Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

hledám brokera ideálního pro začátečníky


pavel368

Doporučené příspěvky

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 284
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 months later...

to RedDwarf

Od $200 po $10 000. Záleží, co chceš obchodovat, jaké objemy a u kterého brokera. Jednoznačně se to nedá říct.
Tuším, že tu někde je fórum ohledně založení účtu, nebo něco podobného. Hodí se to prostudovat, neboť se tu dá najít hodně užitečných rad.

Jest-li mohu malililinkou radu. Osobně jsem si zvolil na demu takovou částku, se kterou pak chci začít obchodovat živě a snažím se tvářit, že to nejsou peníze virtuální, ale opravdové a moje. Je to sice všechno jen "jako", ale jako průprava to někomu může posloužit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To RedDwarf:

Těch 200 USD je minimum, pokud byste se chtěl věnovat forexu. Tam se dá začít opravdu s takto malými částkami v případě, že budete obchodovat mini-loty. (Samozřejmě s počáteční částkou 200 USD člověk moc nezbohatne.) Na intradenní obchodování e-mini se tuším doporučuje 5000 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doplnim julietrose:
5000USD je doporucovana castka pokud byste chteli riskovat zhruba 1% kapitalu na obchod, ale toto je jiz dostatecne vysoka castka na to aby se dalo na rade trhu delat pozicni obchody nebo vice kontraktu intradenne. Pro intraday jsou vyjimkou predevsim trhy energii a indexu mimo e-mini kde tech 5000 je opravdu minimum pokud vubec staci. Pro ID obchodniky s mensim uctem by mohla vest cesta napriklad pres levne Grains(soybeans,corn atd) a e-mini indexy, minigold, minisilver; pri takovych 2500USD dolarech se porad da udrzet ztrata kolem 2-3% kapitalu na kontrakt, pricemz marginy byvaji casto v rozmezi 250-750USD na kontrakt

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

RedDwarf:

tak ten minimální vklad 200 dolarů mě silně pobavil.............začít obchodovat se má s min. 5000 dolarů na první účet..............z vlastní zkušenosti vím, že při správnym MM se dá obchodovat i s polovičním účtem............mluvím zde celou dobu o futures
S 200 dolary by futures nešli obchodovat už jenom z toho důvodu, že minimální částka přípustná k obchodování je většnou 1000 dolarů a nejmenší margin na indexy je 500 dolarů (předpokládám že se zajímáš o futures komodity..........nejspíš e-min´s, když si pročet všechny články na finančníku......o forexu se jenom stručně zmiňujou)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zase tak ostře bych to nestavěl, že začínat s $200 je holý nesmysl. Snad jen holy, ale nesmysl? Ať si každy vyzkouší na live účtu co to děla s psychikou. Doporučovat $5 000 a víc je sice hezké, ale řada začínajících, zkoušejících štěstí na to nemá. No a tak chtěji zkusit s miniúčetm. Proti tomu bych raději nic nenamítal. Podle mne je opravdu $200 málo, ale prapůvodní otázka zněla: [i]"jaká je minimální častka s kterou lze začít obchodovat"[/i]. A [b]RedDwarf[/b] také nenapsal, co chce obchodovat. Jestli komodity, futures, akcie, FX ... Na FX s účetm pod $1 000 může, na ostatní ani náhodou.

A jelikož se tu rozvinula diskuze nad otázkou [b]RedDwarf[/b], tak by mohl také zareagovat. Že jo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A zase se tady rozpoutala tato věčná diskuze, která je tady nejméně na 10ti místech a pokaždé nevyřešená.

Je mi to líto, že to sem píšu, protože zabírám místo na paměti serveru, kde by mohlo být něco užitečnějšího než tyhle plky.

to RedDwar: neumíte hledat v diskuzích nebo číst? Těchto otázek už tady byla položena tuna a bylo kolem nich i spousta diskutování. Přitom tady na stránkách je spousta článku od Petra a Tomáše, kteří doporučují jaká by měla být minimální výše účtu obchodování a pokud něco doporučují tito zkušení obchodníci, tak mi to stačí. Asi to má nějaký důvod, proč to říkají nebo ne? Co se týče Forexu, tak o tom nic nevím, ale jsem si jistý, že na toto téma se už určitě vyjadřoval v diskuzích SID nebo někdo jiný. Takže co ještě potřebujete více?

to ostatní: vám se divím, že vás baví pořád plkat o tom samém.

Omlouvám se, pokud se někdo urazí, ale v poslední době se mi zdá, že tady kvalita diskutovaných příspěvků dost klesá. Osobně si myslím, že je to tím, že tohle tlachání dost odrazuje zkušené obchodníky aby tady přispívali, a čím méně tady je zkušených obchodníku, tím méně kvalitních informací tady je. Třeba k čemu je dobré tohle vlákno. Vždyť je tady dost vláken o konkrétních brokerech.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...