Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Katzz - můj obchodní žurnál a plán do budoucna


katzz

Doporučené příspěvky

Ahoj,
omlouvám se, že píšu po delší době, bohužel nebylo co psát a ani teď nemám žádné novinky. V prosinci jsem se rozhodl, že nebudu obchodovat vůbec, v práci jsme měli plno školení na nový software, která končila vždy velmi pozdě a nešlo abych na ně nechodil, jednou jsem to zkusil vynechat a byl z toho velký problém. Také jsme měli několik večírků, těm jsem se chtěl úplně vyhnout, ale nešlo to, protože šéf mi dal za úkol některé z nich zorganizovat. Příští rok si to hold budu muset lépe zorganizovat.

Od ledna jedu zase normálně papertrading, za tento měsíc jsem ve ztrátě cca 170 dolarů (a ke konci měsíce můžu skončit i v zisku), takže to není nic hrozného, bohužel celkem jsem ve ztrátě 550 dolarů, ale dávám to za vinu mé nekonzistenci.
Přemýšlel jsem, jestli obchodování má vůbec smysl, když v papertradingu nevydělávám, ale řekl jsem si, že vše chce čas a časem to bude lepší a lepší jako se vším co jsem kdy dělal, nejdůležitější ze všeho to je nevzdat!

Vzpomněl jsem na jedno období kdy mi bylo kolem 19 let a já si říkal, že obdivuji mého bratra, který se domluví anglicky, a že bych se chtěl taky aspoň jedním jazykem někdy domluvit, ale říkal jsem si, že to nikdy nezvládnu. Pak jsem přestal přemýšlet o tom, že to nezvládnu a začal jsem chodit na různé kurzy angličtiny, sehnal jsem si plno knih o tom, jak se učit jazyky. Když jsem se naučil relativně dobře anglicky, řekl jsem si, že bych se mohl naučit i další jazyky, němčinu jsem si jen zopakoval, tu jsem se učil i na základní škole, ale italština byla složitá, po dvou letech učení jsem zjistil, že sice něco umím, ale nedomluvím se, při čtení složitějšího textu ničemu nerozumím a při cvičení gramatiky mi jsem dělal plno chyb, a tak jsem to chtěl vzdát, ale nakonec jsem to neudělal. Teď po několika letech učení se celkem bez problému domluvím a čtu knížky (i když potřebuji často slovník), a to vše jen díky tomu, že jsem to nevzdal a dal tomu čas, pevně doufám, že s burzou to bude podobné :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 77
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

katzz,

v tradingu je třeba vytrvat, ale současně je potřeba zužitkovávat stávající informace a snažit se neustále posouvat dál.

S intradenním obchodováním byste měl vydělávat většinu dnů, rozhodně na týdenní bázi. Pokud toho nejste schopen na paperu dosáhnout, tak bych se daného přístupu úplně nedržel - přijde mi to jako ztráta času. Pro výdělky na měsíční/roční bázi je pak lepší obchodovat třeba swingově akcie, které sice nebudou přinášet takové zhodnocení, ale budou zase časově méně náročné. Prostě cest je celá řada.

Díval jsem se na Vaše intradenní obchody a podle mě vstupujete hrozně opožděně - tedy už s "davem" a v místech, na které se v dnešních trzích již zaměřují nejrůznější automaty zaujímající protipozice. V dnešních trzích je potřeba vstupovat výrazně proaktivněji - podívejte se na videa některých mých obchodů co jsem publikoval třeba i na youtube - www.youtube.com/user/financnikcz

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

katzz,

nemám sice takové zkušenosti a nadhled jako Petr , ale zkusím přispět

osobně mi hodně pomohlo v posledních cca 2-3 měsících přidání vteřinového grafu. Od půlky listopadu jsem měl podobný režim jako ty, určité změny v práci, čas před vánocema atd., takže jsem poměrně unavený večer sedal ke grafům a projížděl si situace, které znamenaly dobrou vstupní oblast . Nemyslím samozřejmě kdekoliv se trh otočil, ale kde to dávalo "FIMS" smysl (zadní hrana FIMS baru, high dne atd.). Docela mě to zase nakoplo a posunulo. Osvobodil jsem se na čas od presu jestli obchod bude úspěšný, treninkově jsem vstupoval ve sledovaných oblastech - nešlo mi o falešnou superúspěšnost (věděl jsem na replay minimálně podvědomě co se stane - že se trh v této oblasti otočí), ale o nalezení opakovatelných situací, které dávají výhodu.

Začal jsem pak vidět situace, které tady chlapi úspěšně publikují - procházím si jejich vstupy, některé grafy se hůř čtou, některé jsou hůř zdokumentované, a některé jsou super čitelné, některé situace mě nenadchnou a na některých vidím přesně to, co chci vidět. Ty co jsou hůře zdokumentované si jde zkontrolovat na "svém zobrazení" grafu, vše si dokumentuju do One note.

To samo ještě nezaručuje, že to člověk dokáže bezchybně exekuovat, ale je to aspoň pro mě slušný krok dopředu.
Snad Ti to pomůže

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...