jsem to pak nerozvíjel, ale příjde mi jako schůdná cesta používat z tradestation pouze generovací a testovací engine a výsledky pak dále zpracovávat v přímo napojeném externím programu. Takto si jde předpokládam sestavit i vlastní cluster analýzu, portfolio testy. Osobně jsem pak stejně ale šel cestou toho, že jsem při vývoji hodně pracoval okometricky, dělal ruční zásahy a proto jsem se tomu dále nevěnoval. Vím, ale že takto se dá v TS zautomatizovat jakkékoliv workflow, které je detailně popsané.

U maker mám obavu, která je zmíněna již výše, že tam opravdu budou problémy se změnami v nových verzích TS, více monitorech apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím, TradeStation se chová lehce "podivně", navíc s každou verzí ještě jinak. Po slušném hledání na webu, a testování jsem konečně prorazil to vytváření screenshotů z WFO do OneNote... Ono udělat pouhý screenshot není nic složitého. Ale přepínání stránek a parametrů ve WFO je již věc jiná... Tedy vstříc dalším výzvám :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za tip Tomáši. Velmi příjemný software. Krásně lze využít např. v TS k samotnému vytváření dat pro WFA a následné testování CA. Od okamžiku, kdy známe optimalizační rozsahy jsme již téměř bez práce... Vše další umí obstarat tenhle program: Nastaví optimalizační parametry v TS, spustí optimalizaci u libovolného počtu kandidátů. Následně již program čeká a postupně spouští testování CA. Jakmile CA doběhne, uloží se všechny potřebné screenshoty a spustí se další....
Program neumí všechno, ale umí toho opravdu hodně. Je třeba jen nelézt cesty, jak dosáhnout potřebného výsledku!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

S WinAutomation mám stejný problém, jako psal výše Syrius.....Macro recorder mi v Tradestation nic nezaznamená.

Zkoušel jsem také SIKULI, ale stejný problém....tlačítka v TS nereagují, roletky se neotvírají, right-click v grafu nefunguje.

Dostal se někdo z Vás s nějakým softwarem do stádia, kdy je schopen automatizovat úkony v TS?

sony44 napsal, že ve WinAutomation spouští CA, je to tak? ....můžeš případně poradit, jakou cestou se ve WinAutomation vydat? Používal jsi Macro recorder?

Díky za případné odpovědi.
Zdenek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Trochu opozdene - ale pro pripadne zajemce o toto tema jeste jedna informace - zkousel jsem vTask Studio (vtaskstudio.com) a s TS chodi velmi dobre. Neni to pro uplne neprogramatory ale ten kdo zvlada TS to zvladne snadno.
Udelal jsem si v tom za dopoledne script na cisteni kandidatu pro WFA - udela mi to ze zdrojoveho DaP kodu ocisteneho kandidata, coz byla cinnost ktera mne velmi zdrzovala a velmi nebavila. Ted to trva zlomek casu a bavi mne to :)
At se vam dari,
Karel (kkodl)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
On 6/17/2015 at 12:10, leahcim napsal/a:

Dobrý den Tomáši, s tímto článkem a vaší myšlenkou jsem naprosto za jedno. Již delší dobu pracuji na stejném svém "domácím úkolu" a tím je maximální možné zefektivnění, zrychlení a zároveň minimalizace mojí manuální práce spojené s hledáním nových strategií. S tím je spojená i automatizace kroků, ve vývoji AOS, převážně úkonů, které se opakují. Čemuž dokumentace vyhovuje na 100%. Už jsem otestoval několik programů pro tvorbu maker pro kopírování Printcreenů do Onenote a utvrdil se v tom, že díky Tradestation to bez programování to nepůjde. Teď jsem v jednání s jedním kamarádem programátorem, protože programování bohužel nedávám aby mi s tímto úkolem trochu pomohl. Hlavní zádrhele pro používání nahrávaných procesů (maker) jak uvádíte je, že Tradestation se nechová stále stejně. Např.: 1) Občas se otevřená okna schovávají. S každým updatem TS je v tomto drobná změna. 2) pokud používáte více počítačů s jiným počtem monitorů, nebo rozlišením obrazovky vznikají s tím svízele. 3) Pokud chcete v rámci procesu kopírování výsledků WFO ještě např. dopočítat MonteCarlo analýzu je obrovský rozdíl v časování doby za jak dlouho už můžete udělat print screen. Pokud máte podklady s 5.000 testů nebo 20.000 testů časování je naprosto rozdílné.

Neuvádím to zde proto, že to vidím jako nepřekonatelný problém ale jako výzvu, kterou dříve nebo později překonám. :-) Jen že se mi neosvědčilo jako řešení nahrávané nebo skládané (krok po kroku) tvoření Maker alespoň ne dlouhodobě funkční. Zase na druhou stranu pokud to fungovalo byl to neskutečný cvrkot a práci nejen že to usnadní ale naprosto jednoznačně zrychlí! Krásný příklad kopírování po WFO kde si kopíruji minimálně 20 screenů. Počítač je to schopný udělat za cca 10 sekund a teď si to zkuste manuálně já to zvládám minimálně za 4 násobek delší čas a to nesmím udělat chybu nebo přehmat. A mezi námi je to pěkná pruda, když si uvědomíte, že počítač to dělá mnohem rychleji a lépe. :-) Ovšem za podmínky, že má k dispozici správný proces. :-).

Pokud byste s vývojem chtěli pomoci rád přidám ruku k dílu.

Trochu jsem upravil podmínky pro vyhledávání nových kandidátů tak jak jsem s Vámi konzultoval cca před měsícem na kurzu a razantně se mi zvýšila úspěšnost. Původně jeden nalezený systém z 80 kandidátů. Nyní po updatu 3 funkční systémy z 12-ti kandidátů. Možná je to náhoda stále to testuji ale chci tím jen říci, že potřeba automatizace dokumentování u mne stoupá v žebříčku priorit. :-) Dám výsledky nových systémů do sekce motivace abych i ostatní povzbudil, že to jde. :-) Jinak jsem Vám Tomáši chtěl moc poděkovat za znovu rozjetí i-Motivátora. Hned po kurzu jak jsme se o něm bavili, registroval jsem se tam k zasílání info při vydání nového článku. Vždy mě nakopne k akci nebo mě donutí se zamyslet nad novým pohledem na věc, která mne nikdy nenapadla. Prosím jen tak dál a houšť. :-) Jen prosím o nadhození zase nějaké zajímavé knihy. Za poslední 2 roky jsem jich přečetl více než za celý svůj život a neskutečně mne to posunulo vpřed podobně jako vaše kurzy. Takže ještě jednou díky a zároveň se omlouvám, že jsem malilinko odbočil od tématu ale podle mne je to všechno provázané se vším. Michael

Ahoj! Mohl bych se zeptat, jak jsi upravil ony podmínky pro vyhledávání nových kandidátů? Já se snažím tento krok stále zefektivňovat, ale nějak jsem teď zamrzl na mrtvém bodě. Ta statistika 3 systémy z 12-ti se vztahuje k CA? Děkuji

Upraveno uživatelem deenius
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...