Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Katzz - můj obchodní žurnál a plán do budoucna


katzz

Doporučené příspěvky

MirekF: Super, tak aspoň jeden čtenář :-) Nemám strach, že to nevyjde. Můj systém funguje, problém byl ve mě, kdybych se nebál a dodržoval plán tak i v tomto období, kde se vůbec nedaří mému systému bych byl mírně v plusu, což je super. Vím že to vyjde a já se budu tradingem živit, od začátku jsem o tom snad nikdy nepochyboval, jen mi chvíli trvalo, než jsem rozjel naživo. Teď jen musím překonat svůj strach :-) Ale to taky zvládnu. (Vypadá to, že si nějak moc důvěřuji, ale používám toto vyjadřování, protože to radí Tony Robbins)

a k fázi 5) třeba ty obchodníci se stali tak úspěšní, že už je nebavilo si psát nějaký žurnál na internet, (ale moc tomu nevěřím :-) )


A ještě jeden citát od Warrena Buffeta:
Vždy jsem věděl, že budu bohatý. Myslím, že o tom jsem nikdy ani minutu nepochyboval. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 77
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sinuhet: Můj systém podle backtestu udělá zhodnocení účtu 8K o 100% za 1 rok, vyzkoušeno mnohokrát i na jiných letech a vždy super výsledek. Takže pokud to nevyjde, tak to bude jen a jen moje chyba. Pokud čteš takové zajímavé knížky doporuč nějakou, která tě nadchla. A jestli někdo chce, mohu sem dát všechny knihy, které jsem kdy přečetl, mám skoro všechny napsané v programu OneNote včetně stručného popisu.

TRADING (backtesty):
Zrovna včera jsem testoval velmi poctivě říjen 2014 a prvních 14 dnů děs běz, samý propad a občas nějaká výhra, celkově mírně nad nulou a pak najednou obchod přesně podle plánu a zisk 800 dolarů, zde je přesně ten důvod proč být konzistentní, a nestresovat se ztrátovými obchody, nebýt konzistentní, tak ten obchod bych určitě vynechal. Teď ještě na 100% pochopit, že trh se pohybuje svým způsobem naprosto náhodně a jediné co musím dělat je brát obchody podle plánu.
Zatím jsem se naučil, že nesmím za žádnou cenu posunout PT ani SL, proto abych měl větší zisk nebo hned nevypadl z trhu. Jakmile vstoupím do trhu a vše je nastaveno podle plánu už nic nedělám a čekám na výsledek. Jednou jsem takhle vstoupil do trhu, vše zkontroloval a pak šel bavit s přítelkyní, řekl jsem jí, že teď buď vydělám nebo ne, ale že už to neovlivním a obchod jsem sledoval jen přes tablet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

z knih co sem cetl drive (ale zas tak moc jsem toho neprecetl) se mi libilo

Gunther: Zurich Axioms
Eker Harv: Jak myslí milionáři
Robert Maurer: Cesta Kaizen
Douglas: Trading in The Zone
Taleb: Černá labuť
Taleb: Zrádná nahodilost
Fantom Pitu
Beggs: YTC price action trader
Pozitivni inteligence

Ty knihy sem dej, jestli muzes, rad se podivam ....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

katzz já si tvůj žurnál taky čtu.

Z knih čtu jenom "asijskou seanci", oslovit by tě mohlo Umění války od Sun-ć(doporučuji v češtině překlad od Víta Vojty) a kniha Pěti kruhů od Mijamoto Musaši, tahle je specificky zaměřená na japonský šerm, ale studují ji japonští obchodníci a manažeři kvůli strategii a plánování. Z knih o tradingu nečtu nic a nic číst ani nebudu, bohatě si vystačím s články od finančníků a s příspěvky od svých oblíbenců tady na fóru. Jinak už pár měsíců pracuji s knihou kreslení pravou mozkovou hemisférou od Betty Edwards a tahle kniha mě v životě posunula asi nejvíc a to s ní nepracuji kvůli kreslení, to je jen vedlejší produkt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ten strach vzít/nevzít asi řeší všichni, akorát časem se s tím asi člověk naučí pracovat tak, aby to obchodování nekazilo nebo se to otupí. Mě to kazilo dost výsledky. Pak jsem zpětně prošel a zjistil, že bych klidně skončil v plusu nebo jen lehce ve ztrátě oproti pohromě. Přijde mi, že jedeš na dost vysoké RRR, což může být psychicky dost náročné - hodně ztrát v řadě. Budeš tu postovat i výsledky nebo screeny? Zkoušel si alternativní graf na ty korekce?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 katzz:
1) backtesty: jsou samozřejmě dobré, ale problém je, že tester vidí i pravou stranu. Mohem horší to pak je v reálném obchodování, aby bych schopen jasně zpozorovat a rozpoznat, že nastal onen správný okamžik a bez jakéhokoliv zaváhání vstoupit do obchodu. Reakce by měla být automatická, takže strach by při tom neměl vzniknout (jenom by to brzdil).
2) protitrendové obchody zdánlivě nabízejí velké profity, ale vyskytují se méně a jsou hůře rozpoznatelné. Pak trader opakovaně vstupuje do protisměru, ale úspěšnost je malá. Navíc: ke změně trendu během dne dojde jen málokrát, a při čekání na změnu pozornost otupí.
3) moje zkušenost je: raději obchodovat do trendu (počkat si na něj). Pak do něho opakovaně na ukončených korekcích vstupovat. Zisky jsou menší, ale jistější, a je jich více.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

katzz, ještě k tomu strachu. Nemyslím, že je dobré se snažit strach nějak snažit zlomit nebo ho ignorovat, je jasné že každý má strach, protože opouštíš svět jistot a jdeš s každým obchodem do "neznáma". Zkus ten strach přijmout a říct si jo je to v pořádku, že se "bojím". Jinak pomáhají techniky, že ten strach jakoby při normálním nádechu nosem stáhneš do žaludku a vydechneš při výdechu ústy ven. Vlastně ten negativní emocionální projev zapojíš do dýchání a tím si ulehčíš v rozhodovacím procesu při vstupu do obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, jak jsem slíbil, dávám zde seznam knížek, které jsem přečetl, není to seznam všech knih, ale jen těch co mám zapsáno, bohužel popisky už se sem nevejdou. Zvýrazněné jsou knihy, které mě nejvíc nadhchly, ale i ostatní jsou zajímavé. Ještě jsem nečetl knihu, která by mi něco nedala.

Seznam knížek pro trading (řazeno dle abecedně dle jména)
Alexander (Dr.) Elder - Vstupte do mé obchodní místnosti
Anne T. - Chamtivost bez hranic
[bold]Brett N. Steenbarger - Enhancing trader perfomance
Brett N. Steenbarger - The Daily Trading Coach[/bold]
Curtis M. Faith: Cesta želvy (Way of the Turtle)
Daniel Gladiš - Naučte se investovat
George Soros - Nové paradigma pro finanční trhy
Jack D. Schwager - Market Wizards
Jack D. Schwager - Úspěch na finančních trzích
Larry Williams - KOMPLETNÍ PRŮVODCE obchodováním komodit [I.]
Larry Williams - Jak jsem vydělal milion dolarů za rok obchodovím komodit
Larry Williams - Dlouhodová tajemství krátkodobých obdhodů
[bold]Mark Douglas - Disciplined trader - povinost pro každého tradera si přečíst
Mark Douglas - Trading in the zone - povinost pro každého tradera si přečíst
Max Gunther - Curyšské Axiomy
Nassim Nicholas Taleb - The Black Swan - o pravděpodobnosti nepravděpodobného
Petr Podhajský & Tomáš Nesnídal - Kompletní průvodce úspěšného finančníka[/bold]
Petra Růčková - Finanční analýza - metody, ukazatele, využití v praxi - 2. aktualizované vydání
Romana Nývltová, Mária Režňáková - Mezinárodní kapitálové trhy
[bold]Tomáš Nesnídal & Petr Podhajská - Jak se stát intradenním finančníkem[/bold]
Victor Niederhoffer – Průvodce spekulanta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Seznam knížek pro osobní rozvoj (řazeno dle jména autora):
Allan Pease a Barbara Peaseová - Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách
Allan Pease a Barbara Peaseová - Proč muži lžou a ženy pláčou
[bold]Andy Andrews - Cesta Davida Pondera
Dale Carnegie - Jak získávat přátelé a působit na lidi - pokud se chcete lépe naučit vycházet s lidmi doporučuji tuto knihu
Dale Carnegie - Jak se zbavit starostí a začít žít - Jak se zbavit starostí, super kniha[/bold]
Dale Carnegie Training - Jak dovést sebe i druhé k vrcholným výkonům
[bold]Dan Ariely - Jak drahé je zdarma - jak dát něco zdarma a ještě na tom vydělat...[/bold]
David Rock - Jak pracuje váš mozek
[bold]Don Miguel Ruiz - Čtyři dohody - jak se chovat v životě...
Don Miguel Ruiz & son - Pátá dohoda
Eckhart Tolle - The Power Of Now - pomocí této knihy pochopíte, proč většina lidí nežije, ale jen přežívá...
George S. Clason - Nejbohatší muž v Babylóně - jak se z chudáka stal boháč, aneb univerzální principy, které fungují kdykoliv a kdekoliv
Ivo Toman - Debordelizace hlavy - zajímavá kniha, i když se vším nesouhlasím, tak super
Ivo Toman - O úspěchu - jak uspět...
Jack Canfield - Aladinův faktor - aneb abyste uspěli, nesmíte se bát poprosit lidi o laskavost či pomoc a nenechat se odradit (dá se převést i na obchodování na burze)
Joe Karbo - Lenochova cesta k bohatství[/bold]
Joe Vitale - Svět bez hranic - jediná kniha kterou jsem nepochopil
[bold]John Gray - Muži jsou z Marsu ženy z Venuše - pokud chcete rozumět mužům a ženám (a tedy i sami sobě, doporuči přečíst)[/bold]
Josef Kirschner - Vítězit bez boje
Michael E. Gerber - Podnikatelský Mýtus
[bold]Mike Litman, Jason Oman - Rozhovor s milionáři
Nick Vujicic - Život bez hranic - aneb jak člověk bez rukou a nohou dokáže víc než lidé co mají všechny končetiny, dokáže se potápět, jezdit na surfu, sám se obléknout a hlavně je šťastný. Díky knize pochopíte, že lidé se pořád jen vymlouvají, že něco nejde, ale ono to jde...
Phillip Kotler - 10 smrtelných marketingových hříchů - nejlepší kniha o marketingu, po přečtení pochopíte co vám na firmách se kterými se setkáváte (pracovně nebo osobně) vadí[/bold]
Petr Casanova - 250 zákonů lásky
[bold]Robert Maurer - Cesta kaizen
Robert T, Kiosaky - Proč jedničkáři pracují pro trojkaře
Ricardo Sembler - Podivín - aneb jak může fungovat firma, kde si lidé volí svého šéfa, berou si dovolené kolik chtějí, chodí do práce kdy se jim to hodí, berou přesně tolik kolik si řeknou a přitom firma vydělává víc, než jakákoliv jiná firma ve stejném oboru, jedná se o skutečný příběh. Prostě když někdo chce, tak jde všechno.[/bold]
Richar Bach - Most přes navždy
[bold]Stephen M.R. Covey - Důvěra: jediná věc, která dokáže změnit vše - po přečtení knihy pochopíte, jak důležitá je důvěra, SUPER kniha!
Stephen R. Covey - 8. návyk Od efektivnosti k výjimečnosti - další SUPER kniha.
Steve Covey - Sedm návyků vůdčích osobností - první kniha ze série od spisovatele Covey, SUPER kniha
Stefan Einhorn - Umění být hodný - kniha o tom, že být hodný je skvělá věc. Pochopíte, že lidé, kteří sebou nechají zametat nejsou hodný, ty jsou prostě blbý[/bold]
Tony Buzan - Mentální mapování
[bold]Tony Hsieh - Štěstí doručeno - příběh jak z ničeho vybudovat největší online prodejnu obuv - jenže kdo by kupoval ONLINE boty - no přece celá Amerika :-)
Vladimír Procházka - Jak zbohatnout aneb co chudí nevědí - spisovatel začínal jako kydač hnoje a svoji pílí se z něj stal bohatý člověk - ehm člověk finančně nezávislý [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sinuhet: Díky za typy, většinu knih jsem přečetl, ale ty co jsem nečetl si koupím a nastuduji, jak již jsem psal, neexistuje kniha, ze které bych se nějak nepoučil, i když u nějakých je to jen jedna zajímavá věta u jiných knížek je to zajímavá prakticky každá věta.

lobo1: Také děkuji za typ, knihy si určitě zakoupím a přečtu :-)

tomas262: jojo mám dost vysoké RRR a %WIN obchodů kolem 35%, takže nic moc, ale tento můj styl obchodování jsem trénoval několik let (tři roky při škole, atd.) a na nic lepšího jsem nepřišel, bude to psychicky náročné, ale nějak to musím zvládnout :-)
Mohu klidně dát nějaké obrázky to není problém, zrovna dnes se mi povedl zajímavý obchod.
Alternativný grafy jsem zkoušel skoro všechny co existují a nejvíce mi vyhovuje 2 minutový TF.

jurko:
1) mám přesně stanovené pravidla (které jsem ještě více upřesnil) a teď obchoduji skoro mechanicky
2) zkoušel jsme FIBONACI, WOODIE CCI, FINWIN a další obchodní styly a jediný, který mi sednul je DT a DB

lobo1:
Strach necítím přímo, je to spíš něco jako ve stylu, "tohle bych neměl brát, to asi nevyjde", ale řídím se podle knihy "Feel the fear and do it anyway" cítím strach, ale udělám to tak jako tak.

Poslední dobou trénuji intenzivě osobní sebedůvěru (dělal jsem to i předtím, ale teď to dělám důsledněji). Například řeknu si, dnes budu backtestovat zbytek měsíce říjen 2014 a udělám to za každou cenu. Nebo řeknu si, že si půjdu večer zaběhat a jdu i když prší. Při obchodování si řeknu, dnes musím dodržovat obchodní plán a hle ono to funguje, za poslední dva dny (vím že to nic neznamená) 3 obchody z toho dva vítězné, ale nebýt odhodlán dodržovat svůj plán, tak ty vítězné obchody jsem nevzal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bohužel nemohu editovat svoje příspěvky, tak ještě jednou:

Všechny knihy, které tu kdo zmínil jsem si dal na Amazonu do knihy na přání, takže si je všechny dříve nebo později. Nejvíce se těším na knihy, které čtou tradeři, ale přitom nejsou pro ně prvotně určené.

Můj včerejší výdělečný obchod
Vytvořil se pattern DB:
- Vstup na hodnotě 17.449, PT na HIGH dne na hodnotě 17.492, PT tedy 43 bodů
- SL 6 bodů od vstupu, RRR 1:7,17
- B/E+1 na hodnotě +30 bodů od vstupu (tedy 60% z celkového obchodu, zaokrouhleno na číslo dělitelné 5 bezezbytku)

Nákupní příkaz jsem dal 2 body nad LOW dne, protože velmi často se trh nedostane přesně na hodnotu, kde byl LOW dne nebo poslední swing. Celkové SL mi dle backtestů vychází na 6 bodů. Časem chci vymyslet kdy se bude SL měnit dle volatility trhu, ale to až budu schopen bez problému dodržovat svůj obchodní plán. Zatím se snažím dělat vše co nejjednodušeji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...