Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dotaz


Doporučené příspěvky

  • 11 months later...
  • 1 month later...
  • 2 týdny později...

Asi to sem moc nepatří...ale,
při projíždění všech možných vod internetu jsem vždycky (většinou) narazil spíše na komoditní obchodníky než na FX. Není těžké najít životopisy obchodníků co zbohatli na komoditách, mají své fun cluby, ale o FX obchodnících jsem toho moc nenašel. Je to tím že FXáři jsou spíše introverti, nebo po celodením kontrolování monitorů jim už nezbývá čas na podobné aktivity?
A nebo....sem slepej jak patrona.:o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cubanman
je to možná tím, že FX méně kecají a více obchodují..:-), protože FX běží celý den a není čas..:-)..ale i mezi FX obchodníky se najdou mediálně známé špičky, např. J. P. MCMANUS dokonce s několika vícenásobnými zisky než "tradiční" komodiťáci...
www.financnik.cz/komodity/osobnosti/jak-vydelat-penize.html
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Don Corleone:

stále to sleduji na demo u PFG a Interactive Brokers. U e-mini je čitelnější trend a lépe tam funguje TA (dle mé vlastní zkušenosti). Na druhé straně jsou tam větší marginy na pozici, takže co se týče profitu, tak zatím u mne vede FX i proto, že obchoduji FX hlavně na zprávy. Do budoucna se ale chystám na gold i proto, že hodně koreluje s FX, což se dá využít. V současné době mě ale hodně berou opce, což je výrazně levnější, nehledě na nespočet strategií.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TEQA,
díky za zajímavý pohled na trhy. S těmi daty na fx mě překvapuješ, podle tabulek zde na foru a různých komentářů bych řekl, že dříve bývali silnější a jasnější pohyby. Já nyní naopak data moc neobchoduji, pokud pominu nr. 1 NFP, tak u CPI mě děsí cik - cak pohyby, Trade Balance poslední dobou slabší, Durable Orders tam žádné větší pohyby ani snad nebývali.
PPI, Retail Sales, ISM Manufacturing - poslední dvě jmenované celkem solidní pohyby. No a v pátek se někdy můžeme dočkat překvapení u Michiganu či Philadelphii.
Reakce na data se každým měsícem mění, třeba zase přijde doba větších pohybů.
To je jen můj názor, pokud se nyní někomu daří škubat datové pipsy, tak samozřejmě gratuluji :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Don Corleone:

ono je to všechno o výsledcích dat a o sentimentu, pokud je to mírně nad/pod očekávání, moc extra reakce nenastane, ale na druhé straně, pokud je sentiment, tak i to zase může odstartovat další pohyb. Důležitá je statistika, porovnávat si rozdíly výsledků s odhady a následnými pohyby a zároveň v kontextu převežujícího sentimentu na trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Chcel by som obchodovať Forex cez IB a graf sledovať v Sierre.
Mám informácie , že sa v IB dajú ísť aj miniloty.
Čo potrebujem poradiť:
1, Ak chcem napr. pár EUR/USD vpíšem pod underlying v IB:
EUR potom vyberiem Currency USD a mám dve možnosti IDEAL alebo IDEALPRO,
ktorú z týchto dvoch variánt mám vybrať?
2, Čo mám vpísať do Sierry aby sa mi zobrazil graf EUR/USD

Štefan

:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

jedu taky FX prez IB.

1) FX se obchoduje v TWS prez FX tradera. Je to button u horni listy nebo mam pocit v tools.
Objevi se ti rozctvereckovane okno s ruznymi menovymi pary. Staci do nej kliknout na okno s cenou bid nebo ask, chilli BUY nebo SELL. Doporucuju upravit v Orders default hodnoty, at nekupujes vice nez chces. Na EUR.USD je minimum cca $18000. Pricemz $10k je 1 minilot. Taky si uprav policka v quote panelu a order panelu. Me ten default moc nevyhovoval. Je tam spousta zbytecnosti a par veci tam chybi. Jde to prez right-click.
IDEAL a IDEALPRO se lisi jen v objemu. Ja to moc neresim..

2) To bych taky rad vedel. Obavam se, ze to Sierra neumi. Jestli na to prijdes urcite NAPIS!!
Jinak v FX traderu je Chart trader. Pres to se da koukat na grafy, ale ja si k tomu poustim i jiny, kapku prehlednejsi, treba odtud www.forex-markets.com/javacharts.htm.

Jak uz sem psal i jinde. IB je super, protoze minimal spread a $5RT jediny poplatek.

Kdyz si predstavim, ze by mel broker spread treba 5pipsu a z kazdeho meho obchodu mel bez rizika 10 pipsu, jsem uz predem vytoceny :o). u IB je to FER! (tu)

Good luck!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...