Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

to Pete: Zdravíčko, přesně tak, kukuřice se nám opravdu trošku rozjela a jsem zvědavý, zda se jedná již o konečný obrat trendu či se trh ještě jednou podívá k hladine 200. Přiznám se, že jsem trošku v rozpacích, nicméně nárůstající exporty a zájem o komoditu zatím žene cenu up, ale uvidíme jak dlouho... Já zatím zůstávám mimo trh.... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

677

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

Zdravím všechny, kteří se zabývají kukuřicí - CH06. Po předchozích výsledcích jsem papírově včera dal pokyn na nákup: 215,5 a SL 211,5 a jsem papírově v trhu (bar nad 55EMA). Včerejšek se po vyplnění otevíracího gapu obchodoval vzestupně a skončil stejně jak otevřel. Uvidíme jak dál. I diskutovaný COT hovoří pro nákup (zajišťovatelé-long, velkých short valem ubývá), čekám, že se zvýší i OI.

Hezký den přeje
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, připojím svůj názor na kukuřici, protože podle mého názoru po včerejším obchodním dnu a večerním COT je na co se dívat. Při prvním zběžném pohledu na graf by se mohlo zdát, že jednoznačně long - tady souhlasím, ALE: - trochu pochybnost ve mě vzbuzuje vzhled poslední candle - doji - která je všeobecně interpretována jako nerozhodnost trhu, - COT (20.12.05) - moje interpretace je asi ta, že spekulanti ( non_commercial) zavětřili svou příležitost a ti, kto obchodují podle TA systémů už dostali pokyn(od svého obchodního systému) k nákupu, takže oproti COT ze 13.12. je u nich nárůst long pozic o +3 784, současně pokles short o -13 971. ZAJIŠŤOVATELÉ ( Commercials) - nejdou do long pozic zde je dokonce pokles -20, otevírají ale short pozice + 19 368. Můj závěr tedy je, že spekulanti už začínají věřit v nastoupený býčí trend, naproti tomu zajišťovatelé otevírají pouze short pozice. Asi věří tomu, že cena opravdu ještě klesne. Podle mého názoru se se to ještě může celé obrátit, nebo by mohla proběhnout nějaká korekce. Už dlouho čekám na svůj reálný nástup do býčího trendu v kukuřici, zatím mi to nějak nesedí a asi bych nespal. Greenhorn.

685

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Radime,
ten příspěvek je napsaný o polední pauze, když jsem se zastavil doma. Ještě jsem o tom odpoledne přemýšlel, a je nutné tam doplnit ještě větu: Je možné, že dočasný býčí trend bude ještě pokračovat, ale pouze do doby, pokud jej budou zajišťovatelé podporovat.
Navrhuji jednu věc: Prostudovat zlato. Asi od COT, který byl vydaný 1.11. Vysledovat celou situaci až ke 12.12.
To, co se děje po 12.12. je už asi další samostatná kapitola, ale důležitá, protože kvůli tomu byla zřejmě celá situace až do 12.12.připravena.

Větu:Asi věří tomu, že cena opravdu ještě klesne.
Moje interpretace: Prostě ( možná) nechají ještě cenu kukuřice ještě trochu vystoupat, a pak to obrátí jako to zlato.
A věří tomu, že na základě fundamentů tu situaci zvládnou... ( sorry, ale to už jsem vlastně psal)

Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Radime,
dnešní kukuřice mě potěšila. Koukám na graf a dochází mi věci, které jsem na začátku od COTu ani nečekal.
Např. velmi efektivní výstupy z trhu, nebo protitrendové strategie -( a to mě bude velmi zajímat zpočátku alespoň teoreticky).
Nejdřív ale udělám nějakou " poslušnou komoditu" např. Wheat. Byl tam teď poslední dobou DT, DB. Až na ten dnešek, ale není to zas tak překvapivé.
Potom bych udělal to zlato, protože už by mohly být patrné nějaké odchylky.
Očekávám totiž jakési "číselné patterny", které by mohly dostat pojmenování (např. obrat, snaha o vyvolání trendu, nezájem obchodovat, start...atd). Jinak bych si asi připadal jako kartářka a to mě znepokojuje.
Než s tím začnu, tak chci mít jasno v metodice vyhodnocení i celkem (pokud možno) konkrétní cíle.
O víkendu udělám pro COT samostatné vlákno a samozřejmě tam přeskládám všechny příspěvky, aby to mělo hlavu a patu.
Dneska to bylo trochu víc teoretické a formální, ale opravdu si s tou metodikou a cíly dost lámu hlavu, než konkrétně začnu.
Bude to ještě fuška, ale už jsem přesvědčen, že dosáhneme velmi slušných výsledků.

Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Greenhorne
až založíš to vlákno a přesuneš tam příspěvky, přidej tam příspěvek s přesnou definicí jednotlivých pojmů v COTu.
Já se totïž domnívám, že naše rozepře z minulých dnů je do jisté míry způsobená tím, žo pod stejnými pojmy vnímáme každý poněkud odlišný obsah. Prohlížel jsem si ta čísla a je to přinejmenším zajímavé a jako pragmatik zastávám názor, že kdyby to bylo k ničemu, tak si nikdo nebude dávat tu práci se sledováním těchto hodnot. Pro nezkušené nováčky to nedělaj, ti tomu nerozumí, toto je servis pro zkušené obchodníky...
Čeká tě asi pěknej Silvestr, hezky si ho užij a nezapomeň si vychladit šáňo na půlnoc.
Luboš

Ps. Tento příspěvek , prosím, přesunout do COTu , nebo po přečtení vymazat , ať to tu neruší kukuřici. Dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
Sleduji Vaše vlákno o kukuřici a obchodoval jsem takto:
19.12.2005
nákup 209,75
Stop loss 205,75

23.12
posun stop losu na 210
27.12
posun stop losu na211,25
28.12.2005
posun stop losu na 212 a to mne vyřadilo z trhu se ziskem 112,5 (doufám, že jsem si to dobře spočítal).
Zajímalo by mne co říkáte na tu situaci, ktrá nastala 29. kdy došlo k poklesu o 5 a další den to opět vzrostlo o 4 procenta.
Můj názor jako úplnoho začátečníka na tuto situaci je tento: počkat až budu mít jistotu zda to půjde skutečně nahoru popř. opačně.

Děkuji za názory
Milan


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milane,

takoveto pohyby nejsou v kukurici neobvykle (posledni 4 mesice byla kukurice lina, proto se tak nehejbala) - je zpatky tam kde byla pred pulrokem a to je dobre = HEJBE SE.

Jak psal greenhorn - ta DOJI svicka byla dobrym upozornenim na nerozhodnost trhu ktera se obden projevila. Ja osobne bych pritahl SL v takovem pripade na 20-40$ abych si ochranil zisk z trendu odstartovaneho dvojitym dnem, a abych neukoncil pozici pri pripadnem rychlem vzrustu (v tomto pripade by me to taky vyhodilo, ale ne s tak velkou ztratou).

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Milane,
můj názor na tvůj obchod je jednoznačný, vydělal jsi = SKVĚLÉ !!! Blahopřeji.
A je úplně jedno, jestli jsi mohl vydělat víc, ...mohl jsi taky prodělat...

Vyzkoušej si (nejlíp papírově) ještě jednu strategii ukončení obchodu. Výstup Lmt příkazem. Já jsem zjistil, že mám mnohem lepší výsledky, když si předem zadám profit, který mě uspokojí ( blízký marginu) , seberu peníze a mizím z trhu. Takové pohyby trvají zpravidla 2-3 dny.

Jistotu, že trh půjde nějakým směrem nebudeš mít ty , ani nikdo jiný, nikdy !!!
Pozor, když se ti bude zdát, že veškeré zaručené informace hovoří pro to, že trh musí růst, pak je to zpravidla způsobené tím, že informace , proč by měl trh klesat se k tvým uším nedostaly. Je to vždy vyvážené.

O tom výraznějším pohybu si myslím, že je v souvislosti s koncem roku, kdy spousta obchodníků ukončuje svoje pozice...a je jedno z jakých důvodů. Podobné věci se dějí i na konci kvartálů a poslední den před nějakým prodlouženým víkendem. Hodně zkušených obchodníků vůbec neotvírá nové pozice v pátek.

Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lubos,

jednou ze strategii vystupu je vystup na stanoveny profit. Ja se zatim rozhoduji mezi touto metodou a metodou velkeho pritazeni SL (viz muj priklad vyse) - snazim se totiz ridit pouckou "Keep losses small - let the profits run". Omezit ztraty a nechat rust zisky.

Mate k tomuto nekdo nejaky komentar?

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

Takže mě SL ve čtvrtek na Cornu vyhodil. Celkem s papírovou ztrátou nějakých 150,- + komise. Celkem nic vážného - papír to snese. Jak jsem v předchozím příspěvku psal OI se nedostavil, ale velcí spekulanti valem rušili své short kontrakty a tento trend přetrvává. Fondy většinou likvidují své pozice blízko low pozice trendu. Otázkou je co udělají commercials - ti táhnou trh. Jestli začnou nakupovat nebo nebudou mít zájem. Zatím totiž zájem nemají OI se navýšil jen nepatrně na úkor nárůstu short pozic malých spekulantů (a ti většinou bývají špatně). Zatím situaci pozoruji zpoza monitoru a dál čekám.

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...