Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 115
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 2 týdny později...
  • 4 týdny později...

Zdravim,

sice zaciatocnik, ale s istymi skusenostami... co sa tyka software - pre prave zacinajuceho obchodnika - chyba mi na tejto stranke jedna vec. Moho informacii o software a platformach na obchodovanie je bud zastaralych alebo nepresnych.

Co sa tyka clankov - od roku 2005 sa toho vela zmenilo.
Co sa tyka diskusie - info su nekonzistentne a mnohokrat taktiez nepresne, pretoze stav sa neustale meni.

Co mi tu teda ako zaciatocnikovi chyba? je to strucna mapa (pavuk/moznosti) aktualneho FREE software pre zaciatocnika.

Tz. potrebujem soft:
- na live data monitorovanie trhov/paper-trading - idealne taky ktory by som pouzival aj v buducnosti v live obchodovani.
- na prezeranie grafov 0-2roky do zadu - mohol by to zvladat ten isty program vsak? naco ich mat 10.
- samotne grafy a importovat ich do software v kt. prezeram grafy, alebo aj obchodujem
- pripadne dalsi analyticky software

Prave ma napadli tieto styri kriticke softwarove komponenty pre zaklad online obchodovania. Je mozne ze som na nieco zabudol, uvitam korekciu. No v diskusii i v clankoch je pre mna ako skuseneho software uzivatela trochu problem najst stavajucu kombinaciu.

Ano nasiel som NJ6.5 a tipujem ze musim pouzit data zo Zen-Fire. Pretoze opentick uz nefunguje. Ale su to moje domnienky. Co by som si ja predstavoval by bol graf-pavuk nasledovny:

uzivatel v strede a od neho usecky k software kt. pouziva, minimalne 4 -5 useciek a programov by tam bolo. A takychto pavukov sa da spravit niekolko:

Pre zaciatocnika (FREE programy)
Pre Live (FREE programy)
Pre pokrocilejsieho (FREE+platene programy)
Pre skuseneho (FREE+platene programy)

a taktiez kazdy ma svoju preferenciu software, kt. by sa dala reprezentovat podobnym 'pavukom' - kombinaciou software.

Bohuzial uz niekolko dni si lamem hlavu nad tym, ako dat dokopu cele moje softwarove riesenie. A ani prehliadanim tejto stranky, neviem prist na to ake riesenie je doporucane pre rozne kategorie uzivatelov k MAJu (Kveten) 2010. Rad by som sa venoval podstatnym veciam a nie tomu, kde a ako sa musim kazdy mesiac registrovat aby som dostal graf na mesiac do zadu (jednoznacne si myslim ze treba 2r tok dat pre intradenne futures). Ak by sa mi niekto pokusil tuto problematiku rozviest, bol by som mu za to vdacny.

S pozdravom, Z

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZOLLINO:

žádné podobné úpravy se na webu nechystají, pokud vím..informací je tu skutečně dost a na druhou stranu si prosím uvědomte, že trading je byznys, ne hra, a už vůbec ne charita..tj. nikdo vás nebude vodit za ručičku a nikdo vám nebude dávat vše na stříbrném podnose a zdarma..toto je třeba pochopit..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michal,

z pozicie administratora chapem, ze tu je nutne udrziavat poriadok a nepytat sa neustale to iste no netreba to prehanat. Urcite je tu informacii dost, a este viac tych ktore uz nie su aktualne, prave kvoli dynamickemu rozvoji a nastupu online technologii. Moj prispevok nemal byt 'n00b asking for help' ale sumarizacia aktualneho stavu novym zaciatocnikom.

Tato stranka ma pomahat, rovnako diskusia, moj prispevok ma svoju podstatu a objektivny dovod preco som ho postol prave tu a prave v tejto diskusii.

Ak som na teba zaposobil ako prijemca charity, pravdepodobne sme sa nepochopili. Dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,
s komoditami ted zacinam a jako novacek resim software.Chci obchodovat jen ID a na rady znamich jsem zacal v NT s daty zen-fire. To ale po mesici vyprselo a ted nevim co dal. Obnovit mi to nejde a pise to ze mam prodlouzit pres brokera. Chci v budoucnu zridit ucet u IB, ale slysel jsem ze zrizuji ucet od 10 tis USD. Nechci samozrejme vsechno zadarmo, ale ted na zacatku investice v tisicich USD davat nechci. chtel jsem si zaplatit Sierru,ale pry je potrebuje data tahat zase od brokera....TNT jsem chtel taky koupit,ale nema ID data,takze je spis pro pozicni obchodovani...
Muzete mi prosim poradit, jestli existuje cesta jak delat ID backtest za rozumny peniz,nebo jak prodlouzit zen-fire data zdarma?

Děkuji Všem za radu a také Petrovi a Tomášovi ze tento server.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavelzak
pro NT & Zenfire:
Pro backtest staci jen NinjaTrader a historicka data, login do zenfire netreba
Historicka data pro NinjaTrader lze ziskat jen s loginem do zenf-fire
Pokud uz vam vyprsel, tak pozadejte nekoho kdo ho jeste ma, pripadne se daji data stahnout z inetu

Pro sim je potreba login do zenfire, pokud vyprselo 30 denni demo muzete se pokusit pozadat o prodlouzeni emailem u brokera
Simulovane obchodovani jde taky nahradit v NinjaTrader "Replay" (playback) daty. Vyhoda je ta, ze si prehravani muzete pustit kdykoliv se vam zlibi. Ale pro playback data musite pozadat nekoho, kdo si ty data nahral (NT 6.5) nebo kdo ma login na Zenfire a replay data pro NT7 jsou mu tak k dispozici

viz. www.financnik.cz/wiki/ninjatrader

S jinym sw nebo poskytovalem dat zkusenosti nemam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jiji1

Dobrý den, děkuji Vám moc za odpověď.Jen nerozumim vašim prvním dvěma větám.login netreba a v dalsi jen s loginem.
Dále se chci zeptat jestli někdo kdo čte toto vlákno nemá login do zenfire a nebyl by tak hodny a nepodelil se se mnou :)
Dale můžete prosím specifikovat kde se daji data stahnout z inetu? zajimal by mne trh YM 15:30-18 naseho.Nebo ciste nahodou nema nekdo tyto data nahrana,at uz pro NT6.5 nebo NT7?

Jeste jednou díky, nejsem velký počítačovec ale učím se.Moc mi pomáháte.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


vpycha

Předem díky za Vaši reakci a mnoho podnětů.
jestli to správně chápu tak varianta 2500 usd na Mirusu slouzi zatim jako "uschovna" prostredku a pozdeji s nimi muzu obchodovat.Neprijdu o ne a nekupuji si za ne toto reseni?
Dale nevi prosim někdo kde se daji stahnout ID data do NT6.5 trh YM treba rok zpet?
S obnovenim zenfire, kde zadam novy email si stale nevim rady, jelikoz mi to pise stale stejnou hlasku.Ani kdyz vse vypisu rucne.

Jeste jednou vsem dekuji a preji mnoho zdaru!:)

Pavel
Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavelzak:
Ahoj.
Nejdřív k těm dvěma větám. Pro backtest nemusí být login = můžeš si sehnat data jinde a naimportovat je do ninja traderu. Pokud si je chceš sám stáhnout, je login třeba. Toliko ty dvě věty.

Login do zenfire mám, ale dělit se o něj nebudu, Nevidím důvod. Stačí si přečíst ty příspěvky, co jsou v odkazech a tam je jasně řečeno, jak si prodloužit demo bez jakýhokoliv posílání peněz kamkoliv.

Z internetu ke stažení jsou většinou placená data a pokud jsou zdarma, moc bych jim nevěřil.

Ta verze s Mirusem je skutečně tak, že si otevřeš účet, akorát neobchoduješ. Já doporučuju spíš amp (viz. ten odkaz), kde máš demo taky v podstatě na neurčito, ale bez založení účtu.

Data rok nazpět se dají stáhnout zdarma přes demo zen-fire viz. vše výše.

Přijde mi, že se pořád točíš dokolečka. Plaveš v jezeře se sladkou vodou a křičíš žízním :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, klidne mi tykej

pavelzak Napsal:
> Dále se chci zeptat jestli někdo kdo čte toto
> vlákno nemá login do zenfire a nebyl by tak hodny
> a nepodelil
Tezko se s tebou o login nekdo podeli, nelze byt na jeden login prihlasen 2x ve stejny cas.


> Dale můžete prosím specifikovat kde se daji data
> stahnout z inetu? zajimal by mne trh YM 15:30-18
> naseho.Nebo ciste nahodou nema nekdo tyto data
> nahrana,at uz pro NT6.5 nebo NT7?
vlez si na facebook, je tam skupina "financnik.cz", napis tam na zed ze hledas data, ja se Ti tam ozvu a domluvime se

>
> Jeste jednou díky, nejsem velký počítačovec ale
> učím se.Moc mi pomáháte.

vsichni se ucime :-)

jiji1

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...