Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodování s malým účtem


Doporučené příspěvky

Čím déle obchodujeme, tak tím více máme zkušeností a tím pádem můžeme obchodovat s nízkým účtem. Samozřejmě po deseti letech si mohu dovolit něco uplně jiného než po čtyřech letech obchodování.
Pokud vím, že propad na účtu je např. pouze nějakých 200$ na DJ v období vysoké volatility, pak není problém mít velmi nízký účet. S jedním kontraktem se dá i na tomto levném trhu udělat v průběhu dne slušný zisk. Z toho plyne i poměrně vysoké zhodnocení účtu. Samozřejmě pokud chceme kombinovat různé metody výstupu, pak musíme obchodovat více kontraktů a mít nutně účet větší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě bych se chtěl zmínit, že v průběhu let nám stoupne i úspěšnost obchodů. To má velmi pozitivní vliv na psychiku.
V začátcích se pohybovala kolem 30%. Postupně stoupala na 50, 60, atd. Nyní na 12 obchodů je jen jeden ztrátový. Bohužel ty těžké začátky, než pochopíme co a jak, období frustrace, apod. si každý musí protrpět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak:

Když už se bavíme o tom vlivu na psychiku..Periodicky jsme nucen přemýšlet o tom, zda je obchodní systém stále obchodovatelný. Zda-li funguje v dnešních trzích. Zda je to, co jsem se naučil před pár léty (měsíci, týdny..) stále aktuální..zvláště, když má člověk malý účet a nechce ztrácet..Zřejmě proto ta přemýšlivost..Ano, člověk ví, že je to hloupost pořád přemýšlet nad tím, zda to funguje, ale přesto přemýšlí. Asi nutkání z podvědomí..

Máte na to někdo nějaký recept? :)

Děkuji,
AJadio

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AJAdio, toto je hodně závislé na tom, jakým způsobem obchoduješ. Čím je tvůj přístup mechaničtější, tím se to, co popisuješ, může opravdu stát. Čím jsi schopný obchodovat více diskrečně (do určité míry) se zapojením tisíců nakoukaných hodin a schopností číst aktuální charakter trhu, tím se naopak tato pravděpodobnost snižuje.

Receptem pro diskrečního tradera je dle mě čas strávený sledováním trhů, obchodováním a přemýšlením o nich ze správného úhlu pohledu. Toto sledování trhu podle mých zkušeností ale musí být co nejkoncentrovanější - opravdu být schopný nedělat při obchodní seanci nic jiného. Proto si myslím, že je nutné, aby si každý trader našel dobu, kdy je schopný takto obchodovat. Já např. obchoduji pouze 1. hodinu po otevření DAX a TF, případně někdy ropu.
Více není potřeba. Pouze v této jedné hodině je potenciál pro zisky ohromný a je stále na čem pracovat.

Nevím, jestli jsem pomohl, je to spíše takové zamyšlení.
Abych nebyl úplně od tématu, tak i při dnešní volatilitě obchoduji TF se stop-lossem o velikosti 10-15 ticků. Ztrát v řadě mám max. 3. Z toho vyplývá, že by mi stačil účet o velikosti několika málo dolarů. Je ale možné s něčím takovým počítat na začátku live kariéry bez každodenního vedení nějakým mentorem, jehož styl nám sedne? To si nemyslím.

Vše chce čas, v případě tradingu toto platí dvojnásob...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

já si také myslím, že bez potřebných nakoukaných hodin je teorie zcela k ničemu. Jen se někdy přistihnu na pochybách, zda to, JAK to dělám (backtesty, analýzy,.), je v souladu s aktuální realitou trhů.

I tady na serveru je mnoho informací o tom, že každý trader si musí nejprve nalézt to, co mu sedí a s vhodně zvoleným money managementem a řízením obchodu lze prakticky s jakýmkoliv systémem stabilně vydělávat - ovšem ty pochyby zcela eliminovat nelze. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 m1LHAUS:

Ahoj,
co konkretne chces vedet ? Ale moc toho necekej, ze zkusenosti vim ze se to pak zvrtne ve flame kdy jedni (vetsinou
ti co o tom moc nevi a neobchoduji tak) tvrdi jak je to na nic, a ti druzi kteri tomu neveri :) Jenom ti hned zkraje
povim jedno.. jestli teprve "hodne" zacinas, tak na to spis zapomen, protoze je to dost tezke byt takovym zamestnancem.

Je tam nastaven takovy RM a MM, ze ti to bude delat velke problemy. Na druhou stranu je to vyhodne v tom, ze kdyz
napr. nesplnis jednu z nekolika podminek a rekneme ze se nekvalifikujes pro dalsi obchodovani, muzes ucet za relativne maly peniz resetnout a dat to znovu. Schvalne nerikam "zkusit znovu".. protoze o zkouseni toto moc neni. Tady musis uz mit system nejlepe 70% win a vice, PF nekde kolem tri a RRR taky tak. Pak je sance ze to zvladnes, ale znovu.. za opravdu velmi prisneho dodrzovani RM a MM. O tom to vlastne cele je. Aby ses naucil RM a MM... na tom to stoji a pada. Musis mit dost presne spocitane (zbacktestovane) pocty kontraku pro ten ktery trh, DD, denni DD, atd.
Podminky se lisi firma od firmy, da se to pomerne lehce najit na netu. Mas dane napr. jen urcite trhy, nesmis obchodovat v urcite fundamenty, atd. Na druhou stranu support velmi kvalitni, pri sebemensim problemu se o tebe staraj hned tri ctyri lidi zaraz :), pri vypadku dat vzali obchod na sebe a ztratu vyrovnali.. snazi se abys obchodoval dobre.. logicky.. generujes penize i jim, proto i ty relativne prisne vstupni podminky. Zkratka kdyz mas dobrej system a myslis si ze uz vis vsechno, tak tam zjistis ze ti prave chybi ten posledni kaminek... Risk a money management... a tam te to donuti doladit k obrazu svemu.. teda vlastne tvemu :) Nizke komise na urovni nejnizsich komisi tu bezne znamych brokeru, a deleni zisku je z meho pohledu vic nez ferove. No a nakonec jeste jedno info, ktere jeste asi dlouho neuzijes, zisky danis uplne jinak nez je tu vseobecne zminovano (15% zisku apod.), ale i tak je to podle meho docela dobry program.

Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Rob99,
zajímalo by mne,jaké máš osobni zkušenosti z prop tradingem?Sám jsem kontaktoval za posledni roky nekolik prop firem z USA nebo Evropy,ale moje zkušenosti jsou dost negativní,buď se jednalo o firmu,která mi chtěla hlavně prodat nejaký edukačni program pro začátečníky,což opravdu po 12 letech obchodování nepotrebuju nebo se jednalo o nějakou novou firmu z ostrůvku z Karibiku,která žije z poplatku za soft a komise a pak ta posledni skupina,která je alespoň trochu seriózní vyžaduje nejaký základní vklad 5-10 k Usd a hlavně absolvování exam series 56 nebo 7.
Nemám žadný problem s doložením reálného obchodního úctu od roku 2005 u IB,ale moje osobni zkusenost s raise capital for trading je zatim spíše negativní.Budu rád,pokud mi někdo s osobni zkušenosti poradí.

Diky

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Pk80:

Ahoj,
nevim sice co je to prop trading, ale jestli mas na mysli to co jsem popsal vyse, tak zkusenosti mam kladne, jak jsem
popsal vyse. Zadne skoleni jsem si nemusel koupit, a uz vubec ne davat nejaky vklad. Musis lip a presneji hledat.
Nebudu sem davat zadny odkaz. Jednak nevim jestli se to smi, a druhak.. kdyz chces timto zpusobem obchodovat,
tak najit seriozni firmu tohoto typu je z tech potizi na trase ta nejmensi.

Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahojte, som uplny zaciatocnik, obchodoval som hlavne akcie a etf dlhodobo drzal - celkom uspesne, financnika sledujem uz niekolko rokov, teoreficky mam nacitaneho dost, no stale bez praxe v oblasti diskrecnejo tradingu, moja otazka je maly ucet je vo vasom ponimani ucet o velkosti kolko tis USD? Druha otazka, ak chcem zacat je Petrov orderflow system /kedze mi viac vyhovuje skumat volume atd.../ vhodny pre uplneho zaciatocnika ako ja, alebo by som sa mal preluskat najprv finwinom? Dakujem za nazor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jarik12 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahojte, som uplny zaciatocnik, obchodoval som
> hlavne akcie a etf dlhodobo drzal - celkom
> uspesne, financnika sledujem uz niekolko rokov,
> teoreficky mam nacitaneho dost, no stale bez praxe
> v oblasti diskrecnejo tradingu, moja otazka je
> maly ucet je vo vasom ponimani ucet o velkosti
> kolko tis USD? Druha otazka, ak chcem zacat je
> Petrov orderflow system /kedze mi viac vyhovuje
> skumat volume atd.../ vhodny pre uplneho
> zaciatocnika ako ja, alebo by som sa mal preluskat
> najprv finwinom? Dakujem za nazor

Na tvoju 1 otázku ti odpoviem otázkou. Aký trh by si chcel obchodovať?
Na tvoju 2 otázku ty sa musíš rozhodnúť ak ti vyhovuje viac orderflow tak sa zameraj na orderflow.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obelix Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jarik12 Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ahojte, som uplny zaciatocnik, obchodoval
> som
> > hlavne akcie a etf dlhodobo drzal - celkom
> > uspesne, financnika sledujem uz niekolko
> rokov,
> > teoreficky mam nacitaneho dost, no stale bez
> praxe
> > v oblasti diskrecnejo tradingu, moja otazka
> je
> > maly ucet je vo vasom ponimani ucet o
> velkosti
> > kolko tis USD? Druha otazka, ak chcem zacat
> je
> > Petrov orderflow system /kedze mi viac
> vyhovuje
> > skumat volume atd.../ vhodny pre uplneho
> > zaciatocnika ako ja, alebo by som sa mal
> preluskat
> > najprv finwinom? Dakujem za nazor
>
> Na tvoju 1 otázku ti odpoviem otázkou. Aký trh by
> si chcel obchodovať?
> Na tvoju 2 otázku ty sa musíš rozhodnúť ak ti
> vyhovuje viac orderflow tak sa zameraj na
> orderflow.
>
To Obelix:
1. Vidim to skor na nejaky futures na akciovy indes, najskor zrejme S&P mini...nazor?
2. Pravda :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...