Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

Připojím drobnou myšlenku. Pokud tedy půjde corn ještě dolů a včerejší den otevřel gapem, proč je tak nízký objem obchodů? Toto je jedna z věcí, které mi nezapadají do sebe. Možná se gap vyplní (pak pozor na SL - dal bych ho tak na close úroveň z pátku: 214,2). Snad tolik.

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

Jak to tak vypadá, kukuřice nás nějak neposlouchá. Navzdory našemu přesvědčení, že by měla klesat, vypadá to tak, že se spíše odrazila od hranice 210,0 nahoru. Nebo je to jen krátkodobá korekce a vyplnění Gapu? Máte někdo nějaký názor na tuto situaci?
TA mi velí (55EMA) jít long a dát vstup BUY STP na 215,0. SL akceptuji 4body, PT - 7 bodů od vstupu. Uvidíme jak to vyjde (je to jen na papíře ;).

Radime, můžeš mi trochu vysvětlit dole ten graf s rozložením pozic COM? To je nějaký poměr long/short? Máš nějaké srovnání s cenami?

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak jsem psal drive pro muj papirovy obchod (SELL 216). Posunuti SL na 213 pri doteku 210 (ocekaval jse zde moznost retracement a trochu i support z konce roku). SL se mi posunul (pondeli) a ja byl vyhozen (utery). Zisk 3 bodiky (150$) - komise 24$ = 126$.

Ted se mi to jevi ze jsem se svezl jen na retracement (trochu jsem s tim pocital) a ze budeme pokracovat v LONG minimalne k urovni 220 - tak kdo si chce pobrat min 5 bodiku, tak by mel nastoupit (a u 220 pritahnout SL) ;-)

Stale pokracuje muj druhy obchod ve zlate ;-).

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar Luboši,

Díky za zprávu. Je to tak. Hned jsem se podíval, co to vůbec ta WASDE je. A tady je kousek z prosincového vydání:
WASDE-429-2
COARSE GRAINS: Projected 2005/06 U.S. corn stocks rise from last month due to a drop in
exports. No changes are made to projected U.S. 2005/06 corn production, imports, or
domestic use. Corn exports are down 100 million bushels from last month due primarily to
increased corn exports by China and Ukraine. Corn ending stocks are up 100 million bushels
to 2,418 million, 307 million higher than the previous year. The projected 2005/06 price range
for corn is $1.60 to $2.00 per bushel, unchanged from last month, compared with $2.06 for
2004/05.

Další info je pak na usda.mannlib.cornell.edu/reports/waobr/wasde-bb/ nebo kalendář na celý rok usda.mannlib.cornell.edu/ ......

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já mám 3x long a nechal jsem SL (209.0) pod Low z 30.12. takže mě to nevyhodilo.
Dnes jsem byl málem opět venku ale těsně mě to minulo.

Takže pro mě zatím vývoj vcelku dobrý i když už tomu moc nevěřím,
zůstávam u původního plánu se držet Long. (co mi taky zbývá že)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vlasťo,

jen aby to nezapadlo, neboť jsme se přeli v BO. Dovolím si přepsat kousek naší diskuse zde.

Můj názor.
Corn: kupuji asi ve středu PUT opce.

Vlasťa.
Corn: nesouhlasím... nákup put opcí v klesajícím trhu je nesmysl (já mám 205P, nákup 27.12.2005 za 27s, nyní cena 51s (256USD)

Můj názor.
Corn - přehlédl jsi, že až ve středu, trochu trh do té doby povyroste. Odhaduji, že ji (205P) záskám za lepší cenu.

A Luboš.
pánové , není trošku nefér vůči nováčkům , vytvářet iluzi, že je možné předvídat , kam trh půjde zítra ????? ( ...nebo ve středu...)

A opět Vlasťa.
Bylo by kráááásně vědět, že to zítra půjde na 95% tam či onam.

Včera na začátku obchodování jsem měl požadavek 205P 2 body!

Skutečnost. Trh vyrostl od pondělka z 204 na 213. PUT opce je k mání za 2 body.

Ta ptavděpodobnost je ve skutečnosti ještě vetší než 95proc. Těch 95 uvádím jen proto, aby to nevypadalo tak nedůvěryhodně.

Napíši o tom článek a předám finančníkům k zveřejnění.

Zveřejní -zveřejní, nezveřejní -nezveřejní.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Radim: Zdravím, jo jo chválím, pokud tvůj jediný předpoklad obchodu v Corn byl nákup 205P za cenu kolem 20s (100 USD), tak máš splněno... Nicméně, podle zběžného pohledu na graf CH6 se zdá, že pohyb up ještě není o konce a zdá se, že tu putku by jsi sehnal ještě za lepší cenu... Ale možná se mýlím... Já si nemyslím o sobě, že umím předvídat následující průběh s tak velkou pravděpodobností, kterou uvádíš ty. Budu moc rád (a nejenom já) pokud prozradíš něco více ze své obchodní kuchařky... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

774

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...