Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez do USA


mystif

Doporučené příspěvky

Presne jak pise polygon-prece Te nikdo nemuze nutit, abys kvuli tomu, ze jsi jednou fundoval ucet u brokera, tak mel tento bankovni ucet minimalne tak dlouho jako ten ucet u brokera.
Ja pred lety fundovala z Fio uctu, ted posilam penize na ucet v RB a vse ok. Jedinou podminkou je, aby ten ucet byl na stejne jmeno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 57
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

BOBR:

Díky za odpoved.. Mám taky účet u GEMoney a podle sazebníku stojí převod peněz do zahraničí 1500Kč... Možná že ten sazebník je už staršího data, pokud jsi posilal za 600kč..
No nic, zkusím to pozjištovat, kolik to ted stojí u GE a jestli je vůbec možné do AMP poslat z jiného účtu, než na který chci posílat peníze zpátky..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lico:

To bude určitě neaktualizovaný cenník. Možná bude zakopaný pes v tom, že jsem si prvně pro livetrading zřídil podúčet, který je ,, dolarový" vedený zcela samostatně se svým číslem a ten má trochu odlišné vlastnosti co se tyče zahraničních plateb (35$ p5evod do USA) nebo taky umožnuje výběr přímo dolarů, které si můžu směnit jinde za mnohem výhodnější kurz než mi poskytuje GE automaticky když bych si posílal peníze na CZK účet. ( zřizení je zcela zdarma s poplatkem 1$ mesíčně, což je hodně seriozní a zabraním tak michání peněz z burzy do peněz vlastních :) )
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je vpořádku, proto ten finančnik je :) ... Ja toho mám taky hodně před sebou.. a kdo řiká, že ne, tak ten už většinou všechny své peníze všechny prodělal ;). A možná ještě jeden tip .. pokud směňuji peníze již se zvyhodněným kurzem někde ve směnárně a je to větší obnos, často je můžu ješte více srazit a usmlouvat o něco lepší cenu, která se hodně promítne s tím objemem :), takže nebát se smlouvat! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

to roman001 a xja:

ohledně REOL si myslím, že mohou směňovat devizy a zasílat do zahraničí POUZE právnickým osobám a fyzickým osobám podnikajícím na IČO. Většina obchodníků zde jsou zřejmě normální fyzické osoby bez IČ. REOL by tak porušil devizový zákon. Ale třeba to tak dělají?? Posílali Vám peníze za firmu nebo Vaší osobu?

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Chtěl bych se zeptat jak je to s převodem penež do USA. Od brokera mám pouze swift code,číslo učtu a adresu..ale banka po mě chce ještě FED WIRE number...broker mi ale napsal , že to by měla vygenerovat sama odesílající banka..Tak ted nevím co dělat..asi se budu hádat v bance. Poradí někdo?...jo jsem u Čes.spořitelny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Řada amerických brokerů umožňuje poslat peníze přes jejich účet vedený v některé ze zemí EU. V případě IB jsem posílal peníze přes Německo, na vyžádání Vám pošlou kompletní instrukce k převodu. Musíte sice spoléhat, že vám stejnou částku, jakou jim pošlete na účet v Německu přičtou na váš účet v USA, ale ještě jsem se nesetkal, že by v tom byl někdy nějaký problém. Převod potom stojí u většiny bank v rámci EU pár stovek, např. u ČSOB 250 Kč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to LUKY: Měnit banku nemusíš, já mám taky ČS a do USA jsem v pohodě peníze poslal a na účtě je měli za 3 dny. Pokud máš internet banking, pak to pošleš jako zahraniční platbu , dle formuláře a vyplníš SWIFT kód a další . . . adresu, č.ú. , název účtu atd, nevím že by chtěli FED WIRE (wire - se rozumí bezhotovostní převod). Jinak z USA jsem si již nechal i dolary poslat a to samé bez problému za 3 dny jsem je měl na účtě, jen amíci chtěli tuším 30 nebo 40 usd a ČS 60 usd. Měj se Jirka :)

"Je lépe zapálit svíci než proklínat houstnoucí tmu"

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...