Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodování s využitím COT reportu


Doporučené příspěvky

Od FIMS jsem přešel k obchodovaní swingovému a spreadům, kde používám pouze COT a prize action naučený z FIMS a nemůžu si vynachválit. Na druhou stranu mě zase tohle obchodování učí jak důležité je dělat hypotézy na vyších timeframe ( hodina, den) takže se zase vrátím k FIMS s uplně jiným pohledem. Vše do sebe krásně zapadá a poslední dobou mám pocit, že i když to jsou různé druhy obchodování tak to důležité jádro je stejné. Možná bych i doporučil všem co dělají FIMS aby začali na swingovém obchodování a vžili si do krve důležitost vyššího timeframe...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Při obchodování spreadu a swing použivám COT tydenní time frame a k prize action a doladění vstupu pak denní a hodinové bary. U FIMS jsem používal 2min a pak půlhodinové a problém byl v tom, že váhu 80% jsem dával tomu 2minutovému a ten zbytek těm vyšším..dnes bych to dělal naopak protože při sledování těch swingu vidím krásně jak trhy reagují na ty hodinové a denní bary a pak máte uplně jiný pocit (comfort zone) při vstupu do toho obchodu, když tomu věříte a to je podle mne jedna z nejdůležitějších věcí....

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

V prve rade dekuji Petrovi za dalsi zajimavy podmet ke studiu.

Mam k tomu jednu otazku ohledne COT ratio o kterem se zminujete. Pisete ze to vychazi z pozic velkych zpracovatelu, konkretne z pomeru jejich Long a Short pozic. Zkousel jsem si v Tradestation rychle naprogramovat toto ratio, ale ani zdaleka se nedostavam ke grafu, jaky mate ve svych printscreenech. Muzete zde publikovat trochu vice podrobne jak toto ratio pocitate? Pokud vezmu vas popis, tak jednoduchy long/short pomer velkych zajistovatelu dava tento graf: (zamerne je to stejny trh ropy, aby grafy byli porovnatelne). Predem diky.

COT long-short.JPG

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 2 hodinami, vladaf napsal/a:

V prve rade dekuji Petrovi za dalsi zajimavy podmet ke studiu.

Mam k tomu jednu otazku ohledne COT ratio o kterem se zminujete. Pisete ze to vychazi z pozic velkych zpracovatelu, konkretne z pomeru jejich Long a Short pozic. Zkousel jsem si v Tradestation rychle naprogramovat toto ratio, ale ani zdaleka se nedostavam ke grafu, jaky mate ve svych printscreenech. Muzete zde publikovat trochu vice podrobne jak toto ratio pocitate? Pokud vezmu vas popis, tak jednoduchy long/short pomer velkych zajistovatelu dava tento graf: (zamerne je to stejny trh ropy, aby grafy byli porovnatelne). Predem diky.

COT long-short.JPG

@vladaf já psal "Můžeme vyjít například z indikátoru COT Total Position a podrobněji se podívat na pozice velkých spekulantů. Například z pohledu poměru jejich long a short pozic. ". Tedy ten poměr v grafu je z pozic NonCommLong / NonCommShort.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 3/27/2017 at 9:33 AM, buj014 said:

Od FIMS jsem přešel k obchodovaní swingovému a spreadům, kde používám pouze COT a prize action naučený z FIMS a nemůžu si vynachválit. Na druhou stranu mě zase tohle obchodování učí jak důležité je dělat hypotézy na vyších timeframe ( hodina, den) takže se zase vrátím k FIMS s uplně jiným pohledem. Vše do sebe krásně zapadá a poslední dobou mám pocit, že i když to jsou různé druhy obchodování tak to důležité jádro je stejné. Možná bych i doporučil všem co dělají FIMS aby začali na swingovém obchodování a vžili si do krve důležitost vyššího timeframe...

 

On 3/27/2017 at 10:15 AM, petr said:

Hezky napsáno. Sám mohu podobné zkušenosti potvrdit.

Jakmile člověk přijme určitý pohled na trh, je možné jej aplikovat přes různé styly tradingu a různé timeframe.

COT taky sleduju a je to určitě fajn pomocník pro obchodování jak samotných komodit či komoditních spreadů, se kterými jsem díky finančníku před 5 lety začínal svoji cestu živým obchodováním. A i dnes si myslim, že pro začátečníka jsou futures spready ten nejlepší způsob jak si trhy osahat a seznámit se se základy obchodování. 

 Jinak mám úplně stejnou zkušenost. Po přechodu na vyšší timeframe člověk vidí trhy úplně jinak. Taky jsem absolvoval FIMS mentoring a pamatuju jak Petr pořád zdůrazňoval, že sleduje hlavně 30m TF. Já už to tehdá taky dělal, ale až dneska s daleko více zkušenostma a zažitím si všech těch věcí co jsem se během těch let učili dokážu ocenit jak je to neskutečně silný přístup a jaký klid v intradenním obchodování to přináší. 2m TF dokáže člověka totálně zblnout :-) a ve výsledku tam ve většině případů chytnu daleko větší SL než při použití 30m TF, ale přitom při používání 30m TF si chodim pro daleko větší PT 

To samé pro mě platí i pro swingové obchodování. Z daily svíček jsem se přesunul na weekly či dokonce monthly timeframe a taky si řikám jak jsem mohl bejt dřív tak blbej :-) ... Jinak ale je to kombinace všeho možného co vychází z FIMS, ale samozřejmě i jiných přístupů kterými si člověk během těch let prošel. Kombinace volatility, akceptace ceny, divergencí, Volume/Market profile,.....

Jinak z komodit či spreadů kromě toho LC, sleduju vlastně většinu, ale nejvíc mě zajímá SB, ZL, ZS/ZM...Minulý měsíc si zrovna tyhle trhy prošly silnými poklesy, tak uvidíme jak se k tomu postaví nový monthly timeframe, který startuje zítra...No a pak samozřejmě jak ty akciové indexy odstartují nový měsíc :-) 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přesně o tom, že nám to Petr vtloukal do hlavy každou chvíli (to vyšší TF) jsem taky přemýšlel, ale mozek to začal akceptovat až když jsem se na ten vyšší TF přesunul...Mozek si prostě určuje priority podle toho co si sám otestuje a ne podle toho co by mnělo být nejlepší jenom proto že to někdo řekl no...:)

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...