Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Testování strategie


Doporučené příspěvky

Zdravím,

měl bych dotaz ohledně historických grafů, na kterých bych chtěl otestovat svou poziční strategii. Potřebuji pro ni denní, ale i intradenní (5 min.) grafy. Historické denní grafy není problém zobrazovat na jedné z adres uváděných na Finančníkovi i několik let nazpět a jsou tam i intradenní grafy cca 1,5 roku staré, ale kde vzít starší vzorek intradenních dat? Podle intradenního vývoje mohu např. vysledovat ideální SL a zda by se vůbec jednalo o ziskový obchod, nebo jestli cena lítala nahoru dolů aještě ten samý den mě na SL vyhodila z pozice. Podle open a close to na denním ghrafu nepoznám. Jsou vůbec někde k dispozici intradenní grafy třeba 5 let staré? Bylo by tedy skvělé, kdyby někde byly denní grafy s možností zobrazování den po dni a k tomu mít možnost ještě zobrazit intradenní průběh. Dá se to někde sehnat? Víte o něčem? Ideálně zdarma nebo i placené? Jedná se mi pouze o historická data-nechci reálná, živá data.
Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 135
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Stanley:
to není odp.nač se ptáte, ale huba mě svrbí, testérů skoro do pravěku je tu už požehnaně:-):
backtestingem prošel a dělá jej asi každý. Je to skvělé specifikum tohoto byznysu, jinde jen těžko či zcela nemožné. backtesting umí nejen nalákat že by to mohlo jít, ale taky pilovat své systémy.
ALE:
každý asi ví co tím sleduje, čemu dává čas a kam až dozadu chce jít. Proč ale intradata až tak stará??? I intraday pohyb je výsledek něčeho, nějaké situace na trhu, možná nějaké význ.zprávy, kterou 5 let dozadu už nezjistíte (možná vás to nezajímá ani dnes - což nutně vůbec nemusí)
Backtestingem se dá naučit mnohé, ale ty peníze už utekly, peníze můžete vydělat jen teď a v budoucnu.ˇMožná řeknete "poznání a testování minulého mi vydělá peníze v budoucnu".
OK, ale i čas jsou peníze: testeři minulého, s na historii vybroušeným systémem bývají překvapeni když do trhu naostro vlezou. Jsou na totiž začátku své historie, která nutně znamená i skoky jinam než chtějí. Dlouhodobě se ty často psí kusy trhu nějak vyrovnávájí, průměrují, systém může být i velmi ziskový. Nikdo ale neuteče ztrátám, které když dosáhnou jisté výše, systém umí řádně rozbourat pokud na toto není stavěný.
Neradím nic ale:
za smysluplnější než testovat intra až tak dozadu a věnovat tomu asi moře času se mi jeví učit se pracovat se skutečným účtem-když už ho mám naostro nebo s částkou kterou jednou do obchodu chci dát. Historicky ziskový systém na demu s 50tisíci vůbec nemusí fungovat v reálu na účtu vašem skutečném. Atd atd atd, je toho docela dost, aby testování vůbec mělo smysl.
Kdo přijme za fakt že jedinou jistotou trhu je jeho nejistota a s nejistotou se naučí pracovat, je na tom myslím líp než věčný hledač "jistot" a tester X-let zpět. Je to psáno velmi nahrubo, doufám bude v dobrém pochopeno oč jde.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley, já se naprosto ztotožňuju s názorem Miciko, ale jestli se chcete za kažkou cenu zbavit přebytečných peněz, tak zajděte třeba na www.eSignal.com tam Vám prodají, co potřebujete. Já bych ale na vašem místě radši dal prachy na účet a testoval v reálu. Sebelepší testovací systém neodráží realitu skutečných trhů.
Co mě zajímá je, k čenu jsou ID data dobrá u poziční strategie ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 6 months later...

Ahoj! Chtěl bych poprosit, zda by mi někdo zkušenější nemohl poradit s backtestingem, respektive se softwarem, který k němu potřebuji. V budoucnu se chystám obchodovat intradenně, jaká je tedy pro mne nejlepší možnost? Z toho, co jsem zatím vyčetl na těchto stránkách (jak v seriálu, tak v diskusi), mi vychází, že nejlepší by bylo zakoupit si program Sierra Chart a stáhnout si do něj data přes nějakého poskytovatele, např. SCMagic. Je to opravdu tak? Nebo někdo víte o lepší volbě? Předem díky za případné odpovědi!

Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

chtěl bych obchodovat elektronicky intradenně eurodollar GE, který se obchoduje na burze Globex(aspoň myslím) a rád bych věděl, jaký je přesně časový posun mezi touto burzou a námi. Budu moci obchodovat nejdříve od 15.30 našeho času. Jaký čas bude v tuhle dobu na Globexu? Na fundování účtu ještě nemám dostatečný kapitál a potřebuji to na backtest a papertrading.
Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Stenley,

tak nějak nevím na co se ptáte, Globex resp. CME je v Chicagu v USA -:). U nás je nyní 13hod. a tam je o 7hod. méně čili 6hod. ráno. Pokud si na stránkách burzy najdete podrobnosti o kontraktu, www.cme.com/trading/prd/ir/eurodollar_FCS.html, tak zjistíte, že Eurodollar se obchoduje od 7.20hod do 14hod. To tedy znamená, že u nás se bude obchodovat od 14:20 do 21hod. Takže jestli v tuto dobu chodíte do práce na odpolední, bude třeba nutné přehodnotit priority :-)
Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to opat:

Děkuji za objasnění časového posunu. Říkáte, že se GE obchoduje od 7.20 do 14hod amerického času, ale díval jsem se na Vámi uváděný odkaz a tento údaj se podle mne týká pitového obchodování (FLOOR). Neobchoduje se GE v podstatě nepřetržitě? Uvádím text ze stránky, na kterou jste odkazoval: Mon/Thurs 5:00 p.m.-4:00 p.m. ; Shutdown period from 4:00 p.m. to 5:00 p.m. nightly; Sun & Hol 5:00 p.m.-4:00 p.m. LTD-5:00 a.m.

Asi to nějak nechápu :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiris109:
Co se teď dívám na stránky Sierry, tak v současnosti už by ti lvl1 stačit mohl. Sierra podporuje intradenní grafy pro level 1 od verze 189 a nyní je doporučená stahovatelná vere 196, takže teoreticky už jo, ale jistotu nemám, stále mám tu starší verzi. Každopádně není problém předlatit si level 1, vyzkoušet to a pokud to nebude fungovat, tak jednoduše převést na level 3 (akorát ti zkrátí předpalcený období, aby to odpovídalo zaplacený částce)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Stenley:

u elektronických trhů, alespoň tak to chápu já také nejsem ještě velký odborník, je to tak, že mají vymezenou nějakou hlavní obchodní dobu, ale v podstatě se obchodují stále, můžete si kontrakt koupit kdykoliv, ale mimo hlavní obchodní hodiny je problém v tom, že je malá likvidita a horší plnění. (kdybych plácal, tak mě prosím někdo opravte)

AŤ se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Venuju se intradenimu obchodovani.
chlapy hledam si svuj system, zkousim woodiho a baktestuju. Vubec mi nefunguje leden a unor 2006. to sou strasny mesice.Nejsem schopnej udrzet nulu. Celkove sem schopnej baktestem vydelat 500 dolacu za mesic, to je asi malo co (td). To mi sezerou slipy a moje chyby a nebudu mit nic. No musim makat, ale reknu Vam je to casove narocny jako blazen.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...