Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jakou knihu???


tomy

Doporučené příspěvky

to Merkur1

no tak ja si dovolim s Vami nesuhlasit, pretoze knihy od Rossa daju citatelom omnoho viacej ako knihy od Eldera, aj zaciatocnikom pretoze Rossove metody su ovela ovela jednoduchsie ako napr. TSS, mozem to posudit, precital som aj Eldera aj Rossa. Ross sa venuje hooooodne aj psychologii nehovoriac o MM, risk management....

123 Ross nie je to prave....:))))))))), ano moze byt, pretoze 123 je fakt len minimalny zaklad Rossovych metod, vidiet ze ste asi moc toho od Rossa neprecitali, a co tak 123 + Rh???

''PRAVDA JE SILNE SUBJEKTIVNA ZALEZITOST''


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 103
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

To swen.

Ja jsem nenapsal,ze pro pozicni obchodovani je pattern 1-2-3 nevhodny.Ja jsem napsal,ze pro pozicni obchodovani pattern 1-2-3 podle Rosse neni to prave a to je zasadni rozdil.

Tento pattern je znamy vice nez 100 let a patri k zakladum klasickych teorii.Nasledne se mu venovalo nekolik dalsich pokracovatelu,kteri si ho upravili podle sveho chapani tohoto problemu a podle toho v jakem casovem horizontu obchodovali.

Kdyz budeme sledovat Rosse a napriklad clanek zde na financniku z nedavne doby,pristupy k tomuto patternu se diametralne lisi.Pro pozicni obchodovani zde uvedeny rozbor je mnohem vhodnejsi s prihlednutim k tomu,ze tazatel je nejspise na zacatku dlouhe cesty.

Jak jsem si vsiml,nejste zastancem indikatoru a preferujete pozorovani grafu coz je cesta spise v kratsim casovem horizontu a samozrejme jestli Vam vyhovuje,je to cesta relevantni.Ja preferuji pozicni cestu s doplnkem TA,ktera zde ma plnohodnotnou roli napriklad k urcovani preprodanych a prekoupenych urovni,divergenci atd.To jsou veci k nezaplaceni a pri dobrem nastaveni periody indikatoru dost presnych.Samozrejme vse musi byt vyvazeno a nesmi to jit napriklad na ukor pozorovani a citu pro grafy,proto si nektere grafy maluju sam abych tento cit nestratil.Da se i rici,ze rozsireny nazor preferuje TA a vse ostatni jako doplnek,s cimz souhlasim,prave z duvodu stadoveho efektu protoze se vsichni ridi podle stejnych postupu,ale respektuji kazdeho jaky zpusob zastava.

Tvorba patternu podle Rosse musi splnovat urcita pravidla v poctu svicek ktere ji tvori.Nedovedu si predstavit,ze bychom sesnerovali pozicni pattern 1-2-3 timto zpusobem.V pozicnim obchodovani jsou podstatne uplne jine veci nez stale jen pocitat svicky.Dalsim rozporem je napriklad poloha bodu 1 a 3.U Rosse je nepripustne aby bod 3 prekonal bod 1.U jinych pristupu je to mozne za predpokladu,ze dojde k rychlemu navratu zpet pod bod 1.Zde je dalsi dobra moznost a to kombinace patternu 1-2-3 s patternem 2B ktery se velice osvedcuje v kombinaci s indikatorem.

Dulezitou veci v tomto patternu je i otazka role trendove linky a jeji prorazeni.Jsou autori kteri tomu prikladaji velkou vahu a z toho duvodu napriklad bod 1 je prorazeni TL jako zakladni a nejdulezitejsi zacatek zmeny trendu.

Proste tech pristupu je nekolik a zalezi na kazdem at si zvoli to co mu bude vyhovovat.Objevily se zde i nazory,ze to je Rossuv pattern a dalsi to jen okoukali.Chyba lavky.To je velice stara vec a okoukali to vsichni soucasni autori,vcetne Rosse.Musime byt ale objektivni v tom,ze kazdy sel svoji vlastni cestou a dal tomu kus originality.Zaznel zde nazor,ze Ross je spojovan hlavne s timto patternem,coz by byla velika skoda.Mozna,ze jeho hlavni prinos je v jinych vecech s cimz souhlasim.O tom by se mohli hlavne rozepsat jeho zastanci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Majsterko.

Kdyz si prectete posledni vetu minuleho clanku,zjistite,ze Rossovi zasluhy kladu uplne jinam a ne jen k patternu 1-2-3.
Jinak jsem toho precetl v posledni dobe strasne moc.Narozdil od Vas respektuji vsechny autory,protoze kazdy me necim obohatil a nedovolim si napsat vetu,ze nekdo dokaze obohatit ctenare vice nez ten druhy.To je pouze jenom Vas subjektivni nazor.Ja k takovemu nazoru nejsem v zadnem pripade kompetentni.Snazim si vybrat od kazdeho autora to co se me k memu tradingu hodi a ke vsem se snazim pristupovat podle stejneho metru,protoze si myslim,ze uprednostnovani jen uzkeho okruhu autoru by byla velka chyba.Mam kamarada ktery je povolanim psychyatr a na Eldera nenecha dopoustit z duvodu toho ze jsou z jednoho oboru a nektere pristupy jsou pro nej bezkonkurencni,ktere jinde nema sanci z jeho pohledu nalezt.To ja ale nedokazu posoudit protoze nejsem z oboru. Vy ano.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Merkur,
po vasem prispevku je snad kazdemu jasne koho jsem mel na mysli kdyz jsem rikal ze u ROsse vetsina zustane jen u 1-2-3 patternu a ze je to skoda. :-)
Tento pattern je totiz to nejmene dulezite z jeho knizek...Za sebe mohu rici ze prvni tri precteni mi skoro nic nedaly. Az kdyz jsem hledel stovky hodin do grafu bez indikatoru tak jsem POSTUPNE pochopil co Ross vlastne pise.
Neberu VAm indikatory. Kazdemu funguje neco jineho. Nevidim na indikatorech nic spatneho protoze uspech v obchodovani nezalezi na metode kterou kazdy z nas pouziva ale na psychice kazdeho z nas. Uspech ci neuspech mame jen ve sve hlave.
Ale tvrdit ze pozorovani grafu je cesta v spise kratsim casovem horizontu je celkem sverazne. Graf je graf. Jestli jeto denni, tydenni nebo 5 min. je jedno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MERKUR 1

nikde som nenapisal, ze nerespektujem Eldera alebo inych autorov (su uplne niekde inde ako ja), podla mojho nazoru Rossove knihy su viacej specificke, viacej vysvetluje spravanie trhu a preco sa tak vlastne deje, dava veci viacej do suvislosi, popisuje konkretne ako vstupit do trhu, ako zmanazovat obchod, ako vystupit, ako obchodovat v trende ako v trading range, kedy neobchodovat....jednoducho Ross ide viacej do hlbky ako Elder. Inak zda sa mi ako keby Elder kopiroval Rossa. Odbornikom sa necitim ani zdaleka :). Inak cital som aj Eldera a uz som tu pisal ze aj Elder sa oplati precitat. A mam aj jeho tretiu knihu Entries and Exits a precitam si aj tu, preco nie? Teda ak budem mat vela casu :)

ak som reagoval prehnane a dotklo sa Vas to tak potom sa ospravedlnujem

''PRAVDA JE SILNE SUNJEKTIVNA ZALEZITOST''

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobre odpoledne Majsterko.

Nemusite se mi omlouvat,ja to beru jako normalni diskuzi.Uz jsme spolu resili problemy kolem TSS na jinem vlakne a vse probihalo z meho pohledu v pohode i kdyz jsme se v nekterych vecech neshodli.
Ja jsem spise jenom reagoval na vetu kde pisete,ze knihy od Rosse daji ctenarum mnohem vice nez knihy od Eldera a to i zacatecnikum,protoze Rossovi knihy jsou mnohem jednoduzsi a s tim nesouhlasim.V poslednim clanku jste ale napsal,ze Rossovi knihy jsou vice specificke a s tim uz samozrejme souhlasim.
Proto jsem prave tazateli doporucil Eldera a i kdyz jsem nenapsal nazev knihy,myslel jsem samozrejme titul Tradingem k bohatstvi protoze to je souhrn temer vsech veci kolem tradingu na vysoke urovni,napsany velice ctivou formou.Proto jsem nedoporucoval Rosse,prave z duvodu vami vyse popsanych.Nedoporucil bych ale napriklad i noveho Eldera ze stejnych duvodu.
Ja nesouhlasim i s Vasim dojmem jako kdyby Elder kopiroval Rosse.To o cem tito panove pisou,uz tady bylo mnoho let pred nimi v hrubych zakladech a oni to jenom prispusobuji svym nazorum a je jen na nas co si vybereme,co je nam blizsi.
Proto Vam preji abyste si vybral dobre a je uplne jedno jestli to je Ross,Elder,nebo nekdo jiny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer swene.

Jestli dovolite chci zareagovat na nektere Vase nazory.Hned v prvni vete posledniho clanku me vkladate neco,co v zadnem pripade nezastavam,proto pisi znovu posledni vety z meho clanku......Zaznel zde nazor,ze Ross je spojovan hlavne s timto patternem,coz by byla velka skoda.Mozna,ze jeho hlavni prinos je v jinych vecech,s cimz souhlasim....

Pokud se tyka Rosse velmi ho uznavam a znovu opakuji,uplne pro jine veci nez je pattern 1-2-3.Z jeho del jsem toho precetl vcelku dost,bohuzel ne vse a bohuzel ve velmi nekvalitnim ceskem prekladu.Bojoval jsem jak s Rossem,tak s nekvalitni predlohou,proto jsem to ani neokopiroval.Verte,ze po par prectenich,az bych si to znovu osvezil,dostal bych se do obrazu velmi brzy.To ze jsem rozebiral jen pattern 1-2-3,bylo zpusobeno Vasi otazkou pouze na tuto jednotlivou vec.Tento pattern jsem si docela oblibil a proto jsem se zajimal o vetsinu dostupnych pohledu na toto tema,protoze jednotlive pristupy se od sebe dost lisi.Jelikoz se zajimam spise o pozicni rovinu,vyhrala to u me klasika.

Narozdil od Vas uznavam vsechny autory,kteri maji k temto problemum co rici,proto bych si vetu o LW,ze za jeho knihy je skoda penez,nikdy nedovolil.Nejsem jeho uplny zastance,ale i on me necim obohatil,neco pro me nema cenu z duvodu toho ze se kazdy venujeme jinym trhum a neco jsem asi zatim jeste nepochopil ve vsech souvislostech a to neni chyba jeho,ale moje.Proste k jeho kniham se budu vracet i v budoucnu.Jak v minule,tak v soucasne dobe pise mnoho kvalitnich autoru o tradingu,ale nekteri si vydelavali na zivobiti jen psanim,na burze toho moc nepredvedli.LW uznavam prave proto,ze jeho postupy prosly testem burzy.Mozna,ze existuje dost uspesnych traderu kteri budovali systemy hlavne podle neho.

Ja jsem clovek ktery je zalozen spise na TA,ale neodmitam ani pozorovani grafu.Zastavam nazor,ze do celkove skladanky to patri a je to dulezite,ale venuji se tomu jen na dennim grafu,na tydennim,ne.Moje uvazovani Vam osvetlim.Napriklad prinos LW byl i v uvaze kterou si hodne lidi neuvedomuje a ktera je pro me velice dulezita z duvodu,ze jsem zastancem logiky ve vsech smerech,i kdyz tento nazor bude proti TA.

Z principu logiky nesmime predpovidat budoci cenu,cenou minulou.Pro me jako zastance logiky a zastance TA vznika urcity rozpor.Autori sledovani grafu proto cenu predpovidaji budoucim chovanim davu,tedy psychologickymi aspekty.Z toho spise vyvozuji,ze se bude jednat o obchodovani v kratsim casovem horizontu protoze z logiky veci jde o to,jak nekam vmanevrovat dav a potom brzy utect.Vetsinou ten obchod muze trvat nekolik hodin az nekolik malo dni.Proto tento postup sleduji jen na dennim grafu protoze tato situace se v tydennim grafu nemusi vubec projevit.Ja jsem matematicky stoural,proto presne vim,jak se bude indikator chovat v ruznych situacich.Na hlavnim grafu se me velice osvedcila divergencni analyza,kdy dokazu nekdy dost presne predpovedet divergenci s velkym predstihem pred technikou pouheho sledovanim grafu a to hlavne z duvodu toho ze psychologicky prvek tam ma uz mensi vahu.Kdyz pujdeme do dusledku,napriklad v mesicnim grafu,prvek psychologie hraje ve vetsine pripadu nulovou ulohu,nebo je tak rozmelnen,ze se neda pouzit.

To jsou moje pohledy na tento problem a snazil jsem se je osvetlit trochu sireji.

Preji Vam hezky vecer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Zdravím!

Som začínajúci trader a zatiaľ som prečítal knihu "Jak se stát intradenním finančníkem", ktorá ma absolútne naštartovala a nažhavila k rozvíjaniu sa v tomto biznise! Ihneď po prečítaní som si objednal ďalšiu knihu od autorov finančníka "Obchodování na komoditních trzích" na ktorú sa veľmi teším. Po týchto dvoch knihách by som rád siahol po titule od Joea Rossa - "Jak vydělávat denním obchodováním na burze"...

Na internete som tiež našiel knihu s názvom: "Obchodovanie na Amerických akciových trhoch", nemáte niekto skúsenosť s touto knihou? Oplatí sa do nej zainvestovať?



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Knihu "Obchodování na komoditních trzích" si nemusel objednávat - ta je tady zdarma pod názvem "manuál zdarma" www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html

Jinak bych to spíše udělal naopak nejdřív ten manuál zdarma a potom až "Jak se stát intradenním finančníkem", ale teďka je už pozdě ;). Jinak knihu "Obchodovanie na Amerických akciových trhoch" neznám, ale podle popisu tam nic Knihu "Jak vydělávat denním obchodováním na burze" od Joe Rosse stejně jako spreadové obchodování od téhož autora - velké ale velké zklamání, tyto knihy jsou podle mě úplně o ničem :S (td) Absolutně nečtivé (td) a informačníhodnota špatná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra

nesuhlasim s tvojim nazorom ohladne knih Joe Rossa, jeho knihy naopak povazujem za absolutne ctive a informacnu hodnotu velmi dobru , vela jeho pristupov sa prebera i na tomto webe vramci napr. PA a jeho metody su stale pouzitelne i profitabilne, takze na zaklade vlastnej skusenosti ich mozem doporucit, tolko moj nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra: Zde by se dalo aplikovat přísloví: "Každý pes jiná ves", pro mě jsou knihy od Rosse to nejlepší co jsem přečet a položily základ mého systému- rozhodně bych je doporučil, i když je pravda že nemusí zrovna nějakému ortodoxnímu čučiteli na CCI; RSI atd. zrovna moc říct.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to krakra
Já osobně mám doma cca 30-40 knih o trandingu. Co se týče knih Rosse, tak je považuji za výborný základ pro vnímání tržního chování. VĚTŠINA LIDÍ SI ABSOLUTNĚ NEDÁ PRÁCI TO POŘÁDNĚ NASTUDOVAT. Pak nadávají že to je nudné, nesmyslné, atd. Ross přitom jenom rozebírá cenový pohyd a dává si pozor na S/R úrovně které jsou blízko, ať už při vstupu, nebo v rámci rozjetého treidu. Také si hodně všímá pohybu z důvodu vstupu insaidrů.
Ostatně jestli budete delší dobu koukat do grafů, tak sám začnete vnímat o čem píše, co si z toho vzít, jak to upravit a zapojit do vlastních strategii. Tento člověk obchoduje již několik desetiletí, a dle mě opravdu něco umí, i když dnes je tak sexy používat indikátory, které jsou vždy za akcí v grafu. Krásně o tom mluví Mplay v knížce od adminů, kde říká že žádný indikátor nemůže být vůdčí, když je vypočítáván z toho co se již stalo. A to co se děje je nejrychleji vidět na klasickém grafu. Proto většina profesionálů používá jako základ grafy a s nimi spojené cenové formace. Takže z vlastní zkušenosti mohu všem začátečníkům doporučit, začnetě s pozorováním grafů. Učte se základy na grafech a pak budete schopni používat indikátory jako doplňky. Naopak v tom budete mít chaos.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Everest.

Souhlasím s Vašimi posledními větami,že by se měl každý začátečník učit základy na grafef aby pochopil indikátory.To je velká pravda kterou bohužel většina nedodržuje.Nesouhlasím s Vámi ale v případě názoru,že indikátory jsou jen doplňkem.Podle mého názoru si jsou obě cesty v hodně případech naprosto rovnocenné.V některých situacích je samozřejmě důležitější cena,ale jindy indikátor.Četl jsem hodně knih od renomovaných autorů a myslím,že každý z nich má na tento problém jiný názor,od jednoho extrému po druhý.Říkáte,že indikátor nemůže být vůdčí.Přečtěte si zde na Finančníku perfektní článek na téma indikátory a trendové čáry.Zde sám autor označuje indikátor RSI jako vůdčí,protože proražení indikátoru nastane mnohem dříve a proražení ceny je jenom potvrzením.Proč?Každý kdo se zajímá o indikátory,měl by perfektně znát jejich stavbu a logiku matamatických vzorečků.Tak jako máme pozorovat cenu a získat cit,to samé platí na indikátory.Není důležité,že se někde něco překříží.Když pochopíme výpočet RSI,jasně nám z toho vyplyne,že v některých situacích změna směru indikátoru nastane mnohem razantněji a cena jde jen za vozem.Zde prostě platí logika věci.Dalším příkladem jsou věci kolem divergencí.A opět základem je logika stavby,abychom pochopili jak se v určitých situacích budou chovat matamatické vzorečky.Jestliže budu schopen v hrubých rysech odhadnout cenový vývoj na týden dopředu,budu v některých situacích vědět už dnes,že se do týdne vytvoří divergence.Koho zajímá pouze cena,bude před sebou mít pouze čistý papír a o změně trendu nebude mít ani potuchy.Dalším důležitým pomocníkem indikátorů je to,že dokáží dost dobře určovat přeprodané a překoupené oblasti.Je to mnohem přesnější,než když budu pouze pozorovat cenu.Zde na Finančníku jsou dobře popsaná Bollingerova pásma,která nám dokáží tyto oblasti označit.K označení obratu trendu nám pak pomůže cena a indikátor slow stochastick.Zde je rovnocenná kombinace obou.K bodu obratu potřebuji jak cenu,tak indikátor,jeden bez druhého se neobejde.
Na toto téma by šlo popsat hodně papíru,ale závěrem znovu opakuji:PRO POZOROVÁNÍ TRHU JE DULEŽITÁ JAK CENA,TAK TECHNICKÁ ANALÝZA POMOCÍ INDIKÁTORU.JE VELKOU CHYBOU JEDEN UPŘEDNOSTŇOVAT A DRUHÝ ZATRACOVAT.OBĚ CESTY MAJÍ V POZOROVÁNÍ TRHU NEZASTUPITELNOU ROLY.NĚKDY JE DULEŽITĚJŠÍ PRVNÍ,JINDY DRUHÝ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

len na upresnenie, rozoberat ci je vhodnejsie obchodovat na zaklade PA alebo pomocou indikatorov je nekonecna tema, takze tato diskusia sa dostane zasa do zacarovaneho kruhu. Kazdy tu ma totiz kus svojej pravdy a rozhodujuce je, ci vas ucet narasta alebo klesa. Podla mna je vsak vhodne skusit si jednu i druhu metodu, pripadne sa s nou aspom oboznamit lebo plati "Poctivim sebevzdelavanim k zaslouzenemu bohactvi" a najst si to svoje co mi vyhovuje. Preto doporucujem precitat aj knihy od Rossa a spravit si svoj nazor. Niekomu mozu pomoct, inemu nemusia, ale netreba mat klapky na ociach a hned vsetko zavrhovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...