Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

mohu se zeptat, proč vkládáte své dotazy do vlákna ZLATO ???? Pokud jste si nevšimnul, pak v tomto vláknu se probírají pouze a jen obchody spojené se zlatem.
Prosím, dodržujte pořádek a hyrecharchii příspěvků na tomto serveru. Je to pro jednoduchost a snadnou orientaci nás všech. Pokud chcete na své dotazy odpovědi, prosím, položte je do adekvátní diskuse. Např. sekce DOTAZY ZAČÁTEČNÍKÚ je zde přesně pro takovéto účely.
Díky za pochopení.

T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Přesouvam příspěvky může jako administrátor pouze Petr, ten je však momentálně na dovolené. Mé admin nastavení z nějakého důvodu přesouvat neumí. Doporučuji, aby jste sám založil znovu vlákno v diskusi pro začátečníky, tam znovu vložil svůj dotaz (můžete překopírovat s CTRL+C, CTRL+V již ten vložený sem do zlata) a já ten zde ve Zlatě vymažu, to mi mé admin nastavení umožňuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zungare,

vše na co se ptáš je zde již několikrát, sděleno. Snaž se zde hodně číst, určitě budeš spokojenější pokud si ty informace sám zjistíš a pochopíš. Komoditní spekulant musí hooodně makat hlavně na sobě a hlavně za sebe.
Po 14 dnech čtení pokud nebudeš rozumět, polož otázky znovu. Zjistíš, že nebudou třeba, nebo jen jedna, dvě a každý ti rád odpoví. Věř, že 14 dní zdržení je nepatrný zlomek šasu, který následně do komodit investuješ.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Luboši,
já osobně na retracement úrovně moc nevěřím. Podle mě je to spíš opticko-psychologická linka v grafu. Nejspíš si ji vymysleli obchodníci, kteří na grafy spíš jen koukají a nezabývají se skutečným děním na burze. Pokud bych měl retracement úrovně někam zařadit, tak rozhodně za indikátory.
Retracement asi má své opodstatnění z hlediska psychologie davu.

Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vlastas,

pred patecnim obchodovanim jsem si zanalyzoval trh a uvidel jsem 3 moznosti

a) bud prorazi 240 (potvrdi ze predchozi short byla jen 50% korekce)
b) odrazi se od teto resistance a pujde na jih (bude se snazit o dvojity vrchol)
c) pujde nerozhodne do strany a bude dal testovat moznosti A a B.

tak jsem zadal toto:

BUY 540, SL 528 - cil 560, pak pritahovat SL
OCO
SELL 520, SL 532 - cil 495, pak pritahovat SL

exekuovan jsem byl v patek odpoledne za 540 do LONG.

Ocekavany vyvoj je ten ze dojde blizko k 560 a pak se asi zase pokusi o korekci - budu pritahovat SL. Pak si pockam na dokonceni korekce a zas pujdu LONG - ale to uz je dost hadani dopredu.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pete:
Díky za tvůj pohled na danou situaci... Dovolím si mít jen velmi malé poznámky...
a) trh se nachází na historických maximech a situace lze jen velmi těžce předvídat dle TA
b) příkaz OCO jsem ještě nikdy nepoužil, ale svoji podstatou se nejlépe hodí při spekulacích na proražení nějakého paternu na grafu (vlajka, kanál...), ale nezdá se mi, že by bylo vhodné ho používat pri spekulaci na proražení rezistence
c) podle mého názoru je "jistější" počkat si až na potvrzení, že došlo k proražení rezistence a vsoupit následující den (long: v případě proražení R, short: v případě odražení od R)
d) nejsem si jistý, zda jste zvolil vhodnou velikost SL

Jinak samozřejmně radím, nenechat se v žádném připadě ovlivnit okolím.... A pouze sám před sebou si stanovte a otestujte tu SVOJI strategii... A pokud je dlouhodobě úspěšná, tak rozhodně neměnit... Budu rád, pokud dále napíšete aktuální vývoj vašeho obchodu... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vlastas,

ad a) z meho pohledu jsou nektere ukazatele TA ktere lze pouzit v teto situaci (MAXIMUM) a nektere nelze ted pouzivat. prorazeni resistance a retracement jsou myslim v tomto pripade pouzitene.

ad b) spekuluji na prorazeni/odrazeni a pro toto i myslim ze se OCO hodi.

ad c) toto si musim jeste overit - zde si nejsem uplne jisty. pokud vsak hranici nasadim primerene vysoko nad/pod S/R (zalezi na jeji sile), myslim ze nemusim cekat na dalsi den a mohu to obchodovat jako v tomto pripade

ad d) asi mate pravdu SL jsem mohl dat tak o 2 body mensi. ve skutecnosti bych nesel do zlata, ale do minizlata, kde je SL v dolarech tretinovy (v tomto pripade byl SL po otevreni 1200$ - pro mini zlato 400$)

diky za komentar. obzvlaste bod C si musim poradne otestovat.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...