Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

za halíře pro táliře


čabajka

Doporučené příspěvky

Především a nejraději vypisuji. Pouze nákup kontraktů je z drtivé většiny sebevražda. To už mám také za sebou, zkoušel jsem to (staticíce Kč ztrát).

Teprve vypisování opcí mi začalo generovat stabilní zisky. Většinou vypisuji naked. Pokud držím podklad, zároveň vypíšu CC nebo CP. Vyjímečně někdy zkusím IC, což je tedy ta kombinace prodeje a nákupu.
U VIXu čistě naked call.

Pokud beru v úvahu, že např. SPY za minulý (vskutku mimořádný) rok udělal nějakých +26%, tak můj zisk byl za 2013 oproti tomu 3,27x větší. Jsem spokojen, ale stále se učím ze svých obchodů. Snažím se MM stále brousit. Snad některý rok dosáhnu průměrného měsíčního přírůstku alespoň +6%. To by pak hodilo za rok +101,2% před zdaněním... Takže je na čem pracovat. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

- Závislost ceny akcií NWR na ceně uhlí je zřejmá a nízká cena uhlí má na krizi této firmy zásadní vliv. V tuto chvíli se cena uhlí prodává za cenu, jako v letech 2009. Tentokrát vytvořila cena cca dvouletou rezistenci na hodnotě, pod kterou se ani při poslední krizi nedostala. Pravděpodobně to souvisí s jinými komoditami, které se používají v energetice. Tj. jedná se zde o pevná paliva (dřevo), plyn, a další, které se již teď prodávají dráž. - Sezonní výkyvy sice firmu přímo neohrožují, ale i ty hovoří pro spekulaci. O další existenci firmy se rozhoduje zrovna v létě, kdy je o nákup uhlí snížený zájem. Na grafu NWR je vidět, že si každoročně vede lépe v druhé polovině roku. - Restrukturalizační plán již postupně odsouhlasili také akcionáři společnosti i držitelé zajištěných i nezajištěných dluhopisů. Pokud se pro vysloví příští týden i americký soud, vydá NWR 5,03 miliardy nových akcií při ceně přibližně 0,0235 eura, tedy asi 0,65 Kč za kus. Nové akcie si budou moci koupit stávající akcionáři, a to v poměru 19 nových akcií na jeden stávající cenný papír. Obchodování s nově vydanými cennými papíry má být po jejich plném uhrazení zahájeno 30. září. Tzn. že abych se dostal k úpisu za cenu pod jednu korunu za akcii a měl přednostní právo k nákupu, poslední šance k nákupu akcií byla v pondělí 3. září. Je otázka, na jakou hodnotu se akcie propadnou po naředění pěti miliardami cenných papírů a zda nebude cena 65 haléřů na papír příliš vysoká, ale je to poslední příležitost. Navíc je možné, že se trh více přiklání k tomu, že naředění projde, než že americký soud k tomuto kroku nedá souhlas, a tak toto rozhodnutí může být již do aktuální ceny promítnuto, tedy nemusela by po rozhodnutí soudu cena spadnout až tak hluboko. - Proč investovat do NWR a ne do komodity uhlí? Jednoduše proto, že při investicích do komodit se musím chránit stoplosem, kdežto u akcií je možná ztráta předem dána. Dalším argumentem může být to, že cena uhlí klesla od roku 2009 o 80 procent, kdežto NWR o 99,5% ... tzn. čistě hypoteticky, že pokud by se ceny vrátili do svých původních max. hodnot, tak při investici do uhlí mohu vydělat 400%, kdežto investice do NWR může přinést zisk 29900% (a nemusím se chránit stopkou). Je to jen hypotéza a dost přetažená za vlasy, protože firma nyní bojuje o přežití a je otázkou, jak silně byla touto krizí poškozena a jak dlouho se z ní bude vzpamatovávat a jestli se vůbec vzpamatuje. Každopádně potenciál zisku k riziku je velmi zajímavý. - Pár set kousků jsem si pro strýčka příhodu koupil a teď zkusím naředit těmi levnými bezcenými papíry. Uvidíme, co to udělá ... a to jsem si říkal, že Nokia bude můj největší hřích a že do žádného většího rizika nepůjdu :-)

29502

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nakoupeno 15k akcii, tak jsem zvedav. Při krachu by jen stát přišel min. o 1,5 miliardy na prumernem nezamestnanem. Dle aktuálních čísel je délka nezaměstnanosti cca 5 měsíců a na přímých i nepřímých nákladech to dělá 109k na hlavu. Jestli se tedy firmě podaří oddluzit na pul miliardy, tak už by to mohl podržet i ten stát, jelikož by se mu to vyplatilo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zamyšlení? Může mi někdo ospavedlnit dlouhodobé investice do bank? Jediné, co je jistota je to, že žádná lepší náhrada za peníze není, takže tu pravděpodobně budou stát další stovky let. Čím se banky živí? Peníze buď půjčuje, ale úrok není zas tak zajímavý nato, aby se to projevilo na vysoké rentabilitě investic, a nebo uložené peníze investuje. Jedná se opět o konzervativní investice s nízkým výnosem, ale poslední dobou investují i do akcií. Ani jedna z těchto variant nepřináší nic dobrého. Pokud investuje do instrumentů s nízkým výnosem, tak přeci nelze očekávat, že budou ceny akcií těchto bank dlouhodobě ziskovější než ty instrumenty. Na akciích mohou sice vydělat více, ale stále to něco bude stát, stále to budou náklady navíc, než kdybych si vybíral nebankovní tituly sám.
Já nechápu, proč Buffet investuje do bank a fin. institucí a jak může dosahovat takové výnosnosti, jaké dosahuje. Nějak mi to nedává logiku, ale protože jsem jeho velký obdivovatel, rád bych to pochopil. Zvlášť v době, kdy jsou banky na svých minimech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Výška úroku je jedna věc, druhá věc je kolik peněz je banka schopna půjčit. Zatímco třeba ty můžeš půjčit na 10% úrok max. 100% objemu svých peněz, banka půjčí 400-800% objemu peněz, které ani fyzicky nemá. To už se pak vracejí jiná procenta...
(Těch 400-800% trochu střílím, banky nejsou moje specialita, když tak mě někdo opravte...)
Banky dále nevydělávají jen na půjčkách.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...