Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Čtyři kroky k úspěšnému obchodování


Doporučené příspěvky

Super článok. Ešte by som doplnil, že si treba spraviť vo vlastnej hlave poriadok aj v tom, čo chcem vlastne vďaka tradingu dosiahnuť. Na čo chcem použiť zarobené peniaze? Ako chcem využiť získanú slobodu a čas? Pretože trading by zrejme nemal byť cieľom, ale prostriedkom k dosahovaniu iných cieľov. A tie iné ciele sa nemusia niekedy definovať ľahko. A tak sa potom môžeme ocitnúť v situácii, že máme vďaka tradingu peniaze, máme veľa času, ale teraz čo s tým? Prečo som to vlastne chcel? :) 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 2 hodinami, divadrapsak napsal/a:

.....  v kontrastu s mnoha jinými obchodníky, kteří sice mají vysoké platy, ale v tradingu se roztřesou před ztrátou pár set dolarů, protože by jim to mohlo ohrozit splácení druhého leasingu nového BMW pro manželku ...tak to mne pobavilo nejvice a popadam se za bricho smichy... :-D

 

Jj taky jsem se zasmál :) no střízlivím pomalu , ale jistě . . . .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 10 hodinami, repy napsal/a:

Super článok. Ešte by som doplnil, že si treba spraviť vo vlastnej hlave poriadok aj v tom, čo chcem vlastne vďaka tradingu dosiahnuť. Na čo chcem použiť zarobené peniaze? Ako chcem využiť získanú slobodu a čas? Pretože trading by zrejme nemal byť cieľom, ale prostriedkom k dosahovaniu iných cieľov. A tie iné ciele sa nemusia niekedy definovať ľahko. A tak sa potom môžeme ocitnúť v situácii, že máme vďaka tradingu peniaze, máme veľa času, ale teraz čo s tým? Prečo som to vlastne chcel? :) 

vyborna uvaha a postreh :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 16 hodinami, sevig napsal/a:

super, prodam byt a jdu do toho

TO neni moc rozumni,

 vzhledem na to ze na to aby ste mohol pokojne obchodovat potrebujete byt financne v pohode. tj nemuzete citit financny tlak. Pokad predate byt a budete muset jit do pronajmu si myslim ze ten komfort vo vasej mysly bude narusen.

Predse clovek ma zakladny potreby a jednou z nich je mit zabezpecene bydlleni. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 2 hodinami, stranger napsal/a:

TO neni moc rozumni,

 vzhledem na to ze na to aby ste mohol pokojne obchodovat potrebujete byt financne v pohode. tj nemuzete citit financny tlak. Pokad predate byt a budete muset jit do pronajmu si myslim ze ten komfort vo vasej mysly bude narusen.

Predse clovek ma zakladny potreby a jednou z nich je mit zabezpecene bydlleni. 

Proč by měl člověk cítit finanční tlak proto, že prodá byt? sevig nepsal, že prodá svůj jediný byt. 

Řada lidí má dnes několik nemovitostí. Ty pronajímá. Trading může být cesta, jak dělat věci efektivněji a třeba se diverzifikovat.

Jinak co se bydlení týče. Já jsem třeba dlouhou dobu žil v nájmech a nevnímám to jako něco negativního. Nechtěl jsem se fixovat a mj. jsem právě třeba úspory točil v různých komerčních aktivitách. Na rozdíl od mých známých, kteří už od 25 spláceli hypotéku, ale měli pocit že bydlí ve svém. Ovšem hypotéku splácejí do dnes (a budou ještě mnoho let) a často je to blokuje v tom jít trochu agresivněji za svými sny.

Tady skutečně neexistuje jediný recept na úspěch. Je ale dobré dívat se na věci z různých pohledů.

Ať se daří!

  • Líbí se 2
Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 hour ago, petr napsal/a:

Proč by měl člověk cítit finanční tlak proto, že prodá byt? sevig nepsal, že prodá svůj jediný byt. 

Řada lidí má dnes několik nemovitostí. Ty pronajímá. Trading může být cesta, jak dělat věci efektivněji a třeba se diverzifikovat.

Jinak co se bydlení týče. Já jsem třeba dlouhou dobu žil v nájmech a nevnímám to jako něco negativního. Nechtěl jsem se fixovat a mj. jsem právě třeba úspory točil v různých komerčních aktivitách. Na rozdíl od mých známých, kteří už od 25 spláceli hypotéku, ale měli pocit že bydlí ve svém. Ovšem hypotéku splácejí do dnes (a budou ještě mnoho let) a často je to blokuje v tom jít trochu agresivněji za svými sny.

Tady skutečně neexistuje jediný recept na úspěch. Je ale dobré dívat se na věci z různých pohledů.

Ať se daří!

Vy si pořád myslíte, že trading je pro každého jenom jedna z jeho aktivit. Vaši čtenáři, ale i většina z těch co zkoušejí na burze vydělat hodně peněz, ale mimo zaměstnání žádné příjmové aktivity nemají a to z jednoho důvodu - žádné je nenapadly, žádné nevymyslely, k ničemu se nenachomejtli. Bohužel v hodně případech ani nemají "koule" na to se do ničeho pustit.

Je známá věc, že úspěšnost v tradingu je nízká:(, tak ten kdo kvůli tradingu prodá byt a výnos z jeho prodeje investuje do tradingu statisticky skončí tak že nemá byt ani peníze z jeho prodeje. Statistika je neúprosná bohužel.:(

 

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...