Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolupráce IB - Amibroker grafy


borco

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 81
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 months later...

Jak zadavate prosimvas do databaze AB tickery futures...ja pokud zadam ESU7,hlasi mi plugin invalid symbol.Akcie jedou normalne...www IB na uvodni strance ma vyhledavani pokud do ni dam ESU7,taky nic nenajde...Je to trosku na hlavu co?...Pokud zadam jen ES,najde mi to index,futures,opce...pak kdyz rozkliknu futures,vidim tam ESU7 a ESZ7,a presto to nejede...delam neco spatne?...pokud ano nevim tedy co...diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ultader: realtime data mi idu z ib do amibrokera bez problemov ale v priebehu dna ho nesmiem odpojit ak sa tak nahodou stane tak sa mi namiesto sekundovych dat zapisu alebo dostanem z IB backfil do databazy s minutovym timeframe a vtedy uz mam rozdielne grafy oproti realite, skusal som aj 5 alebo 15 sec databazu ale vtedy nedostanem od IB dostatocne dlhy backfill, mozno je chyba na mojej strane ale zacinam sa poohliadat po nejakom inom zdroji dat. AB vie zapisat do databazy 500.000 poloziek co je pri 5s timeframe 86 dni a to by mi stacilo ak by som niekde zohnal feed kde je aspon tyzdnovy 5 sec backfill. Vysledok je u mna taky ze v realnom case funguje amibroker perfektne ale na backtestovanie s datami ktore mam od IB to nefunguje podla mojich predstav. Zmeni sa trochu krivka CCI a koli tomu zmiznu paterny ktore tam maju byt a naopak pribudnu nove ktore by tam v skutocnosti byt nemali. porovnaval som to s woodieho grafmi ktore ma pristupne cez VNC

este som zabudol ze pri realtime obchodovani mam v databaze len posledne 3 dni viac nie inak bol moj stary procesor (celeron 2.4GHz) na 100%, ak to skusite s nejakou databazou v ktorej je par rokov historie tak sa po kliknuti na buy/sell k spracovaniu pocitac dostane mozno o par minut :-)

momentalne PC mam c2duo 6300 obsadenu pamat max 1GB z 2GB a funguje mi to na windows vista,
snad vam to trochu pomoze
Dusan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

diky moc za odpovedi.
mam tedy jeste dotaz, zda je mozne nasledujici reseni:
IB poskytuje 30 backfill dat. staci tedy jednou za cca 25 dni nejak nastavit, aby se z IB do urcite databaze stahly pozadovane 25denni data (napr. mimo obchodni hodiny), doplnily se tim ke stavajicim datum a tuto databazi nasledne pouzivat k backtestingu?
a pro papertrading kazdy den zalozit novou databazi - tim by se v danem souboru nachazelo jen aktualni mnozstvi dat a nebyl by problem s realtime rychlosti. je toto mozne?
jeste jednou diky
*utr*

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ultrader: netreba zakladat zakazdym novu databazu staci ked pocet poloziek nastavite napriklad pri minutovych datach na 1500 co su cca 3 dni a stare data budu jednoducho miznut podla toho kolko pribudne novych, ten 30 denny backfill je minutovy, pri 5 sekundovom mi to natiahne len asi 1,5 hodiny :-) ako som ale pisal predtym pri woodieho cci sa backtesting da robit asi len na sekundovych datach od scmagicu, ak vam ale ide len o ceny a volume tak tie mi sedia aj na minutovych datach
Dusan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to silverko
viděl bych to na nějakou vadu v nastavení něčeho. Většinou bývá problém s tím, že reálná data od IB nejsou úplně dokonalá - to je dáno technologií jejich přenosu. Ale IB backfill ve všech jejich TF je naprosto bez problémů.

to: ultrader
IB poskytuje backfill v intervalech 1s, 5s, 15s, 30s, 1m, 2m, 5m, 15m, 30m, 1h, 1D a to za JEDEN ROK zpětně.

data která lzískat od SCmagic jsou identická s daty, které získáte z tohoto bacfilu.

Omezení na kratší dobu dat u asi všech programů, které backfill z IB umožňují je dán tím, že IB
posílá data v blocích a po každém bloku vloží mezeru kdy odmítá všechny požadavky daného klienta. Všechny programy tudíž umožňují backfill jen takové doby kdy se toto odmítání moc neprojeví. Navíc IB se svým API poměrně často vyvádí psí kusy a programátoři jednotlivých programů jsou nejspíš rádi, že zajistí alespoň nějakou základní funkčnost.

Velmi matně tuším, že v nějaké Amibrokerské diskusi Tomáš Janečko (autor Amibrokeru) uvedl, že pro sebe používá plugin umožnující jednoroční backfill dat z IB ale nehodlá jej zveřejnit, protože stahování dat může trvat velmi dlouho (desítky minut i hodiny) a uživatelé by to vnímali jako vadu Amibrokeru.

roční data lze od IB samozřejmě lehce získat - jen je to trochu pracné. Lze je stáhnout do Excelovského sešitu a poté importovat např jako csv do libovolného grafovacího programu. Návod je zde www.interactivebrokers.com/en/software/apiBeginners.php?ib_entity=uk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj kluci,
nemáte vzozec na změnu barvy pozadí (asi background, bkgndColor) při splnění nějakých podmínek?
Nebo nějaký výrazný barevný signál pro upozornění přípravy na obchod ?

Potřebuji to na podporu dodržování své disciplíny a zmírnění namáhání mozkových závitů.
Přeci jen, pokud má člověk podmínek víc - už se to v rychlejším trhu hůř sleduje a tohle myslím, že by docela pomohlo.

Díky
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...