Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Petr K. – cesta k automatizovanému hodnocením 57 % p.a. pomocí NinjaTraderu [rozhovor]


Doporučené příspěvky

Zdravim,

vyborny clanek, pekna prace, gratuluji.

Zaujala mne zkusenost se SpeedyTradingServers. Cetl jsem mnoho velmi rozdilnych nazoru/komentaru/zkusenosti. Kazdopadne to asi ale zavisi dost na pouzitem brokerovi a jeho nastaveni. Vzhledem k tomu, ze prikazy z platformy jdou na server brokera, nikoli burzy, je asi blizkost/rychlost na server burzy vlastne nedulezita, ale spise blizkost/rychlost k serverum brokera. Ve vasem pripade AMP, ktery ma myslim server centrum tez v Chicagu to je asi vice mene zamenitelne. Napriklad Interactive Brokers prirazuje zakazniky z Evropy standartne na server centrum v Anglii a tim padem server v Chicagu muze byt asi i kontraproduktivni.

Navic vim, ze prave AMP poskytuje pronajmy kolokacnich serveru myslim od 99USD/mes. kde je prave rychlost exekuovanych prikazu asi nejrychlejsi vzhledem k tomu, ze platforma bezi nejspise ve stejnem server centru, jako vlastni exekucni servery AMP. Zvazoval jste i tuto moznost?

Prijemny den.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

ano zvažoval jsem možnost serveru přímo u AMP. V době kdy jsem spouštěl AOS bylo Speedy pro mne výhodnější. AMP nabízelo za 99USD jen 1 jádro a  2GB RAM. Což je na provoz NT už opravdu na hraně spíš málo.  Speedy mělo za 100USD 2 jádra a 4GB RAM což už na provoz stačilo. Navíc jak píšete AMP servery v Chicagu a Speedy servery také v Chicagu. Vyděl jsem opravdu znatelný rozdíl v rychlosti na AMP servery z Čech kolem 100-300ms, ze serverů Speedy 1-2ms. Každopádně hosting u AMP jsem zatím nezkoušel a rychlost neměřil , za sebe můžu říct u Speedy zatím spokojenost. Každopádně bych se vyzkoušet hosting u AMP nebránil, možná k tomu dojde.   

Přeji hezký den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 13. 3. 2017 at 10:45, cyberg napsal/a:

57% můžu udělat i za měsíc...

Také se divím, že po tolika letech fungování finančníka se tady někdo chlubí zhodnocením 57% za rok, přičemž by se dalo očekávat tak jak říkáte - 57% za měsíc, což by bylo určitě důstojnější všem těm motivačním článkům.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 minute ago, krakra2 napsal/a:

Také se divím, že po tolika letech fungování finančníka se tady někdo chlubí zhodnocením 57% za rok, přičemž by se dalo očekávat tak jak říkáte - 57% za měsíc, což by bylo určitě důstojnější všem těm motivačním článkům.

krakra - děláte trading tolik let a stále se motáte v tomto nesmyslném kruhu myšlení?

Pak prostě financnik.cz skutečně není server pro Vás. Konzistentní profitabilita na úrovni desítek procent ročně automaty je naprosto luxusní zhodnocení. Nebavím se tady o tom, že jde samozřejmě s určitým štěstím občas proměnit pětset dolarů do tisíce za měsíc. Samozřejmě, z tohoto pohledu jde lecos. Pokud ale hodnotíte větší účty, tak je dobrý skutečně realistický pohled na věc. Ostatně stačí se podívat třeba na http://www.worldcupchampionships.com/live-stats-3 kde lidé riskují 10tisíc dolarů pro zviditelnění a obchodují s risk managementem nastaveným na režim "vše nebo nic". Jeden, dva lidi pak mají zhodnocení několik set procent ročně, drtivá většina pak desítky.

Tedy jinak řečeno - pokud v trhu hledáte zhodnocení na úrovni konzistentních 50% měsíčně tak, abyste se tím mohl živit, tak je to nerealistické a trhy takto nefungují. 

A myslím, že 50% p.a. automaty je něco, co za motivaci opravdu stojí....

  • Líbí se 2
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajímavý článek,

já bych také potřeboval spoustu věcí zautomatizovat, ale nevím jak začít. Obchoduji také v NT , ale nejsem programátor. V článku se píše o programování  v C+... nebylo by možné nějak napsat na co se zaměřit v programování, jak začít, kterou literaturou atd. Děkuji a gratuliji ke krásnému úspěchu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

16 hours ago, petr said:

krakra - děláte trading tolik let a stále se motáte v tomto nesmyslném kruhu myšlení?

Pak prostě financnik.cz skutečně není server pro Vás. Konzistentní profitabilita na úrovni desítek procent ročně automaty je naprosto luxusní zhodnocení. Nebavím se tady o tom, že jde samozřejmě s určitým štěstím občas proměnit pětset dolarů do tisíce za měsíc. Samozřejmě, z tohoto pohledu jde lecos. Pokud ale hodnotíte větší účty, tak je dobrý skutečně realistický pohled na věc. Ostatně stačí se podívat třeba na http://www.worldcupchampionships.com/live-stats-3 kde lidé riskují 10tisíc dolarů pro zviditelnění a obchodují s risk managementem nastaveným na režim "vše nebo nic". Jeden, dva lidi pak mají zhodnocení několik set procent ročně, drtivá většina pak desítky.

Tedy jinak řečeno - pokud v trhu hledáte zhodnocení na úrovni konzistentních 50% měsíčně tak, abyste se tím mohl živit, tak je to nerealistické a trhy takto nefungují. 

A myslím, že 50% p.a. automaty je něco, co za motivaci opravdu stojí....

nevraviac o tom ze priemer zhodnotenia na worldcupchampionships od roku 1984 (podla tabulky) je na urovni 200% (ak si odmyslime larryho extremy:) ) a to si dovolim tvrdit, vzhladom na sutaz, predsa len s pouzitim agresivnejsieho MM akoby realne clovek zniesol

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 18 hodinami, petr napsal/a:

krakra - děláte trading tolik let a stále se motáte v tomto nesmyslném kruhu myšlení?

Pak prostě financnik.cz skutečně není server pro Vás. Konzistentní profitabilita na úrovni desítek procent ročně automaty je naprosto luxusní zhodnocení. Nebavím se tady o tom, že jde samozřejmě s určitým štěstím občas proměnit pětset dolarů do tisíce za měsíc. Samozřejmě, z tohoto pohledu jde lecos. Pokud ale hodnotíte větší účty, tak je dobrý skutečně realistický pohled na věc. Ostatně stačí se podívat třeba na http://www.worldcupchampionships.com/live-stats-3 kde lidé riskují 10tisíc dolarů pro zviditelnění a obchodují s risk managementem nastaveným na režim "vše nebo nic". Jeden, dva lidi pak mají zhodnocení několik set procent ročně, drtivá většina pak desítky.

Tedy jinak řečeno - pokud v trhu hledáte zhodnocení na úrovni konzistentních 50% měsíčně tak, abyste se tím mohl živit, tak je to nerealistické a trhy takto nefungují. 

A myslím, že 50% p.a. automaty je něco, co za motivaci opravdu stojí....

Děkuji Petře za odpověď, Vážím si toho že jste nechal můj příspěvek nechal zveřejnit a že jste na něj vůbec odpověděl.

Budete mít asi pravdu, že financnik.cz asi opravdu nebude pro mě.

Kladu si otázku, pro koho byl finančník před dávnou dobou, když si přečtu dnes již notně vousaté články: http://www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/komodity-daytrading-obchodujte-mene.html  , předpokládáte zisky kolem půl milionu Kč za měsíc, při práci pouhé 2,5 hodiny denně! (10 kontraktů), to je ročně 6 000 000 Kč, aby to bylo zhodnocení těch 50% ročně, byl by třeba kapitál 12 000 000 Kč.

Dříve byly také články o životě v exotických zemích atd., o drahých autech a super životním stylu, na to vše ale zhodnocení 50% ročně stačí, ale sorrry - kapitál kolem 10 milionů je přece běžnej takže vlastě reálné to je.

To je vše ale v rozporu, s tím, že bylo tvrzeno, že to lze dělat i s malými účty.

Kam se podělo to "vydělat více peněz"? - kde to je, aha to si vzal Tomáš Nesnídal, který na tom ohledně zhodnocení nebyl o moc lépe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

24 minutes ago, krakra2 napsal/a:

Děkuji Petře za odpověď, Vážím si toho že jste nechal můj příspěvek nechal zveřejnit a že jste na něj vůbec odpověděl.

Budete mít asi pravdu, že financnik.cz asi opravdu nebude pro mě.

Kladu si otázku, pro koho byl finančník před dávnou dobou, když si přečtu dnes již notně vousaté články: http://www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/komodity-daytrading-obchodujte-mene.html  , předpokládáte zisky kolem půl milionu Kč za měsíc, při práci pouhé 2,5 hodiny denně! (10 kontraktů), to je ročně 6 000 000 Kč, aby to bylo zhodnocení těch 50% ročně, byl by třeba kapitál 12 000 000 Kč.

Dříve byly také články o životě v exotických zemích atd., o drahých autech a super životním stylu, na to vše ale zhodnocení 50% ročně stačí, ale sorrry - kapitál kolem 10 milionů je přece běžnej takže vlastě reálné to je.

To je vše ale v rozporu, s tím, že bylo tvrzeno, že to lze dělat i s malými účty.

Kam se podělo to "vydělat více peněz"? - kde to je, aha to si vzal Tomáš Nesnídal, který na tom ohledně zhodnocení nebyl o moc lépe.

S diskréčními přístupy a menšími účty lze dělat vyšší zhodnocení než 50% p.a. Ale 50% měsíčně mi i tak přijde jako dost nereálná představa. Vy jste reagoval na AOS, tam mi přijde uvedené zhodnocení jako naprosto adekvátní vynaloženému úsilí.

Já jsem nikdy netvrdil, že s malým účtem lze žít život plný luxusu. To tvrdíte Vy a už asi 10 let se snažíte na toto najít ten svatý grál a nenecháte si poradit.

S malým účtem lze začít. S malým účtem a rozumným zhodnocením můžete začít spravovat další kapitál. Pokud budete mít robustní a ověřenou strategii s kontrolovaným riskem tak dnes není problém na ní získat kapitál v řádech třeba statisíců dolarů atd. atd. Vše je jen o úhlu pohledu kde je těch "víc peněz".

 

 

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 minute ago, petr napsal/a:

S diskréčními přístupy a menšími účty lze dělat vyšší zhodnocení než 50% p.a. Ale 50% měsíčně mi i tak přijde jako dost nereálná představa. Vy jste reagoval na AOS, tam mi přijde uvedené zhodnocení jako naprosto adekvátní vynaloženému úsilí.

Já jsem nikdy netvrdil, že s malým účtem lze žít život plný luxusu. To tvrdíte Vy a už asi 10 let se snažíte na toto najít ten svatý grál a nenecháte si poradit.

S malým účtem lze začít. S malým účtem a rozumným zhodnocením můžete začít spravovat další kapitál. Pokud budete mít robustní a ověřenou strategii s kontrolovaným riskem tak dnes není problém na ní získat kapitál v řádech třeba statisíců dolarů atd. atd. Vše je jen o úhlu pohledu kde je těch "víc peněz".

 

 

Tak to se omlouvám!, ano na AOS je 50% dost, ale obecně dost málo na to abych se nějakými AOSy vůbec zabýval.

Jednou v hospodě mi jeden člověk říkal: "se ti divím jseš programátor a a nemáš rád AOSy", a já jsem mu odpovědě: "mám rád věci podle toho jak mi jsou užitečné, 50% ročně je mi k úplně k hovnu".

 

Jinak se samozřejmě divím a nechápu tu současnou módu AOSů... ale to je asi jenom moje věc.

Děkuji

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...